Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Corvin74 napisał:

Ja tam urażony się nie czuję.. nie lubisz ich i tyle, nie pasują ci.

A to co dla Ciebie jest wadą, dla innych jest zaletą. Nie ma słuchawek idealnych tak jak kolumn nie ma... bo jakby był jakiś ideał, to byłby jeden model (taki standard jak metra) i po sprawie. Wszyscy na głowach mieliby to samo.

Sam się zastanawiam nad  LCD-2F, ale nie sprzedam NHC  bo lubię na nich słuchać i to się dla mnie liczy.

Miłego słuchania?

 

 

Tak, zgadzam się. Tylko magia forum jest taka, że niektórzy fanatycy AQ szydzą tutaj z HD800, a idealizują AQ, a tak po prawdzie to  jedne i drugą z nich są przewalone tylko po innej stronie (bez użycia EQ w HD800 nie byłem w stanie pozbyć się peaku przy 7kHz, a w Hołkach tego o czym wspominałem wcześniej) :) Szanuję, że ktoś lubi HD800 tak samo szanuję zachwyty nad AQ. Tylko nie rozumiem ataku na moją osobę za wytknięcie nieprawidłowości AQ. Gdybym miał wybierać pomiędzy tylko tymi dwoma wybrałbym AQ. Na szczęście mam możliwość szukania dalej.

P.S. LCD-2F są strasznie niewygodne niestety i ciężkie. Pierwszy problem, który mnie boli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee Demolka preferuje LCD2...Mój Ci on jest, Mój....swój chłop jednak ,zna się na tym co dobre...he,he???

Teraz można dokupić nowy pałąk do Audeze, ten wygodny, szeroki ...jak w LCD2C....wygoda użytkowania się poprawia diametralnie.?

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, demolka napisał:

 

...W pociągu słucham na BOSSHIFI B6 i nie robię z tego problemu. Jednakże w domu chcę mieć swoją wyidealizowaną sygnaturę...

B6 zmodowane grają imo bardzo dobrze, porównywalnie do zmodowanych B8 (a jaki to poziom, to parę osób na meetcie w czerwcu posłuchało).

W moich (byłych) najważniejszym elementem modu było wycięcie ze środka padów tych materiałowych wkładek. Umożliwia to też porządne dokręcenie frontu do muszli, tylko trzeba to robić po założeniu padów i od wnętrza padu (odciągając go).

Następnie zaklejenie plastrem trzeciego otworu z tych wokół przetwornika (dwa są zaklejone fabrycznie).

Na pewno też do środka wrzuciłem trochę watoliny.

Nie pamiętam czy zaklejałem taśmą otwory z tyłu przetwornika - prawdopodobnie tak 2 z 4, ale możliwe też że zakleiłem wszystkie, albo wszystkie przytkałem gąbką.

Jakbyś się zdecydował na przeróbkę i miał pytania, to śmiało pisz na PW. 

9993596_thumb.jpg

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, demolka napisał:

P.S. LCD-2F są strasznie niewygodne niestety i ciężkie. Pierwszy problem, który mnie boli :)

Tego się boję, bo jestem wrażliwy na ergonomię... wkurza mnie jak coś mnie uciska, "dusi" - rozprasza mnie to i tracę przyjemność ze słuchania... dlatego też rozważam LCD2C bo ponoć dużo wygodniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Soundman1200 napisał:

Eee Demolka preferuje LCD2...Mój Ci on jest, Mój....swój chłop jednak ,zna się na tym co dobre...he,he???

 

Tylko z Fazorem. Miałem kiedyś LCD2 bez F i niestety były już za bardzo za kotarą ? To F jest bardzo ważne.

Na czym ich słuchasz ? Mam teraz Fezz Audio, ale odsyłam bo trzeszczy mi coś w prawym kanale.

Podesłałbyś proszę link do do tego pałąka ?

Edytowane przez demolka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, demolka napisał:

 

Tylko z Fazorem. Miałem kiedyś LCD2 bez F i niestety były już za bardzo za kotarą ? To F jest bardzo ważne.

Na czym ich słuchasz ? Mam teraz Fezz Audio, ale odsyłam bo trzeszczy mi coś w prawym kanale.

Ja mam co widać w opisie zestaw Nuforce....HA-200 + DAC80...bardzo jasny i detaliczny zestaw.

Na jasnych słuchawkach nie da się słuchać, ale z LCD2F , mam wersję z 2017r, 70ohm 101db, jest bajer sprawa....wyraziście i wcale nie ciemno.

Nie ma porównania z Hawkami, jest równo, liniowo, naturalnie, zero wchodzenia basu na średnicę.

Sama średnica to już referencja, a góra dzięki Dac80 jest całkiem obecna i wystarczająca.

No i ten bas, tu już ciężko byłoby o coś lepszego, są oczywiście LCD3 ale sporo drożej i tylko trochę lepiej...?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Perul napisał:

B6 zmodowane grają imo bardzo dobrze, porównywalnie do zmodowanych B8 (a jaki to poziom, to parę osób na meetcie w czerwcu posłuchało).

W moich (byłych) najważniejszym elementem modu było wycięcie ze środka padów tych materiałowych wkładek. Umożliwia to też porządne dokręcenie frontu do muszli, tylko trzeba to robić po założeniu padów i od wnętrza padu (odciągając go).

Następnie zaklejenie plastrem trzeciego otworu z tych wokół przetwornika (dwa są zaklejone fabrycznie).

Na pewno też do środka wrzuciłem trochę watoliny.

Nie pamiętam czy zaklejałem taśmą otwory z tyłu przetwornika - prawdopodobnie tak 2 z 4, ale możliwe też że zakleiłem wszystkie, albo wszystkie przytkałem gąbką.

Jakbyś się zdecydował na przeróbkę i miał pytania, to śmiało pisz na PW. 

9993596_thumb.jpg

 

Dziękuje za informację. W pierwszej kolejności chciałbym znaleźć teraz jakiś odtwarzacz przenośny do nich, wtedy zobaczę jak wyszła sygnatura i dam znać na priv.

44 minuty temu, Soundman1200 napisał:

Ja mam co widać w opisie zestaw Nuforce....HA-200 + DAC80...bardzo jasny i detaliczny zestaw.

Na jasnych słuchawkach nie da się słuchać, ale z LCD2F , mam wersję z 2017r, 70ohm 101db, jest bajer sprawa....wyraziście i wcale nie ciemno.

Nie ma porównania z Hawkami, jest równo, liniowo, naturalnie, zero wchodzenia basu na średnicę.

Sama średnica to już referencja, a góra dzięki Dac80 jest całkiem obecna i wystarczająca.

No i ten bas, tu już ciężko byłoby o coś lepszego, są oczywiście LCD3 ale sporo drożej i tylko trochę lepiej...?

 

 

Niestety nie znam Nuforc'a, ale jak mówisz, że jest jasny i detaliczny to potrafię sobie wyobrazić (chyba tego mi brakuje właśnie na tą chwilę). Ja przez weekend w nich posiedzę i zobaczę czy pogodzę się z komfortem, potem zacznę zmieniać tor.

 

Choć musisz przyznać, że LCD-2F [w według niektórych recenzentów bardzo ciemne] mają wciąż dużo więcej powietrza i detaliczności bez utraty gładkości od Hołków mimo wpakowania przez Ciebie w tor jasnego źrodła [żeby nie było, że nowy użytkownik rozmawia o innych słuchawkach w temacie o jeszcze innych, gdyż zaraz mnie zlinczują].

 

W tym momencie mam DAC'a Musical Fidelity MX-DAC + Fezz Audio. Prawie idealnie, jednak bas mógłby jednak być trochę mniejszy no i komfort większy. Myślę o zmianie DAC'a na coś jaśniejszego wtedy pewnie będzie tak jak mówisz, ale nie chcę tego robić póki nie pogodzę się z komfortem.

Edytowane przez demolka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, demolka napisał:

niektórzy fanatycy AQ szydzą tutaj z HD800

Ponieważ jest to w dobrym guście i sprawia przyjemność.

 

1 godzinę temu, demolka napisał:

a idealizują AQ

:woot:

 

1 godzinę temu, demolka napisał:

wytknięcie nieprawidłowości AQ

Jesteśmy wszyscy troszkę roztargnieni i przeoczyliśmy wady audiokłestów. Na szczęście je wytknąłeś.

 

1 godzinę temu, demolka napisał:

Gdybym miał wybierać pomiędzy tylko tymi dwoma wybrałbym AQ.

audionanik lajks dys.

 

Panowie, lcd2f też mają piękne wykresy thd i "kwadraty", ale jak to napisał @majkel, są trochę wołowate i wg mnie słabo zróżnicowane na górze, ponadto nie jest to wątek o nich, czy modowaniu bosshifi.

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audionanik napisał:

Ponieważ jest to w dobrym guście i sprawia przyjemność  - widocznie mamy inne poczucie dobrego gustu z czego się niezmiernie się cieszę ?

 

:woot:

 

Jesteśmy wszyscy troszkę roztargnieni i przeoczyliśmy wady audiokłestów. Na szczęście je wytknąłeś - chciałem nie komentować, ale jednak skomentuję. Dobrze, że w dobrym guście jest jechac np. po HD800 (swoją drogą ciekawe czy wziąłeś pod uwagę, że ktoś je podłącza pod La Figaro i może mu się wtedy podobają). Nad wyraz personalnie traktujesz moje uwagi :)

 

audionanik lajks dys.- nie chcę być nie miły, ale akurat najmniej mnie interesuje czy "audionanik lajk dis or not". Podałem dwa skrajne przypadki. AQ vs HD800 .Przy AQ VS HD800 VS HD800S wybrałbym już HD800S z ciepłym torem bo one wyzbyły się peak'a przy 7khz i można je fajnie wyregulować bez użycia EQ. Są natomiast drogie i nie chciałbym tyle pieniędzy wydawać na same słuchawki.

Niestety beż użycią EQ nie byłem w stanie poradzić sobie ani z HD800, ani AQH. Z dwoja złego wybrałbym AQ bo nie kłułby mnie po uszach.

 

Panowie, lcd2f też mają piękne wykresy thd i "kwadraty", ale jak to napisał @majkel, są trochę wołowate i wg mnie słabo zróżnicowane na górze, ponadto nie jest to wątek o nich, czy modowaniu bosshifi. - jeszcze za krótko ich słuchałem, żeby mieć wyrobione zdanie. wspominam tylko, że mimo tej ciemności mają i tak więcej powietrza od AQ, a przy takim połaczeniu jakie zaproponował @Soundman1200 mogą być bardzo kolorowe również i góry (nie popadając przy tym ani w nadmierną agresję ani w ciemność na średnicy) ciekawe, niestety tego jeszcze nie wiem. faktycznie temat nie jest modowaniu B6, ani LCD-2F. Według Ciebie i paru innych gości jest to temat o wychwalaniu AQ (bo wytykanie ich wad albo chwalenie innych słuchawek nie jest tutaj w dobrym guście :)

 

Pozdrawiam, to jest mój ostatni post w tym temacie ?

Edytowane przez demolka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, demolka napisał:

 

Pozdrawiam, to jest mój ostatni post w tym temacie ?

To moim zdaniem nie jest dobra decyzja. Może się nie zgadzamy, co do tego czy AQ są dobrymi słuchawkami, ale każdy głos w dyskusji (o ile jest merytoryczny), jest cenny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie słucham NHC na nowym kablu od JD.

kabel miedź, balans 2,5mm do Fiio X7II

w porównaniu do kabla standardowego, dźwięk troszkę jaśniejszy, średnica lekko do przodu, więcej szczegółów, na górze poprawa, troszę więcej otwarcia. Generalnie jestem zadowolony, ale to pierwsze odczucia zobaczymy jak będzie za jakieś czas.

porównanie na szybko.

Edytowane przez Corvin74
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Corvin74 napisał:

Właśnie słucham NHC na nowym kablu od JD.

kabel miedź, balans 2,5mm do Fiio X7II

w porównaniu do kabla standardowego, dźwięk troszkę jaśniejszy, średnica lekko do przodu, więcej szczegółów, na górze poprawa, troszę więcej otwarcia. Generalnie jestem zadowolony, ale to pierwsze odczucia zobaczymy jak będzie za jakieś czas.

porównanie na szybko.

 

No widzisz. I nie potrzebujesz setki pozytywnych wypowiedzi o NH, by utwierdzić się w mniemaniu, że są to dobre słuchawki.

 

Edytowane przez chico99
korekta
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, chico99 napisał:

 

Dla mnie dobra decyzja, bo wiem już to doskonale ... I cóż mi daje merytoryczny głos?

Ja też lubię AQNHC, ale dlaczego mam nie poczytać opini innych? Nawet jak się z nimi generalnie nie zgadzam, to może zwrócą mi uwagę na szczegół który mi umyka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Corvin74 napisał:

Ja też lubię AQNHC, ale dlaczego mam nie poczytać opini innych? Nawet jak się z nimi generalnie nie zgadzam, to może zwrócą mi uwagę na szczegół który mi umyka. 

 

Ale przecież nikt tego nikomu, nie zabrania, jest ich cały wątek. Ponad 200 stron. Za i przeciw. Nie możemy wracać do tego co już było wielokrotnie napisane,

za każdym razem, jak pojawi się i obwieści swoje rewelacje na temat AQ, kolejny merytoryczny forumowicz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Corvin74 napisał:

Właśnie słucham NHC na nowym kablu od JD.

kabel miedź, balans 2,5mm do Fiio X7II

w porównaniu do kabla standardowego, dźwięk troszkę jaśniejszy, średnica lekko do przodu, więcej szczegółów, na górze poprawa, troszę więcej otwarcia. Generalnie jestem zadowolony, ale to pierwsze odczucia zobaczymy jak będzie za jakieś czas.

porównanie na szybko.

Ciekawy czy te zmiany to nowy kabel czy bardziej balans e fiio ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, chico99 napisał:

jak pojawi się i obwieści swoje rewelacje na temat AQ, kolejny merytoryczny forumowicz.

O a jak ja tego typu rzeczy piszę to mnie obrońcy życzliwości forumowej atakują :ph34r:.

 

Swoją drogą zamawiał ktoś pady za pośrednictwem TopHIFI? Ile to kosztuje za parę? Bo zapasowe skórki już mam, zapasowe hybrydy by się przydały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Noah napisał:

Ciekawy czy te zmiany to nowy kabel czy bardziej balans e fiio ? 

Po troszkę pewnie i to i to... balans daje więcej mocy, ale te zmiany ewidentniej dzięki kablowi.

6 minut temu, velone napisał:

 

Szukam dobrego DAP'a do NHC i zastanawiam się jak X7II zgrywa się z naszymi ulubieńcami?

Mam za małe doświadczenie w DAPach... Fiio kupiłem dla kilku cech: wymienne moduły, pełen android (spotyfi, tidall), dwa sloty na karty sd.

musisz posłuchać innej rady nie dam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, chico99 napisał:

Czytałeś ten wątek cały ...? jest pełen sporów i kontrowersyjnych, dla AQ, wypowiedzi ...

kącik wzajemnej adoracji?;)

 

Jeżeli chodzi o mnie to pamiętaj - agresywność zero ☺️ 

Po prostu jestem trochę wyczulony po "naparzance" jaka odbywała się na "siostrzanym" forum i tyle.

Edytowane przez velone
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności