Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Noah napisał:

Merytoryczny bo pojechal posluchawkach ,ktorych nie lubisz :) 

 

Ja je lubię i też uważam, że dosyć trafnie (choć dobitnie) oddał ich wady w tym poście. O bule w wyższym basie i ciemności w wyższej średnicy pisałem dobrą setkę stron temu przy kontakcie z oryginalnymi NH... o pogłosie wiedzą wszyscy. Nie zmienia to faktu, że mają one swój charakter i mogą się podobać, głównie dlatego, że są odmienne od całej masy innych słuchawek.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Spawn napisał:

 

To trzeba było odbić piłeczkę i napisać mu czemu się myli. Staż na forum i liczba postów to nie jest argument.

Osobiscie uwazam ,ze sie nie myli. To sa specyficzne sluchaki i nie dla kazdego. Jak rozniez szanuje Jego opinie. Chodzi mi tylko o to ,ze kazdy ma prawo jesc co mu smakuje i sluchac na czym mu sie tylko podoba. Takie to proste. Jak nie lubie sushi to nie rozpisuje sie na forach  tym poswieconym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Noah No tak, ale czy pisząc o słuchawkach, oprócz ich posiadaczy nie czytają tego tematu też osoby potencjalnie zainteresowane zakupem? Ja, jak szukam info o słuchawkach to o ich wadach, czy specyficznych cechach też chcę czytać. A Hawki są specyficzne mocno.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Noah napisał:

Jak nie lubie sushi to nie rozpisuje sie na forach  tym poswieconym. 

Ale wątek o NH ma taki urok, że każdy na forum musi się tutaj uzewnętrznić, jak bardzo ich nie lubi jak bardzo są gorsze od innych słuchawek ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę po popcorn. I wzywam do tablicy @audionanik nareszcie możesz rozprostować forumowe kości :D 

 

Chłopaki, post @demolka nie był stekiem bzdur, więc nie ma co jechać po stażu. 

Natomiast na pewno miał za zadanie wywołać dyskusję ( nie oszukujmy się )! No i się udało. Aż przyjemnie się czyta.

 

Ja Hawków nie lubię, po prostu mi nie pasują. Ale akurat nie pamiętam, żeby niskiego basu było tam wyraźnie za mało. I mówię to jako użytkownik HE-6. Fakt, słuchałem już jakiś czas temu i niezbyt długo, więc może mnie pamięć myli.

 

Poza tym zgadzam się z opisem.  Oczywiście nie ma problemów jeśli ktoś taki dźwięk lubi, nawet kocha. Ale lepsza argumentacja by się przydała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Firegon napisał:

Oczywiście nie ma problemów jeśli ktoś taki dźwięk lubi, nawet kocha. Ale lepsza argumentacja by się przydała.

Pal licho argumentację, niechby to chociaż były dyskusje w stylu "cześć, słuchałem hawków i bardzo mi się nie podobały, dla mnie grały tak i tak, moim zdaniem to jest do niczego granie".

No ale nie, trzeba wytykać jak bardzo ludzie się mylą w tym co piszą i jak bardzo wybrani guru zlajkowali dany post. Najwyraźniej ja mam inną wizję merytorycznych wypowiedzi.

Edytowane przez timecage
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Karmazynowy napisał:

@Noah No tak, ale czy pisząc o słuchawkach, oprócz ich posiadaczy nie czytają tego tematu też osoby potencjalnie zainteresowane zakupem? Ja, jak szukam info o słuchawkach to o ich wadach, czy specyficznych cechach też chcę czytać.

Ten watek ma juz tyle stron i negatywnych opini o tych sluchawkach, ze chyba juz wiecej jechania po nich nie potrzeba :)  szczerze, gdybym sie tymi opiniami posilkowal ,to bym ich nigdy nie kupil. Ja fan hd800,t90 ,L700 kupilem owle i baaardzo mi sie podobaja( hawki tez) . 

Swoja droga ,witamy nowego kolege na forum . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ piszmy, tylko w innych wątkach nie widziałem, aby ktoś zaglądał od razu z przyjaznym nastawieniem w stylu "hej wasze ulubione słuchawki nadają się do śmieci" :D.

No, może poza wątkiem o D7200 :P.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, timecage napisał:

Pal licho argumentację, niechby to chociaż były dyskusje w stylu "cześć, słuchałem hawków i bardzo mi się nie podobały, dla mnie grały tak i tak, moim zdaniem to jest do niczego granie".

No ale nie, trzeba wytykać jak bardzo ludzie się mylą w tym co piszą i jak bardzo wybrani guru zlajkowali dany post. Najwyraźniej ja mam inną wizję merytorycznych wypowiedzi.

 

@timecage w Twoich 4 (o już kolejny doszedł) ostatnich postach nie ma nic o słuchawkach a jedynie plucie jadem w stronę użytkowników forum którzy mają inne zdanie. No weź...

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek "demolka", nick nieprzypadkowy? :)Nie zdziwiłbym się, gdyby to było Alter ego kogoś, kto po prostu chciał pojechać po Hawkach.

 

Bardziej merytorycznie byłoby, gdyby było napisane z jakim sprzętem były słuchane, bo to chyba jest istotne, co nie?

 

Mozna te słuchawki  lubić albo nie. Tyle już o nich napisano różnych rzeczy, że nie trzeba ich nawet słuchać  i można sklecić  stronę hejtu.

Mnie nie brakowało w nich nigdy niskiego basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Spawn napisał:

 

@timecage w Twoich 4 (o już kolejny doszedł) ostatnich postach nie ma nic o słuchawkach a jedynie plucie jadem w stronę użytkowników forum którzy mają inne zdanie. No weź...

Jeżeli już to wytykam pewien sposób wypowiedzi, prezentowany dość często na tym forum i przez różnych użytkowników. Rozumieć mam, że jeżeli wytykam komuś post, który osobiście odebrałem jako raczej nieprzyjemny, to pluję jadem? Ok... :ph34r:

 

Twoje wytykanie w którym poście było coś o słuchawkach, podczas gdy w Twoim również nic o nich nie było, to już nie jad? :P

Edytowane przez timecage
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, timecage napisał:

Ależ piszmy, tylko w innych wątkach nie widziałem, aby ktoś zaglądał od razu z przyjaznym nastawieniem w stylu "hej wasze ulubione słuchawki nadają się do śmieci" :D.

No, może poza wątkiem o D7200 :P.

 

No i co? I nic, nie przestały mi się podobać i nadal uważam, że to były najlepsze zamknięte do 3 tys., które miałem. :)

  • Confused 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, demolka napisał:

Miałem te słuchawki, miałem wiele innych. Miałem również wiele różnych kolumn i wzmacniaczy. Zdarzyło mi się dorabiać stojąc za konsolą. Nie mam innych podstaw oprócz tego, że interesuję się dźwiękiem.

 

@Bernie  no jak napisał przecież ...

Miał wiele różnych rzeczy.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Noah napisał:

Jak nie lubie sushi to nie rozpisuje sie na forach  tym poswieconym. 

Wiem, że nie do końca o to Ci chodziło ale muszę zareagować.

Widać po poście, do którego się odnosimy, że osoba lubi słuchawki. I weszła na forum słuchawkowe, żeby napisać o słuchawkach. Post na pewno nie ma pozytywnego wydźwięku, ale jeśli zgadzamy się, że nie jest to kłamstwo - to taki post ma prawo być w tym wątku. Wręcz powinien tu być. Ostatnie 50 stron to chyba 99% pozytywnych wrażeń, dajcie komuś napisać coś o wadach :D 

Gdyby napisał, że Hawki są za jasne, zbyt ostre i krzykliwe - wtedy można się oburzać, bo to by było po prostu oszczerstwo. 

 

"Jak Ci się nie podoba to wyjdź" to chyba najgorszy typ stwierdzenia jaki istnieje w dyskusji. Irracjonalne. Nic pozytywnego nie wnosi. Tworzy kółka wzajemnej adoracji, przekłamuje rzeczywistość. Dlatego wywołałem audionanika, bo on mimo że lubi wbijać szpileczkę, czasem nawet gwoździka, to opiera wypowiedzi na faktach, kontrargumentuje, podaje przykłady.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio tak wyciągnąłem swoje Hawki, zastanowiłem się i postanowiłem, że jednak ich nie sprzedam, niech są. To bardzo wygodne słuchawki i nie tylko pod względem komfortu na głowie. Moja rodzinka słuchawkowa dobrze się dopełnia - z jednej strony Staxy i MSR7 jak potrzeba jaśniej i klarowniej, pośrodku EL-8 jak potrzeba neutralności, a z drugiej strony Hawki i Owle. No i pewnie, że słuchawki od AQ grają mocno inaczej od Staxów i MSR7, ale dla mnie to jest przyczyna ich posiadania :ph34r:. Gdyby wszystko grało tak samo to bym umarł z nudów.

Zresztą z KANNem, im bardziej go słucham, tym bardziej znajduję synergię z HawkOwlami, a przynajmniej taką synergię pod swój gust.

 

Zastanawiało mnie ostatnio, czy osoby lubujące się w słuchawkach od AQ mają może awersję do zbyt krzykliwej/wyrazistej góry? Pewnie to nie jest tak proste, ale wiem, że to jest duży czynnik u mnie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nam @demolka niezłą demolkę urządził w temacie AQ! :D 

 

I w sumie całkiem trafny opis Hawków, choć Carbony podobno grają nieco inaczej. Pogłos - jest. Wysokie średnie stonowane bym powiedział, pewnie one rzutują na ogólnym przyciemnieniu i pogrugieniu "lampowa magia" (swoją drogą termin ten wprowadził @Spawn zdaje się). Co do niskiego basu - nie do końca się zgodzę, bo mi tam go nie brakuje, ale faktycznie są słuchawki, które bardziej na niego stawiają (choćby wspominane w temacie D7200, którym miejscami brakowało może tego wyższego basu za to).

 

Czy Hawki tylko do wolnych numerów? Jak dla mnie dobrze grają wszystko co im puszczę. Teoretycznie takie Ultrasone Signature Pro powinny być lepsze jeśli chodzi o "mięcho" bo mają jak to Ultrasone świetny bas o mocnym uderzeniu, ale szybki, i nieco przyprawione wysokie. 

 

Tylko tak jakoś pomimo wszystkich wad Hawków (czy wcześniej Owli) to właśnie AudioQuestów słucha mi się najbardziej naturalnie i płynnie, gdzie inne słuchawki potem grają chropowato i czasem krzykliwie.

 

Jakościowo AQ to dla mnie najwyższa półka z tych, które słuchałem. Więc jeśli ktoś trafi z sygnaturą to o resztę się martwić nie musi. Tylko tyle i aż tyle :)

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Noah napisał:

@timecage tez nie do końca bo dla mnie t90 nie miały za dużo góry (i know sick) a w owlach mi jej absolutnie nie brakuje . 

To nie kwestia czy brakuje, tylko czy jest gładka - tak ja to odbieram. Hawki mają najgładszą i najprzyjemniejszą górę jaką słyszałem w słuchawkach, przy jednoczesnym braku utraty detali. Jak mnie w słuchawkach góra kłuje to je mam ochotę wyrzucić za okno, ale to może być coś nie tak z moim słuchem.

Edytowane przez timecage
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Noah napisał:

Niedawno ktoś tutaj pisał , ze nawet Rob Watts(chord ) używa owli z mojo . Wiec chyba nie są takie straszne jak takie postacie audio je używają 

 

Jestem nowo zarejestrowany i myślałem, że to temat o Nighthawkach, ale może się myliłem.

Owle są przy dobrze dobranym torze są bardzo fajne ? Czemu Rob Watts miałby ich nie używać ? :)

 

Edytowane przez demolka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po jaką cholerę jeden drugiego przekonuje co lepsze? Przecież takie dywagacje prowadzą tylko do niepotrzebnych przepychanek, a nie są w stanie KOMPLETNIE niczego rozstrzygnąć. Ktoś napisał, że NH są "be" i git - ma prawo tak sądzić. Gdzie miał o tym napisać skoro to jest właśnie wątek o NH?

Dajmy wszystkim wolność wypowiedzi i nie róbmy tutaj drugiego audiostereo...

Ja kocham te słuchawki i mam do tego prawo, ktoś inny nie i też dobrze...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności