Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Spawn napisał:

Tak sie składa że słuchałem hawków między innymi właśnie na tej epce i zabrzmiało to dokładnie tak jak to nazywa @audionanik czyli "fpyte" tyle że zamysł artysty był żeby to brzmiało nieprzyjaźnie i brzydko.

 

Jeszcze wyjdzie, że tak naprawdę te niesławne Edition 10 są szczytem hi-fi, a biedni audiofile się tylko kopią po czołach szukając swojego brzmienia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hawki są świetne, jednak przez swoje przyciemnienie ,zawoalowanie przekazu nie można ich nazwać w pełni naturalnymi w przekazie...

To bajkowy lekko przekaz, oszczędzający uszom tych najbardziej nieprzyjemnych rejestrów, czemu słuchacz jest wniebowzięty...

Co ciekawe moje LCD2F są już bardziej naturalne i liniowe ,więc więcej słyszę nie dociągłości w przekazie niż w Hawkach.

Dla szukających relaksu pełną gębą Hawki będą w sam raz , zachowując poziom premium przekazu.

Jednak jak ktoś szuka więcej neutralności i liniowego przekazu..pójdzie gdzie indziej.

1 minutę temu, Undertaker napisał:

 

Jeszcze wyjdzie, że tak naprawdę te niesławne Edition 10 są szczytem hi-fi, a biedni audiofile się tylko kopią po czołach szukając swojego brzmienia :P

Ultrasone od 5tys wzwyż powinno się zakopać w dużym dole, posypać wapnem, ziemią zakopać i ubić dobrze...?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, chico99 napisał:

Nie mam tyle doświadczenia, nie sięgam do wysokiej półki,

nawet stając na palce.

I na razie mam i głowę, i gębę tak pełną relaksu i zadowolenia,

tak że nic nie napiszę o wrażeniach.

Muszę ochłonąć.

 

 

 

Niezły relaks skoro trzeba po nim ochłonąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Soundman1200 napisał:

Hawki są świetne, jednak przez swoje przyciemnienie ,zawoalowanie przekazu nie można ich nazwać w pełni naturalnymi w przekazie...

To bajkowy lekko przekaz, oszczędzający uszom tych najbardziej nieprzyjemnych rejestrów, czemu słuchacz jest wniebowzięty...

Niby tak się gada od zawsze, że Hawki są przyciemnione, a ja nigdy nie rozumiałem o co chodzi :ph34r:. To tak jakby powiedzieć, że Staxy są rozjaśnione, a nie są, nie moje przynajmniej.

Są gęste i kameralne, ale przyciemnieniem bym tego nie nazwał, bo nic tu nie jest sztucznie stłumione.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, chico99 napisał:

 

Tak to działa.

To jak rozmowa z bardzo atrakcyjną i niezmiernie inteligentną kobietą.

Relaksuje, ale też powoduje przyśpieszone bicie serca, po którym trzeba ochłonąć.

 

 

Relaks, odprężenie, odpoczynek, – stan fizycznego i psychicznego odprężenia. Może być osiągany w procesie relaksacji.

Stan relaksu charakteryzuje się zmniejszeniem napięcia mięśniowego (tonusu), tempa pracy serca i ciśnienia krwi, spowolnieniem oddechu. W stanie relaksu zmienia się aktywność elektryczna mózgu – pojawia się rytm fal alfa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, timecage napisał:

Niby tak się gada od zawsze, że Hawki są przyciemnione, a ja nigdy nie rozumiałem o co chodzi :ph34r:. To tak jakby powiedzieć, że Staxy są rozjaśnione, a nie są, nie moje przynajmniej.

Są gęste i kameralne, ale przyciemnieniem bym tego nie nazwał, bo nic tu nie jest sztucznie stłumione.

To załóż po nich T1 rev1..i pogadamy...albo T90.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, chico99 napisał:

 

Tak to działa.

To jak rozmowa z bardzo atrakcyjną i niezmiernie inteligentną kobietą.

Relaksuje, ale też powoduje przyśpieszone bicie serca, po którym trzeba ochłonąć.

 

 

Relaks, odprężenie, odpoczynek, – stan fizycznego i psychicznego odprężenia. Może być osiągany w procesie relaksacji.

Stan relaksu charakteryzuje się zmniejszeniem napięcia mięśniowego (tonusu), tempa pracy serca i ciśnienia krwi, spowolnieniem oddechu. W stanie relaksu zmienia się aktywność elektryczna mózgu – pojawia się rytm fal alfa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Undertaker napisał:

raczej do innych nauszników trzeba by się przyzwyczajać niż do AudioQuestów. 

 

Tak, tylko jak ktoś był przyzwyczajony do nienaturalnego najczęściej przeostrzonego przekazu innych słuchawek, to teraz znów musi się „wrócić” do naturalnego grania nh.

Takie t1 owszem są bardzo poprawne z jednym ale - mają odchudzony przekaz żeby wyeksponować detale. Jak pojedyncze instrumenty są jeszcze ok. (choć imo aż za bardzo saute i bez tłuszczyku który normalnie występuje na żywo) to przy kilku źródłach, a nie mówię już o symfonice, robi się aż śmiesznie - drobne detale wychodzą przed szereg i są bardziej widoczne niż masywne dźwięki. Sorry, ale co w tym naturalnego? 

Panowie, trąbka na żywo jest instrumentem matowym, ( choć bywa ostra i zadziorna ), serio, nikt z Was nie bawił się choćby sygnałówką? Blasku to nadają jej co najwyżej słuchawki i nagrania;) lub odpowiednie warunki akustyczne ( odbicia od twardych powierzchni powodujàce wzbogacenie ich dźwięku kolejnymi parzystymi składowymi harmonicznymi), ale tak to blask można nadać nawet pierdnieciu leniwego knura.

26 minut temu, Spawn napisał:

 

Relaks, odprężenie, odpoczynek, – stan fizycznego i psychicznego odprężenia. Może być osiągany w procesie relaksacji.

Stan relaksu charakteryzuje się zmniejszeniem napięcia mięśniowego (tonusu), tempa pracy serca i ciśnienia krwi, spowolnieniem oddechu. W stanie relaksu zmienia się aktywność elektryczna mózgu – pojawia się rytm fal alfa.

Relaks najczęściej następuje po ekstazie, wtedy zapalamy papierosa...

Co do miziania piórkiem, to nie zauważyłem w NH problemów z pokazaniem pazura.

45 minut temu, timecage napisał:

Niby tak się gada od zawsze, że Hawki są przyciemnione, a ja nigdy nie rozumiałem o co chodzi :ph34r:. To tak jakby powiedzieć, że Staxy są rozjaśnione, a nie są, nie moje przynajmniej.

Są gęste i kameralne, ale przyciemnieniem bym tego nie nazwał, bo nic tu nie jest sztucznie stłumione.

Hawki są mocno wytłumione, ich drivery znaczy, nie dają zniekształceń i tych przestrzelonych pików jak większość słuchawek, wiec pierwsze wrażenie jest ze przymglone są, ale to szybko mija.

Audeze LCD tez są niezłe w te klocki, lecz im znowu brakuje rozdzielczości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Soundman1200 napisał:

To załóż po nich T1 rev1..i pogadamy...albo T90.

No i te słuchawki są właśnie sztucznie rozjaśnione. Może T1 niekoniecznie, ale T90 z pewnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się teraz rozsmakowali w tych Hawkach po 2 latach od ich wyjścia...lepiej późno niż wcale...he,he.

Teraz to cmokają i same zachwyty a 2 lata temu to narzekania i lamenty..ale jak to mówią co dobre poznasz po czasie.

Czas leczy rany i pokazuje co dobre a co takie sobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Spawn napisał:

W pełni się zgadzam. Aranżacja i realizacja to też jest forma wyrażenia artystycznego dlatego wypadało by aby słuchawki za dużo od siebie nie dodawały bo wtedy to one dorabiają swoją interpretacje. 

To pewnie nie ma idealnych słuchawek, które nie zmieniałyby w jakiś sposób tego, co artysta chce przekazać.

Już samo to, że mamy do czynienia z nagraniem czyli utrwaleniem dźwięku, dokonanym za pomocą sprzętu technicznego, a nie przekazem na żywo, i w określonych warunkach, w  studiu, czy na koncercie, jest przebarwieniem, przekłamaniem. Producenci reklamują swój sprzęt pod hasłami "referencyjności" , "poczuj się jakbyś tam był", a tak naprawdę nic nie zastąpi występu na żywo. I każde słuchawki będą coś przeginać w jedną czy drugą stronę, w tym czy innym aspekcie. Tylko nam słuchaczom będzie się wydawać, że jest referencyjne.

A Hawki według mnie dużo od siebie nie dodają, głos ludzki czu instrumenty brzmią bardzo realistycznie. Ktoś tylko może być bardziej przyzwyczajony do przejaśnionego, ostrzejszego przekazu to wtedy będzie się wydawało wszystko stłumione. No ale nie są to też słuchawki do surowego monitoringu, takie zresztą przecież też nie brzmią realistycznie, lecz konsumenckie słuchawki do słuchania muzyki w zamyśle z jak najmniejszymi zniekształceniami, ale i czerpania z niej przyjemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bernie napisał:

A Hawki według mnie dużo od siebie nie dodają, głos ludzki czu instrumenty brzmią bardzo realistycznie. Ktoś tylko może być bardziej przyzwyczajony do przejaśnionego, ostrzejszego przekazu to wtedy będzie się wydawało wszystko stłumione. No ale nie są to też słuchawki do surowego monitoringu, takie zresztą przecież też nie brzmią realistycznie, lecz konsumenckie słuchawki do słuchania muzyki w zamyśle z jak najmniejszymi zniekształceniami, ale i czerpania z niej przyjemności.

Audionanik lubi to, a lajków mu brakło.

13 minut temu, Soundman1200 napisał:

Się teraz rozsmakowali w tych Hawkach po 2 latach od ich wyjścia...lepiej późno niż wcale...he,he.

Teraz to cmokają i same zachwyty a 2 lata temu to narzekania i lamenty..ale jak to mówią co dobre poznasz po czasie.

Czas leczy rany i pokazuje co dobre a co takie sobie...

Ja się rozsmakowałem w hołkach sporo przed Tobą. A pierwszy na Forum miał je @aallen tylko że on raczej się nie rozsmakował ich klimatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Bernie napisał:

To pewnie nie ma idealnych słuchawek, które nie zmieniałyby w jakiś sposób tego, co artysta chce przekazać.

Już samo to, że mamy do czynienia z nagraniem czyli utrwaleniem dźwięku, dokonanym za pomocą sprzętu technicznego, a nie przekazem na żywo, i w określonych warunkach, w  studiu, czy na koncercie, jest przebarwieniem, przekłamaniem. Producenci reklamują swój sprzęt pod hasłami "referencyjności" , "poczuj się jakbyś tam był", a tak naprawdę nic nie zastąpi występu na żywo. I każde słuchawki będą coś przeginać w jedną czy drugą stronę, w tym czy innym aspekcie. Tylko nam słuchaczom będzie się wydawać, że jest referencyjne.

A Hawki według mnie dużo od siebie nie dodają, głos ludzki czu instrumenty brzmią bardzo realistycznie. Ktoś tylko może być bardziej przyzwyczajony do przejaśnionego, ostrzejszego przekazu to wtedy będzie się wydawało wszystko stłumione. No ale nie są to też słuchawki do surowego monitoringu, takie zresztą przecież też nie brzmią realistycznie, lecz konsumenckie słuchawki do słuchania muzyki w zamyśle z jak najmniejszymi zniekształceniami, ale i czerpania z niej przyjemności.

 

Producent kabli usb za 3500 dolarow napisal ze wszystkie sluchawki poza jego sa przejaskrawione i nagle objawienie na forum i jako dowod podajecie najjasniejsze sluchawki na rynku (tak jakby nie bylo nic pomiedzy) podpiete jeszcze pewnie pod daca z badziewym sabre nad ktorym do niedawna wszyscy cmokali i nikt nie zauwazyl ze jest zimny, bezduszny i niemuzykalny - co ciekawe nowsze konstrukcje wedle doniesien juz takie nie sa chociaz wedle tych samych osob wczesniejsze tez niby nie byly :DDoprawione to pewnie jeszcze srebrnymi kablami z chinlandii i  muzyka z tidala ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że z każdego, także Spawna też można zrobić hołkomaniaka, tylko trzeba mu zabrać Staxy i te wszystkie inne nienaturalnie brzmiące dokanałowe słuchawki przekazujące za dużo wysokich ostrych tonów psujące mu słuch. :D I dać na dłuższy czas tylko Hawki, żeby się dłużej osłuchał, to doceni naturalny dźwięk. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bernie napisał:

Ja myślę, że z każdego, także Spawna też można zrobić hołkomaniaka, tylko trzeba mu zabrać Staxy i te wszystkie inne nienaturalnie brzmiące dokanałowe słuchawki przekazujące za dużo wysokich ostrych tonów psujące mu słuch. :D I dać na dłuższy czas tylko Hawki, żeby się dłużej osłuchał, to doceni naturalny dźwięk. :)

Jak na razie udało nam się go nieco zgrzać, bo widzę że zaczyna kopać na oślep

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności