Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Spawn napisał:

@timecage widze że dałeś audionanikowi lajka więc jednak wiesz jak wygląda merytoryczna wypowiedź. Gdybym był Tobą to bym napisał że @audionanik ma o około 1000 postów za mało i zarejestrował się o półtorej roku za późno aby choć zbliżyć się do prawdy.

 

A tak serio to sam dałbym mu lajka ale mi wyszły ;)

Tobie też dałem lajka, żebyś poczuł się lepiej i może sam zaprezentował mi jak wygląda merytoryczna wypowiedź, zamiast czepiać się moich postów ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, timecage napisał:

Tobie też dałem lajka, żebyś poczuł się lepiej i może sam zaprezentował mi jak wygląda merytoryczna wypowiedź, zamiast czepiać się moich postów ;).

 

Proszę:

 

http://forum.mp3store.pl/topic/123268-audioquest-nighthawk/?do=findComment&comment=1517538

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Spawn napisał:

 

Proszę:

 

 

Ja też tak potrafię :D. To może jak już osiągnęliśmy poziom piaskownicy to wystarczy?


http://forum.mp3store.pl/topic/123268-audioquest-nighthawk/?do=findComment&comment=1521521
 

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@timecage zwróciłem Ci uwagę żebyś nie atakował personalnie innych użytkowników o innym zdaniu którzy też mają się prawo wypowiedzieć tym bardziej że piszą na temat ale udajesz że nie wiesz o co chodzi i próbujesz się teraz punktować.

 

Wygrałeś, to mój ostatni post w tym temacie. Możecie się teraz klepać po plecach i kisić we własnym sosie. Jakbyś się później zastanawiał czemu na forum jest tak mało nowych wartościowych osób to wiedz że dzięki takim "życzliwym" jak Ty.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Spawn napisał:

@timecage zwróciłem Ci uwagę żebyś nie atakował personalnie innych użytkowników o innym zdaniu którzy też mają się prawo wypowiedzieć tym bardziej że piszą na temat ale udajesz że nie wiesz o co chodzi i próbujesz się teraz punktować.

 

Wygrałeś, to mój ostatni post w tym temacie. Możecie się teraz klepać po plecach i kisić we własnym sosie. Jakbyś się później zastanawiał czemu na forum jest tak mało nowych wartościowych osób to wiedz że dzięki takim "życzliwym" jak Ty.

Zatem jeżeli czyjś post był dla mnie niemiły i wyraziłem na ten temat swoje zdanie w sposób żartobliwy (chociaż nieco uszczypliwy) to jestem nieżyczliwy i wyganiam nowych użytkowników? No faktycznie, cenzuruję krytyczne wypowiedzi. Kontekst, forma - a cóż to takiego? Jak ktoś zacznie bluzgać, ale merytorycznie, to też będzie okej?

Nie atakowałem nikogo personalnie, natomiast robisz to Ty. Moje wyjaśnienia o co mi chodziło zignorowałeś. Na sugestię aby napisać coś merytorycznego, zamiast się czepiać, wkleiłeś link do posta sprzed kilku miesięcy.

Jesteś uosobieniem życzliwości.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Spawnowi odpowiem swoją poprzednią odpowiedzią pod jego postem.

"

Ale że Hawki nudne i bez energii grania, fotel bujany i papucie?...jakbym o innych słuchawkach czytał....albo nie wygrzane albo zły tor, toż to wulkan energii, jak każde słuchawki na biocelulozie.

Polecam U2 posłuchać na Hawkach, jak dla mnie chyba nadal najlepiej oddające brzmienie tego zespołu słuchawki co miałem...:rolleyes:

Dla ciekawości, z tym przyzwyczajaniem słuchu z nimi to prawda, w sklepie nie ma sensu ich oceniać, ja dopiero po 3 dniach je polubiłem ...."

 

Spawn napisał tam że krótko słuchał, zapewne też nie w pełni wygrzane i na nieodpowiednim torze....to nic dziwnego że tak źle je odebrał.

Dobrze wygrzane, czytaj zdarte pady, Hawki wcale nie są ciemne i grają bardzo też przestrzennie, oczywiście odpowiedni jasny tor wskazany.

Przez chwilę słuchać Hawki i już je oceniać ,największy możliwy błąd...he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co przesadzać też i Spawnowi odbierać prawa głosu, że za krótko słuchał, czy niewygrzanych, na złym torze, bo jak wiadomo każde słuchawki ze świetnym torem grają najlepiej na świecie, jedna z audiofilskich prawd obok tej gdzie co drugie słuchawki grają naturalnie czy tam neutralnie. 

 

Ja między innymi po opisie Spawna zainteresowałem się Hawkami, szczególnie ten fragment o "analogowo-lampowej średnicy" mnie zaciekawił i to tutaj jest, a co mi się bardzo podoba.

 

Pogłos też jest i raz nawet myślałem że może mi tego nie potrzeba? Szybko jednak się zreflektowałem. Ale co kto lubi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to takie złe słuchawki, to czemu wzbudzają w nas tyle emocji? NH są dobre bo nie zostawiają nas obojętnymi, na tym polega ich urok. Mają swoje niedoskonałości o których w tym wątku nie raz pisano, tylko że wielu z nas nie szuka w słuchawkach doskonałości (są takie?), ale muzykalności i tego w NHC ja odnalazłem mnóstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Vaiet said:

 

 

Ety ... płasko na górze, płasko na dole, w ogóle płasko i bez polotu. I teoretycznie można by tak żyć, bez emocji, bez ekscytacji... ale po co?

 

 

Ety płaskie hehe - dobre.

One królują średnicą która jest wypchnięta - przeciwnie do NH - w średnicy jest "cała" muzyka ale to przychodzi z wiekiem ;)

Wracając do tematu nie polecam DX80 do NH. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, hibi napisał:

Ety płaskie hehe - dobre.

One królują średnicą która jest wypchnięta - przeciwnie do NH - w średnicy jest "cała" muzyka ale to przychodzi z wiekiem ;)

Wracając do tematu nie polecam DX80 do NH. 

 

Nie no kolego bez takich. Nawet z wiekiem przychodzą różne rzeczy - jednemu średnica, drugiemu kryzys wieku ?

Widzisz, jestem starszy od Ciebie i NHC właśnie teraz do mnie przemówiły więc może ja potrzebuję więcej czasu niż Ty żeby docenić tą średnicę... ??

Edytowane przez velone
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, hibi napisał:

w średnicy jest "cała" muzyka ale to przychodzi z wiekiem

i ze spadkiem czułości słuchu:P. Sorry Hibi, nie mogłem się powstrzymać; serio to pewnie masz lepszy audiogram niż ja, tylko przyzwyczajenia dziwne:D.

 

Ja jeszcze tylko dodam (po raz kolejny z resztą), że wielu miłośników audio, w tym starzy wyjadacze, przywiązuje zbyt wielką wagę do ciśnienia akustycznego wytwarzanego w poszczególnych zakresach częstotliwości i do tzw. sygnatury brzmieniowej (najczęściej są oni zatroskani wycofaniem wyższej średnicy właśnie) . Ma to (zależność spl/f) przecież bardzo różne podłoże, ale drugo- a nawet trzeciorzędne znaczenie dla naturalności przekazu (adaptacja słuchu). Tymczasem kluczowa sprawa mająca wpływ na wierność przekazu, odwzorowanie artykulacji i barwy dźwięku, czyli transjenty (inaczej krótkotrwałe stany nieustalone/przejściowe) są jakby pomijane. Nawet wklejałem lub linkowałem kiedyś fragment pedeefa - podręcznika z akustyki tłumaczącego na jakiej zasadzie odróżniamy barwy instrumentów. Wynikało z niego, że zawartość procentowa i amplituda poszczególnych harmonicznych nie decydują o odróżnianiu barw przez ludzkie ucho, ba - nie mają nań wpływu; mają go tylko kolejność i prędkość ich narastania. I tak np. w instrumencie A jako pierwsza narasta trzecia harmoniczna, w instrumencie B najpierw czwarta a potem zaraz druga, z taką-to-a-taką prędkością itd. itd.

Konkluzja była taka, że gdyby (jakimś cudem) zrównać same tylko czasy i kolejność narastania poszczególnych harmonicznych we wszystkich instrumentach, to nie odróżnilibyśmy nausznie fletu od skrzypiec. (Dygresja dla tych, co nie wierzą w gęste formaty - wiele powyższych zjawisk zamyka się w krótszych przedziałach czasowych niż okres najwyższej słyszalnej przez nas częstotliwości;), na szczęście w studiach nagrań króluje 192khz.)

Zatem kolejny wniosek - szybkość i zdolność przenoszenia transjentów, to ważniejsza cecha dla haj fideliti niż wykres spl/f.

Sama szybkość reakcji pozytywnej na impuls jednak nie wystarcza - musi być odpowiednie tłumienie; tutaj pewna nadaktywność, jak np w staxach:P może wręcz przeszkadzać; niewytłumiona, rozpuszczona niczym dziadowski bicz membrana, daje specyficzny "nalot" na wyższej średnicy i górze, który wręcz "zagłusza" właściwą treść, no ale oczywiście jest audiofilska podnieta dużą ilością powietrza:D i planktonu:ph34r:. Już się zamykam, co złego to nie ja.

Edytowane przez audionanik
błędy językowe
  • Like 7
  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szalony Audionanik, w takim upale takie skomplikowane wywody prowadzić, kto go zrozumie...he,he.

Toż to niemal tortura czytać takie techniczne teksty...ufff.???

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Soundman1200 said:

Szalony Audionanik, w takim upale takie skomplikowane wywody prowadzić, kto go zrozumie...he,he.

Toż to niemal tortura czytać takie techniczne teksty...ufff.???

no, szacunek jest :) a i motywacja .. 

trzeba przyznać że NH nie robią wow swoją charakterystyką co jest ciekawe a i nie piszę tu o wygrzewaniu mózgu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, hibi napisał:

no, szacunek jest :) a i motywacja .. 

trzeba przyznać że NH nie robią wow swoją charakterystyką co jest ciekawe a i nie piszę tu o wygrzewaniu mózgu..

Jak najbardziej robią WOW, może nie od razu ale po jakimś czasie, i to jest cenniejsze....bo dobre rzeczy poznajemy po czasie?

Najlepiej poznać dobre słuchawki po czym?...po tym że nam tęskno do ich przekazu gdy je sprzedaliśmy lub nie możemy posłuchać...to najlepszy krytyk...he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Soundman1200 said:

Jak najbardziej robią WOW, może nie od razu ale po jakimś czasie

chodziło mi raczej o takie wow np. w sklepie czy na mecie; bądź takie wow jak kupisz ety za 1000 zł i źle zaaplikujesz bez uszczelnienia :D

 

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MPM napisał:

Chyba pisal w klimatyzowanym pomieszczeniu, bo przy 30 stopniach to sie czlowiek gubi przy trzeciej linijce czytajac......?

Przeczytałem go jeszcze raz, próbowałem poprawić, ale spożyłem kolejne piwo, potem więc nawet chciałem skasować; na koniec stwierdziłem - a niech wisi jak wrzód na tyłku; ku przestrodze: czym kończy się uporczywe przesiadywanie na forum w upale gaszonym piwem.

Edytowane przez audionanik
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Vaiet napisał:

Pozwolę sobie tutaj na pewną dość obrazową analogię.

 

Hołki to taka dziewczyna z drobnym nadmiarem kilogramów i nie do końca w guście. Niemniej ma to coś, co nie pozwala pozostać obojętnym, ma obfity, solidny dół, pełną średnicę i krągłą górę, a wszystko to całkiem proporcjonalnie zbudowane. Urzeka jednak najbardziej charakterem, swoją wyjątkowością i pazurem. Nie wstydzi się siebie, a wręcz jest dumna ze swojego całokształtu i nawet nie boi się tego podkreślić. I jedno jest pewne. Niezapomniane chwile są gwarantowane kiedy już  się porządnie rozgrzeje i pokaże swój pazur ?

 

Ety to stara 40-tka, która próbuje wyglądać na 18-tkę. Tyle tylko, że płasko na górze, płasko na dole, w ogóle płasko i bez polotu. I teoretycznie można by tak żyć, bez emocji, bez ekscytacji... ale po co?

 

To jaj estem zboczeniec jakis z Etami i Owlami jako najczesciej uzywanym zestawem? Musze sie powaznie nad soba zastanowic ;)

 

 

9 godzin temu, audionanik napisał:

(...) Nawet wklejałem lub linkowałem kiedyś fragment pedeefa - podręcznika z akustyki tłumaczącego na jakiej zasadzie odróżniamy barwy instrumentów. Wynikało z niego, że zawartość procentowa i amplituda poszczególnych harmonicznych nie decydują o odróżnianiu barw przez ludzkie ucho, ba - nie mają nań wpływu; mają go tylko kolejność i prędkość ich narastania. I tak np. w instrumencie A jako pierwsza narasta trzecia harmoniczna, w instrumencie B najpierw czwarta a potem zaraz druga, z taką-to-a-taką prędkością itd. itd.

(...)

 

Matko jedyna, wkoncu ktos to napisal... Dla niektorych moze to byc niezly reality check, ale wielu ludzi dochodzi do tego samego wniosku. Mnie zajelo to ca. 15 lat.

Ach, no i trzeba wypowiedz audionanika przekleic do watku o Chord Electronics, bo w ich DACach na te jedna rzecz kladzie sie szczegolny nacisk - poprawne odwzorowanie transientow.

Edytowane przez mojo_aka_jojo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, hibi napisał:

Ety płaskie hehe - dobre.

One królują średnicą która jest wypchnięta - przeciwnie do NH - w średnicy jest "cała" muzyka ale to przychodzi z wiekiem ;)

Wracając do tematu nie polecam DX80 do NH. 

 

Oczywiście, że tak. Ja w dalszym ciągu szukam swojego ideału i dalej będę upierał, że dla mnie Hawki byłyby świetne na jasnym torze, ale tylko wtedy gdyby dodać im trochę światła na wyższej średnicy (nie mówię o takim przegięciu jaka jest w HD800 lub Pandorach VI) i pozbyć się echa (albo chociaż je zminimalizować w takim stopniu jak jest w Howlach). Święta prawda to, że w średnicy jest cała muzyka, ale również jest powietrze lub jego brak. Bardzo łatwo o muzykalność kosztem "powietrza", ale bardzo łatwo też o zbyt dużo "powietrza" kosztem muzykalności.

Mógłbym słuchać na Howkach, mógłbym słuchać na Pandorach VI bo kocham muzykę. Tylko niestety szukam ideału, a ani jedne a ni drugie nie zbliżają się do tego. W pociągu słucham na BOSSHIFI B6 i nie robię z tego problemu. Jednakże w domu chcę mieć swoją wyidealizowaną sygnaturę.

Ktoś pytał o moje preferencje, więc teraz próbuje FEZZ AUDIO z LCD-2F, wcześniej miałem ZMF Blackwood i wiele innych.

 

Pozdrawiam Szanownych Urażonych. Pewnie, że można lubić te słuchawki za inność, ale ich wady są widoczne gołym okiem.

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, demolka napisał:

Pozdrawiam Szanownych Urażonych. Pewnie, że można lubić te słuchawki za inność, ale ich wady są widoczne gołym okiem.

Ja tam urażony się nie czuję.. nie lubisz ich i tyle, nie pasują ci.

A to co dla Ciebie jest wadą, dla innych jest zaletą. Nie ma słuchawek idealnych tak jak kolumn nie ma... bo jakby był jakiś ideał, to byłby jeden model (taki standard jak metra) i po sprawie. Wszyscy na głowach mieliby to samo.

Sam się zastanawiam nad  LCD-2F, ale nie sprzedam NHC  bo lubię na nich słuchać i to się dla mnie liczy.

Miłego słuchania?

 

Edytowane przez Corvin74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności