Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, folab napisał:

Jest bardzo duża różnica w zależności od zastosowania kabla ,czyżby kabel od Carbonów tak wpływał na te słuchawki ?

 

Słuchałem Hawków na obu oryginalnych kablach + na kablu od Owli (czyli Carbonów). Pomijając już, że niespecjalnie słyszałem różnicę, to już na pewno przy żadnym z kabli nie robiły się ostre, jaskrawe i nieprzyjemne. Podobnie nie udało mi się opisanych przez Ciebie cech uzyskać na żadnym z dostępnych mi źródeł, włącznie z telewizorem Sony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie masz słuch na wyższym levelu ode mnie :rolleyes:.

Opowiedz nam o tych ostrościach i jaskrawościach, skąd je wziąłeś, z jakiego źródła i na jakiej muzyce. Bo może znalazłeś jakieś unikalne zestawienie, które psuje te słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródło to serwer QAT RS 3 ,gra on trochę lepiej od Ayon CD ,modelu nie pamiętam tylko cenę jakieś 25000zł ,wzmacniacz to Cayin HA 1A MK2.  Ostrości zaatakowały mnie na płytach Alanis Morissette  ,po zamianie kabla od Carbon na kabel oryginalny ,ale ten cieńki ostrości zniknęły .

Edytowane przez folab
błąd pisowni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że mój serwer trochę dodaje ostrości ,różnie o nim piszą jego brzmienie zmienia się w zależności od zastosowanego kabla zasilającego i gra od łagodnego do ostrego brzmienia.Wzmacniacz Cayin gra szybko ,to taki jakby lampowy tranzystor do tego kabel od Carbon .....Możliwe że płyty Alanis Morrisset też są nagrane twardo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, folab napisał:

Jest bardzo duża różnica w zależności od zastosowania kabla ,czyżby kabel od Carbonów tak wpływał na te słuchawki ?

 

Raczej relacyjność, możliwe że słuchałeś wcześniej jakiś miśków i nie słyszałeś ostro brzmiących słuchawek. 

Chociaż Hawki oceniając nawet bezwzględnie trudno określić jako ostre.

Wtyki wpięte do końca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie NHC w sumie jak nagranie ma co bardziej kąśliwe wokale, to to pokazują, ale nie jakoś dobitnie żeby zęby bolały. Od ŚŚŚśświszczenia, ssssssyyczzenia i tttttnięcia mam tesle w prawie-dowolnej konfiguracji (bo jedyne normalne u mnie jak pamiętam T70 były), tj. T1.1, T1.2 i t5p.2. 

 

Vive beyer-peak 9-10 kHz!! 

 

Tak czy inaczej Alanis lepiej brzmi na Hawkach, energia tak jak ma być, bioceluloza chyba swoje robi faktycznie :D Jak to kiedyś @Soundman1200reklamował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja się cieszę że Hołki mają dodatkowo tę zaletę i grają z "byleczego" tj. z DACa po modach w EarStream i Sonica HS+ :P A jak mnie pognie nieco bardziej to podpinam do iPhone'a i pada od PS4, o dziwo zęby nie zgrzytają.

 

/EDIT: Nie no, tesle też dają radę, ale jednak sykną to tu, to tam. Ten typ tak ma? I nie chodzi mi o jasność, bo w sumie i jedna i druga gen chyba nawet lekko ciemnawe granie, a przynajmniej nie o jasność w rejonie 6 kHz (te nowe HM5 tam są krzykliwe a wysoka góra zrollowana). Podobnie np. Kennertony Magister "niby-płaskie" granie, porozjeżdżane z lekkimi górkami-spadkami na średnich, w efekcie takie trochę darcie japy. Ale nic nie zasyczy za to, bo rejon 8kHz wessany w niebyt. 

Edytowane przez Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Undertaker napisał:

Dlatego ja się cieszę że Hołki mają dodatkowo tę zaletę i grają z "byleczego" tj. z DACa po modach w EarStream i Sonica HS+ :P A jak mnie pognie nieco bardziej to podpinam do iPhone'a i pada od PS4, o dziwo zęby nie zgrzytają.

 

/EDIT: Nie no, tesle też dają radę, ale jednak sykną to tu, to tam. Ten typ tak ma? I nie chodzi mi o jasność, bo w sumie i jedna i druga gen chyba nawet lekko ciemnawe granie, a przynajmniej nie o jasność w rejonie 6 kHz (te nowe HM5 tam są krzykliwe a wysoka góra zrollowana). Podobnie np. Kennertony Magister "niby-płaskie" granie, porozjeżdżane z lekkimi górkami-spadkami na średnich, w efekcie takie trochę darcie japy. Ale nic nie zasyczy za to, bo rejon 8kHz wessany w niebyt. 

Powiem Ci tak z doświadczenia - jeżeli Twoje słuchawki opisujesz przez "dają radę, ale..." to znaczy, że potrzebujesz innych słuchawek ;).

Te "darcie japy" jak to nazwałeś to właśnie problem wielu tak zwanych audiofilskich nauszników, zresztą Audionanik się już nad tym tu rozwodził.

Po iluś latach zabaw stwierdziłem, że jakieś syki i ukłucia są absolutnie nieakceptowalne, szkoda mi na nie życia - nawet, jeżeli występują w jednym utworze na dziesięć.

 

A Hawki grają z byle czego, ale niekoniecznie z tego byleczego będą grały super.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, timecage napisał:

Powiem Ci tak z doświadczenia - jeżeli Twoje słuchawki opisujesz przez "dają radę, ale..." to znaczy, że potrzebujesz innych słuchawek

Wiadomo, że są najlepsze dopóki nie uznam, że przez jakąś duperelę staną się w danym momencie najgorsze, najnormalniejsza rzecz pod audiofilskim słońcem. 

 

Ja przypomnę tylko że w dniu w którym sobie po cichu powiedziałem, że nie ruszę Owli, wrzuciłem je w komis i dogadałem transakcję zamiany :D

 

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to chodzi, mają sprawiać frajdę ;) Mi generalnie też Hawki się podobają, ale zdarzają mi się co bardziej krytyczne odsłuchy/dni :P

 

Źródła nie ruszam bo lepszego nie słyszałem póki co, ale oczywiście jest to opcja do rozważenia, dokupienie czegoś innego pod hołki. Ale inne wydatki czekają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności