Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, one faktycznie, co by nie mówić, potrafią zachwycić albo zirytować. Przy czym Sowom jak pamiętam bliżej takiego neutralnego gruntu jak np. Denony D7200, takie zupełnie niewyróżniające się, po prostu dobre słuchawki. Chociaż zaraz @Soundman1200wpadnie i zrobi szoł :D

  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Undertaker napisał:

takie zupełnie niewyróżniające się, po prostu dobre słuchawki

 

First of all, how dare you.

 

Sowy mają nieco inne strojenie, ale to wciąż Hawkowe granie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przyszedłem się pokajać w sumie, choć i wątek odkopać, bo coś pogłos tutaj wygasa xD

 

Plany ostatnio miałem, bo w sumie Owle odeszły całkowicie na bok i tygodniami nie wyciągałem ich z szafy. To był mój błąd. Otóż taki sobie fajny ośmiożyłowiec z miedzi od Smoka leżący grzecznie z szuflady nagle z niej wyszedł, wpiął w obie dziurki, a potem prostą drogą przez przelotkę wcisnął w gniazdo zbalansowane w WM1A i wiecie co... Ja yebie xD

 

Kabel poprawił co trzeba, a do tego jakaś mega synergia chyba jest ze Słonikiem, bo przestrzeń mega urosła w każdą stronę, do tego zyskał detal, dynamika (choć tej im nie brakowało). No łykają szybkie, gęste granie i wypluwają bez wysiłku w bardzo przyjemnej formie. Wiadomo, Sowi charakterek pozostał, ale wcześniej na stocku i z innymi źródłami miałem wrażenie odrobinę zbyt mocno przybliżonych (na mój gust) wokali, odrobinę zbyt dużego rozjaśnienia gdzieś w okolicy niższych sopranów. Och, no talerze momentami nieco mi się za bardzo sypały w stronę ostrości. No ale teraz jest naprawdę cacy :)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Vaiet napisał:

Wiadomo, Sowi charakterek pozostał, ale wcześniej na stocku i z innymi źródłami miałem wrażenie odrobinę zbyt mocno przybliżonych (na mój gust) wokali, odrobinę zbyt dużego rozjaśnienia gdzieś w okolicy niższych sopranów. Och, no talerze momentami nieco mi się za bardzo sypały w stronę ostrości. No ale teraz jest naprawdę cacy :)

 

Ja sam już nie wiem, czy podziwiam, czy współczuję tych przeżyć, kiedy to słuchawki najpierw są idealne, a potem już nie, a potem jakiś kabelek wieloprzymiotnikowy i znowu są idealne, a potem znowu nie, a potem inne źródło, inny interkonekt, inny dzień, inny nastrój i znowu są idealne, a potem znowu nie... :rolleyes:. Audiofilia Nervosa występuje najwyraźniej w odmianach ciężkich i lekkich.

U mnie na szczęście kombinowania nie ma potrzeby, jak grały tak grają, zatem i moje wrażenia niezmiennie pozytywne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, coś w tym jest. Ja się po cichu cieszę że mi nie odbiło na tyle żeby jeszcze źródłami i wzmacniaczami żonglować tak jak kiedyś (choć DAC'ów niewiele miałem). 

 

Na wyższą średnicę (bo Owle faktycznie miały nieco rozjaśnioną) to proste rozwiązanie jest - NightHawki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, timecage napisał:

 

Ja sam już nie wiem, czy podziwiam, czy współczuję tych przeżyć, kiedy to słuchawki najpierw są idealne, a potem już nie, a potem jakiś kabelek wieloprzymiotnikowy i znowu są idealne, a potem znowu nie, a potem inne źródło, inny interkonekt, inny dzień, inny nastrój i znowu są idealne, a potem znowu nie... :rolleyes:. Audiofilia Nervosa występuje najwyraźniej w odmianach ciężkich i lekkich.

U mnie na szczęście kombinowania nie ma potrzeby, jak grały tak grają, zatem i moje wrażenia niezmiennie pozytywne.

Od jakiegoś czasu, trochę też z lenistwa bo mając je pod ręką na stojaku, korzystałem z Hołków Carbon. Kabel do nich to nic innego, jak fanaberia, żeby puścić je po balansie, ale o ile NHC wolę jednak na stocku, tak te drobne, naprawdę drobne zmiany jakie on wnosi w granie Owli sprawiają, że podobają mi się jeszcze bardziej :) A źródło to nic innego jak efekt tego, że po prostu je mam i postanowiłem spróbować, w jaki sposób zagrają. Może Twoim zdaniem lepiej byłoby słuchać ich z Pionka albo telefonu mimo, że mam naprawdę mega źródło jakim jest WM1A?

 

 

A tak nawiasem, to nie przypominam sobie, żebym kiedyś tu przejawiał huśtawki nastrojów i wyrażał skrajnie zmienne opinie na temat AQ.

 

5 godzin temu, Undertaker napisał:

No, coś w tym jest. Ja się po cichu cieszę że mi nie odbiło na tyle żeby jeszcze źródłami i wzmacniaczami żonglować tak jak kiedyś (choć DAC'ów niewiele miałem). 

 

Na wyższą średnicę (bo Owle faktycznie miały nieco rozjaśnioną) to proste rozwiązanie jest - NightHawki :D

 

No musiałem sprawdzić nowy nabytek w parze z Ptakami :) Póki co tylko Owle, bo jednak większość czasu siedzę z dokami, ale jednak po jednej sesji wyleczyłem się z chęci zakupu nowych zamkniętych w miejsce Owli, bo zwyczajnie wymagany do tego nakład finansowy stawia to przedsięwzięcie w bardzo niekorzystnym świetle. Zresztą, po co zmieniać coś, co dobrze gra i daje tyle radości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Vaiet napisał:

A tak nawiasem, to nie przypominam sobie, żebym kiedyś tu przejawiał huśtawki nastrojów i wyrażał skrajnie zmienne opinie na temat AQ.

 

To nie był przytyk do Ciebie, tylko taka ogólna refleksja zainspirowana Twoim opisem :). Wybacz, jeżeli odebrałeś to jako atak.

 

Żeby nie być świętym, mi też zdarzały się i zdarzają huśtawki, jak pewnie wielu z nas. Natomiast akurat w przypadku Owli odczuwam niejako bezpieczną przystań. Fantastycznie zresztą zgrywają się z KANNem, jak już wspominałem w tym wątku wcześniej, absolutnie zero mowy o szklistościach, sypaniu i rozjaśnieniach. KANN + Owle = relaksująca, kameralna przestrzeń dźwiękowa. Takie połączenie bym polecał szczególnie, jeżeli dla kogoś Owle są tyci zbyt wyraziste w porównaniu do Hawków.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności