Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, audionanik napisał:

Dźwięków powyżej 4khz z ogonkiem raczej nie używa się w muzyce, a i ostatnie tony oktawy czterokreślnej są używane niezmiernie rzadko (i dobrze, bo są wyjątkowo wkur.iające).

 

Oczywiście, że się używa, po prostu nie w klasycznej/opartej na klasycznych zasadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie było mnie w tym wątku ze dwa miesiące, a zobaczę o czym oni tam pierniczą. no ile można o AQNH...

 

tulejki z potencjałem na kablach, świeczki, szpreje, wykresy, tabele...

 

aha... no tak, normalka

  • Like 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, audionanik napisał:

Napisałem raczej. Zostawmy może jakieś ekstrema.

 

Po prostu bawi mnie nazywanie muzyką tylko twórczości opartej na klasycznych zasadach instrumentacji, a cokolwiek innego to już ekstrema. Nawet moja wysoce nudna i poprawna szkoła muzyczna na lekcjach z historii nie pozwoliła sobie na pomijanie innych opcji.

Ja wiem, że to wygląda jak czepianie się, ale też warto pamiętać jak bardzo różnorodnej muzyki ludzie słuchają, szczególnie współcześnie.

 

Co nie zmienia faktu, że w powiedzmy 2/3 przypadków Twoje rozważania były wysoce trafione. Na tym forum przydałoby się takich więcej :).

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, audionanik napisał:

@timecage to podrzuć jakiś numer, coś co porusza się w oktawach 5 i 6 kreślnej:D, Płonę z ciekawosci.

 

Na pewno sam znajdziesz jak poszukasz ;). Nie chcę generować dyskusji nad tym co jest muzyką a co nią nie jest, więc tu zakończę. I tak już jedzie offtop od dwóch stron.

Jak mi się przypomni jakiś ciekawy numer to Ci podrzucę na PW.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Spawn napisał:

@audionanik aleś Ty pamiętliwy...... ;)

Oj tam. Po prostu mocno to przeżył.

Godzinę temu, audionanik napisał:

@timecage to podrzuć jakiś numer, coś co porusza się w oktawach 5 i 6 kreślnej:D, Płonę z ciekawosci.

Czy ja to usłyszę na głośniczkach laptopa?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jaki kabelek polecicie dla NightOwl?

Po 1 ciut denerwuje mnie sztywność oryginału i miętkość cienkich kabelków.

Po 2 może dałoby radę ciut rozjaśnić, ewentualnie scenę powiekszyć albo aby bas miał lepszy impact. Bo podobają mi się, ale czegoś mi jeszcze w nich brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nehero napisał:

Jaki kabelek polecicie dla NightOwl?

Po 1 ciut denerwuje mnie sztywność oryginału i miętkość cienkich kabelków.

Po 2 może dałoby radę ciut rozjaśnić, ewentualnie scenę powiekszyć albo aby bas miał lepszy impact. Bo podobają mi się, ale czegoś mi jeszcze w nich brakuje.

Może ten?

P81202-092942.jpg

 

ale dla pewności dopytaj kolegi  @Weird_O jak on ocenia zmiany, które wnosi ten kabel.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Weird_O napisał:

Fajny kabelek ale ja go z hawkami carbon, nie z owlami sluchalem.

No ale chodzi o zmiany względem stocka, bo kolega chciałby pewne modyfikacje w brzmieniu wprowadzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeslucham wieczorem bardziej wnikliwie i cos naskrobie na privie, ale chyba najlepiej bedzie jak kolega sam poslucha.

Na szybko z tego co pamietam to nie rozjasnial brzmienia, scena tez pozostala ta sama, co do basu to sie zmienil ale czy na plus... musze porownac na nowym sprzecie bo do tej pory tylko z mojo go sluchalem.

Edytowane przez Weird_O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Perul napisał:

Może ten?

P81202-092942.jpg

 

ale dla pewności dopytaj kolegi  @Weird_O jak on ocenia zmiany, które wnosi ten kabel.

 

Kabelek ciekawy :)

11 godzin temu, Weird_O napisał:

Przeslucham wieczorem bardziej wnikliwie i cos naskrobie na privie, ale chyba najlepiej bedzie jak kolega sam poslucha.

Na szybko z tego co pamietam to nie rozjasnial brzmienia, scena tez pozostala ta sama, co do basu to sie zmienil ale czy na plus... musze porownac na nowym sprzecie bo do tej pory tylko z mojo go sluchalem.

Okej będę wdzięczny.

Wiem, że najlepiej będzie jak go sam posłucham jednak, aby to zrobić, to muszę go najpierw zakupić, więc i tak wracamy do punktu wyjścia.

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Nehero napisał:

...

Wiem, że najlepiej będzie jak go sam posłucham jednak, aby to zrobić, to muszę go najpierw zakupić...

nie trzeba, jest możliwość wypożyczenia, napisz na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie kabli - ktoś orientuje się gdzie można dostać kabel o lepszej ergonomii niż to co w pudełku, ale z mikrofonem? Znalazłem póki co taki dedykowany do MEZE: https://www.mezeaudio.com/products/1-2m-cable-with-mic ale szukam jeszcze alternatyw. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś sprzedaje NightHawki Carbon na Alle.. i zamieścił na swojej aukcji ciekawy i orygnalny opis..

 

"Dopracowane w najmniejszych szczegółach:

-bardzo wygodne, idealnie spasowane, pady ze skóry proteinowej

-wtryskowo formowane muszle z ,,ciekłego drewna,,

-konstrukcja półotwarta czyli połączenie potęgi i przestrzeni dźwięku,

-50mm średnicy głośniki działają na wyobraźnię..."

 

:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LuQi napisał:

Ktoś sprzedaje NightHawki Carbon na Alle.. i zamieścił na swojej aukcji ciekawy i orygnalny opis..

 

"Dopracowane w najmniejszych szczegółach:

-bardzo wygodne, idealnie spasowane, pady ze skóry proteinowej

-wtryskowo formowane muszle z ,,ciekłego drewna,,

-konstrukcja półotwarta czyli połączenie potęgi i przestrzeni dźwięku,

-50mm średnicy głośniki działają na wyobraźnię..."

 

:D

 

 

Przyznaje się to ja :) Z lenistwa skopiowałem opis z aukcji na której kupiłem howki. Wtedy jakoś nikt tego nie komentował. W zasadzie wszystko się zgadza no może z tą potęgą i przestrzeniom trochę przesadzone  :P 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Przyznaje się to ja  Z lenistwa skopiowałem opis z aukcji na której kupiłem howki. Wtedy jakoś nikt tego nie komentował. W zasadzie wszystko się zgadza no może z tą potęgą i przestrzeniom trochę przesadzone   
 
Raczej chodziło o:

"50mm średnicy głośniki działają na wyobraźnię..."

:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności