Skocz do zawartości

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, audionanik napisał:
Nie asystowałem przy ich wygrzewaniu, ale P.Ryka tak trafnie je opisał, że jego opowieść o przemianie sony z poczwarki w motyla brzmi wiarygodnie. [mention=53104]konrad_a[/mention] który raczej nie jest egzaltowanym zlotouchym potwierdza te rewelacje - na początku grały mu do kitu.
Sorry ale słuchałem wszystkie ethery poza 2-ką i inne 6/8-tysięczniki i jak są niezłe i dobre tak nie musiałbym ich mieć, soniacze stawiam wyżej i jeszcze mi pasują, mają też holkowy smak i brak jazgotliwiści przy porażajacej szczegółowości i naturalności. Tu zgadzam się tez z Ryką - też dokładniejszych nie słyszałem. Na pewno nie grają „ciasno” i nie mają „wyskoków”. Co do ceny to nie rozmieszaj mnie, obaj dobrze wiemy, że żadne słuchawki nie są warte kilkukrotniści ceny hołków...
 
...a właśnie, co z [mention=65166]Soundman1200[/mention]em? Nie ma go i nie ma...


Z tego co pamiętam to słuchałem po Piotrze, hmmmm źle to zabrzmiało.... pewnie przegrzane:ph34r:. Nie twierdzę, że to złe słuchawki, mają swoje wady, mi nie pod pasowały, zwłaszcza bas i sposób kreowania sceny (dla mnie trochę dziwny). No i fakt tor cienki jest do takich tuzów😜

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audionanik napisał:

 @konrad_a który raczej nie jest egzaltowanym zlotouchym potwierdza te rewelacje - na początku grały mu do kitu.

Tak, zaczęły mi grać dopiero po tygodniu grzania (24x7) i to mam wrażenie że jeszcze nie osiągnęły swojego maxa.

Jak @audionanik da mi ich kiedyś jeszcze posłuchać to sprawdzimy...

Edytowane przez konrad_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, saudio napisał:


Z tego co pamiętam to słuchałem po Piotrze, hmmmm źle to zabrzmiało.... pewnie przegrzane:ph34r:. Nie twierdzę, że to złe słuchawki, mają swoje wady, mi nie pod pasowały, zwłaszcza bas i sposób kreowania sceny (dla mnie trochę dziwny). 

Może Cię jeszcze kiedyś przekonają. Mnie najpierw zniechęcił trochę bas i takie jakieś za spokojone mi się wydały...a już po chwili ani się obejrzałem jak leżałem w parterze z założoną balachą - musiałem odklepać i @konrad_a zakończył ten nierówny pojedynek.

Holki jak nie pójdą do płakał nie będę mimo ze są jednak słabsze. Poszedłem do innej ale sentyment został.

20 minut temu, Jaworrr napisał:

A słuchał ktoś hawków na nfb28 (najlepiej na 28.18) po balansie? 

Może być petarda :)

Ja chyba słuchałem, ale tyle się tego przewaliło ze nie pamietam...może petardy nie było tylko pierd.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, audionanik napisał:

Może Cię jeszcze kiedyś przekonają. Mnie najpierw zniechęcił trochę bas i takie jakieś za spokojone mi się wydały...a już po chwili ani się obejrzałem jak leżałem w parterze z założoną balachą - musiałem odklepać i @konrad_a zakończył ten nierówny pojedynek.

Spędziłem z nimi weekendzik, było ciekawie, ale nie mój typ😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, saudio napisał:

Ty tu nie marudź tylko zakładaj osobny wątek, chyba są godne tego?😜

 

Ktoś już dawno temu taki założył ;).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Jaworrr napisał:

A słuchał ktoś hawków na nfb28 (najlepiej na 28.18) po balansie? 

Może być petarda :)

 

Mam takie zestawienie. NFB28.18 pracuje u mnie w torze głośnikowym, ale podłączałem do niego również NHC po balansie. Trochę dawno to było i hołki nie były dobrze wygrzane. Może dlatego dźwięk był nieco przygaszony w wyższej średnicy. Teraz NHC mam cały czas podpięte do dap-a ze względu na wygodę. Słuchawki mają już 300 godz. przebiegu i przyszedł czas aby ponownie sprawdzić połączenie z NFB28. Wkrótce napiszę jak to zagrało. A u Ciebie Jaworrr jak to gra ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z NFB 11.38 trochę było problemów ogólnie es9038 to trochę za jasny pod NH

Musiałem grzebać przy zworkach i ocieplać całe brzmienie temperując soprany na co spędziłem kilka godzin.

Na surowo ustawienia producenta. góra ma tendencje do kucia po uszach, co świetnie sprawdza się przy HD600 i tu widzę idealne parowanie z HD650 których już nie mam a szkoda.

Ale do rzeczy, ogólnie scena rozbudowana na boki o niebo lepsza od X1s który posiadałem dość długo

Bas jest bardzo dobrze kontrolowany, utemperowany nie schodzi nisko, sub bas jest ucięty ten bas pracuje elastycznie.

Efekt ten zauważyłem w szybkich rytmach takich jak Psychodelic Trance czy Hardcore (elektronika) gdzie BPM jest większe niż 140/min z X1s bas był mułowaty gubił się tutaj tego nie ma, ma szybszy impuls tak jak by pracował w obudowie zamkniętej.

Średnica bez zmian dalej schowana ale nie aż tak zalana basem jak wcześniej.

Góra bardzo detaliczna to dzięki niej scena jest rozbudowana na boki ale kosztem głębi, z tym zawszę miałem problem albo jest bez zmian albo jej trochę ubyło .

Ogólne wrażenie NH przyśpieszone i czytelne ale grzebanie przy zworkach i temperowanie góry już na start świszczącej jest męczące i tu duży minus tego ustawienia .

Musze dorwać HD650.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, kartonik said:

Słucham sobie na NHC Jazz at the Pawnshop i co chwilę patrzę za siebie jak w tle pojawiają się odgłosy pobrzękiwania sztućców i szklanek :o

wow!

znaczy że co??

inne słuchawki tego nie potrafią? Takie K702 np. za 1/3 ceny

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności