Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Jaworrr napisał:

Hawki do elektroniki... no można, ale są lepsze do tego słuchawki jak TH610, TH900. Hawki są spokojne i ciasne (relatywnie do wymienionych), elektronice trzeba czegoś bardziej strzelistego w sopranie, który w szybszych gatunkach wtóruje basowi nadając tempo, a w ambientach pomaga budować przestrzeń. 

 

Panie, kwestia gustu. Oraz rodzaju słuchanej elektroniki, jak już wspomniałem. Nie wszystkie elektroniki, nawet ambientowe, muszą rozbrzmiewać w wielkich przestrzeniach i świetlistych detalach. Poza tym nie zapominajmy, że Hawki/Owle może nie grają bardzo szeroko, ale planami na głębokość i z holografią już tak, czego z kolei inne nauszniki nie potrafią koniecznie, a co do muzyki elektronicznej potrafi być bardzo wskazane. Sam ostatnio odsłuchiwałem na Owlach kilka płyt Autechre i Kraftwerk, i właśnie holografia im robi wspaniałe doznania. No ale pewnie z 90% osób tutaj mówiących o elektronice ma na myśli jakiś wycinek tej kategorii muzyki, na czele z transowo-spejsowymi odmianami, których masa tutaj w poświęconym im wątku na forum.

 

A poza tym skoro mowa o pejzażach i detalach i świetle to Sonorusy VI są tu nie do pobicia, a wymienione Fostexy mogą co najwyżej zaczekać w przedpokoju.

 

44 minuty temu, v-max89 napisał:

A co im pasuje, klasyka i jazz?

Wszystko, co jest dobrze zrealizowane i nieprzeładowane. Może jakieś gęste metale niekoniecznie, ale poza tym nie znalazłem gatunku, który by nie brzmiał przynajmniej dobrze.

Edytowane przez timecage
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja jestem właśnie transowo-spejsowy :)  no i oczywiście death i black metalowy! 

 

Zgadzam się z @timecage, wejście w głębię Owle/hawki mają fajne. One grają tak przytulnie, do posłuchania a nie latania za dźwiękami. Chociaż nie neguję, żeby nie było, słychać w nich wszystko ? 

Godzinę temu, timecage napisał:

A poza tym skoro mowa o pejzażach i detalach i świetle to Sonorusy VI są tu nie do pobicia, a wymienione Fostexy mogą co najwyżej zaczekać w przedpokoju.

Ale TH900 też? 

Miałem chwilę S VI dawno temu, ale nie byłem wtedy tak osłuchany i nie pamiętam :)

Godzinę temu, timecage napisał:

A poza tym skoro mowa o pejzażach i detalach i świetle to Sonorusy VI są tu nie do pobicia, a wymienione Fostexy mogą co najwyżej zaczekać w przedpokoju.

Ale TH900 też? 

Miałem chwilę S VI dawno temu, ale nie byłem wtedy tak osłuchany i nie pamiętam :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaworrr napisał:

Bo ja jestem właśnie transowo-spejsowy :)  no i oczywiście death i black metalowy! 

 

Zgadzam się z @timecage, wejście w głębię Owle/hawki mają fajne. One grają tak przytulnie, do posłuchania a nie latania za dźwiękami. Chociaż nie neguję, żeby nie było, słychać w nich wszystko ? 

Ale TH900 też? 

Miałem chwilę S VI dawno temu, ale nie byłem wtedy tak osłuchany i nie pamiętam :)

Też. TH900 z pewnością wygrają basem, ale świetliste detaliczne przestrzenie SVI mają dosłownie nie do pobicia. Nawet Ryka o tym pisał :P.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Es9038Pro zrobił z NH majstersztyk sceniczny, bas utemperował trzyma go za buzie jest go mniej i stał się szybszy punktowy, nie ma tz ,,buły,, jak się czyta w tym temacie

Gdy słucham  Psytrance to jestem pod wrażeniem ogromu sceny już z natury dużej dla tego gatunku muzyki kto słuchał to wie o czym mowa.

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2018 o 10:32, audionanik napisał:

Ja właśnie kolejny raz ćwiczę th610 na mojo...i muszę stwierdzić, że zapamiętałem je z kiedyś jako lepsze:(...teraz mię uwiera ich nerwowa góra, heh...

Muszę odszczekać tą nerwową górę; to była wina jakiegoś kablowego wynalazku. Na sztoku, a nawet na sonolene 3014 jest wszystko wporzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Inszy napisał:

Przy tym budżecie, z reguły dojazd wychodzi taniej ?

 

I taniej i pewniej.

 

9 godzin temu, Czoken napisał:

Bardzo chętnie, ale niestety nie bardzo mam gdzie odsłuchać tych słuchawek, które by mnie interesowały, najbliżej chyba w katowicach..

 

Nikt Ci nie powie tego, co co usłyszy Twoje, własne ucho. Masz wtedy to czego oczekiwałeś.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy pokusił by się ktoś o porównanie Fiio X5 III z wzmacniaczem K5 do Mojo oraz AQ Dragonfly red.  Słuchawki Hawki Carbony. Obecnie słucham z Fiio X5 III/ Fiio K5, ale troszeczkę mnie denerwuje cyfrowa góra i zastanawiam się czy zmieniając na Mojo lub AQ DF red zrobię jakiś progres w dźwięku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

progres zrobisz bardzo duzy przechodzac z x5III na Mojo, kazdy ale to kazdy aspekt brzmienia Mojo ma wyraznie lepszy of FiiO. Pytanie czy to bedzie Twoje granie, ale to juz musisz sam sprawdzic. Ja to mowie, ze jak Mojo juz raz posluchasz to nawet jak do konca nie podejdzie to i tak bedzie juz za Toba ten Mojo chodzil i kusil, zeby po niego wrocic. Wybitne male cos.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, audionanik napisał:

O to to to. 

Miałem, sprzedałem...i wróciłem, bo chodził za mną. 

 

Powiedz mi to, mam 3 sztuke... Sprzedasz, a potem sobie myślisz, słuchając innych sprzętów - ciekawe jak by z Mojo zagrało?

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje że audioquest nighthawk to słuchawki jaskrawe z mocnym twardym dźwiękiem i potrzebują ciemnego kabla ,przykładowo z kablem od Carbon  grają ostro i nieprzyjemnie ,przyjemniej zdecydowanie grają z oryginalną sznurówką tym drugim kablem z kompletu .Niedługo będę miał na test bardzo wysokiej jakości kabel od naszego kolegi z forum ,jakość tego kabla prawdopodobnie jest na poziomie Tonalium Audio,ale nie wiadomo jeszcze czy się zgra z Nighthawk . Według kolegi świetnie zgrał się z Audeze lcd 2 ,ale obawiam się że Audeze to całkowicie inne granie.

  • Haha 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, folab napisał:

Mnie się wydaje że audioquest nighthawk to słuchawki jaskrawe z mocnym twardym dźwiękiem i potrzebują ciemnego kabla ,przykładowo z kablem od Carbon  grają ostro i nieprzyjemnie

Przedstawisz nam swojego dilera? :P

Jaskrawość i ostrość to są ostatnie rzeczy, jakie bym powiedział o tych słuchawkach.

Edytowane przez timecage
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności