Skocz do zawartości

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

10 minutes ago, audionanik said:

Potrafią, tylko że koślawo, nieudolnie i nienaturalnie. Z k7xx zawsze wiadomo, że to one wydalają dźwięk, a nie coś naprawdę.

a, takie k70X na bani ;)  

rozwala mnie jak ktoś nagle słyszy dźwięki w paśmie słyszalnym na  niezwykłych słuchawkach.. 

tyle na koniec roku :)

najlepszego w nowym 19..

Edytowane przez hibi
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, hibi napisał:

wow!

znaczy że co??

inne słuchawki tego nie potrafią? Takie K702 np. za 1/3 ceny

 

Pewnie, że potrafią, ale jakoś tak z mniejszym realizmem.

Edytowane przez kartonik
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2018 o 19:11, Jaworrr napisał:

A słuchał ktoś hawków na nfb28 (najlepiej na 28.18) po balansie? 

Może być petarda :)

 

Posłuchałem sobie ostatnio zestawu NFB 28.18 / NHC  bardziej wnikliwie i skrobnę na świeżo kilka słów.

Konfiguracja: pliki FLAC odtwarzane z laptopa programem AIMP,  sygnał po USB do NFB 28, słuchawki NHC (300 godz.) podpięte kablem Mogami 2534 do wyjścia XLR Audio gd.

Wrażenie ogólne jest takie, że słyszymy cechy soniczne samych słuchawek, natomiast źródło nie wnosi nic od siebie, lub inaczej mówiąc dokładnie je pokazuje. Cechy dźwiękowe hołków są dokładnie opisane w tym obszernym wątku i pomimo pewnych kontrowersji są charakterystyczne i łatwe do określenia. Słuchając duetu audio gd i nhc zawsze miałem poczucie, że są to właśnie TE słuchawki a nie żadne inne. Ale były też elementy zaskakujące jak np. świetne odtwarzanie dźwięków transjentowych czyli szybkość i rytm w średnim i górnym zakresie. Bas mnie rozczarował. To że subbas jest schowany, to wiadomo ale faktura średniego basu była słabo zróżnicowana co utrudniało śledzenie gry basistów. Natomiast na duży plus zasługuje oddanie akustyki sal nagraniowych. Szczególnie imponująco wypadły nagrania organowe np. "złota" płyta Jana Bokszczanina nagrana dla HI FI i Muzyka w 2005 roku.

Na ocenę jakości mogły wpłynąć słabe punkty systemu jak: połączenie laptopa z DAC po USB i do tego słabym kablem komputerowym oraz tylko przeciętnej jakości kabel słuchawkowy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @hemi!

Myślisz że brak faktury na basie to wada nhc czy raczej nfb? Może to też być właściwość tej pary oczywiście.

Lepiej zróżnicowany bas ma 28.38, ale kosztem ilości i miękkości. Tam z czytelnością nie ma żadnego problemu, ale ogólnie dźwięk jest twardszy, bardziej techniczny.

Chętnie przytulilbym klocek łączący te dwie cechy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Jaworrr napisał:

Dzięki @hemi!

Myślisz że brak faktury na basie to wada nhc czy raczej nfb? Może to też być właściwość tej pary oczywiście.

Lepiej zróżnicowany bas ma 28.38, ale kosztem ilości i miękkości. Tam z czytelnością nie ma żadnego problemu, ale ogólnie dźwięk jest twardszy, bardziej techniczny.

Chętnie przytulilbym klocek łączący te dwie cechy :)

 

Mam nadzieję, że to niedoskonałość transportu. Laptop to nie jest audiofilski sprzęt. Zadbałem o to aby przy odtwarzaniu plików ominąć wpływ systemu windows, ale przydałby się jeszcze jakiś kondycjoner sygnału USB. Wejście USB w NFB 28.18 to przestarzały już układ Via Vinyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, hemi napisał:

 

Mam nadzieję, że to niedoskonałość transportu. Laptop to nie jest audiofilski sprzęt. Zadbałem o to aby przy odtwarzaniu plików ominąć wpływ systemu windows, ale przydałby się jeszcze jakiś kondycjoner sygnału USB. Wejście USB w NFB 28.18 to przestarzały już układ Via Vinyl.

Laptop jest bardziej audiofilski niż dowolny komputer stacjonarny, szczególnie jak odepniesz od niego ładowarkę - to raz. Dwa - nie przeceniałbym zdolności NFB-28. Ja go słyszałem także po S/PDIF. To nie jest ostatnie słowo w kwestii DACa, ani tym bardziej wzmacniacza słuchawkowego. Zresztą co najmniej 2 osoby na tym forum używają z nim osobnego wzmacniacza. Fakt, że czasem trzeba za czystego DACa wydać tyle samo, albo więcej, żeby odczuć progres. Z drugiej strony - pan Kingwa po coś produkuje też droższe urządzenia dla słuchawek. Trzy - i tak uważam, że albo się akceptuje to, co słychać ze słuchawek AudioQuesta, albo trzeba wybrać inne. Audio-gd raczej pozwala już to stwierdzić, IMHO.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
5 minut temu, audionanik napisał:

Słodziutki ten „metalowiec” i taki pulchniutki. Gdyby usunął czopy woskowiny z uszu, to przestałby się dziwić.

 

Komentarze pod filmem są amazing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstyd się przyznać (szczególnie w tym wątku :) ) ale jednak, koniec końców sówki mi nie do końca podeszly. Czuć, że słuchawki wysokiej jakości, ale cały czas nie opuszcza mnie wrażenie lekkiego "przesłonięcia". Faktycznie ma to głównie miejsce przy porównaniach z innymi słuchawkami, ale mam wrażenie, że czegoś mi tu brakuje 😕

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MFRD napisał:

Wstyd się przyznać (szczególnie w tym wątku :) ) ale jednak, koniec końców sówki mi nie do końca podeszly. Czuć, że słuchawki wysokiej jakości, ale cały czas nie opuszcza mnie wrażenie lekkiego "przesłonięcia". Faktycznie ma to głównie miejsce przy porównaniach z innymi słuchawkami, ale mam wrażenie, że czegoś mi tu brakuje 😕

 

 

Wyjdź!

 

:D

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poeksperymentowałem trochę z kabelkami do NH i założyłem w ramach eksperymentu tuleje stalową na wtyk kabla symetrycznego w celu dociążenia go podobnie jak to robię od dawna na wtykach sieciowych i powiem tylko tyle, że warto dociążyć, poprawia się mikrodynamika i ogólnie czytelność, trzeba będzie podjechać do Rcm i zakupić jeszcze rodowanego furutecha bo coś czuję, że sporo dobrego może to spowodować, widać tu pewien potencjał. 

IMG_20190116_204615.jpg

Edytowane przez gabler
  • Like 1
  • Haha 8
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Damix napisał:

Ja zawsze myję uszy jak chcę lepszą separację i więcej szczegółów w górze pasma.

 

Ja natomiast postanowiłem nie myć uszu do momentu, aż będę w pełni usatysfakcjonowany basem :)

 

Sorki, ale mod mnie ośmielił do tego OT.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności