Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, audionanik napisał:

Jedyne co, to bas w k812 jest super jakościowo.

Nie przesadzaj, piszemy w nawiązaniu do NH.

Muszę stawiać tyle emotek co introverder aby było widać, kiedy żartuję? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jedyne podobne sygnaturą do Hołków słuchawki z AKG to chyba stare K280 Parabolic. Są tylko nieco jaśniejsze jak to w stylu AKG. Hołkom nie dorównują jakością, czystością, słychać różnicę "klasową", ale jak ktoś chce się cieszyć podobnym klimatem za dużo mniejsze pieniądze, to też są niezłe. Jednak mając na uwadze, że to vintage i wiekowe egzemplarze spotyka się w różnym stanie.

Mam i NightHawk Carbon i AKG K280 Parabolic, więc mam takie bezpośrednie porównanie.

Edytowane przez Bernie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bernie napisał:

Jedyne podobne sygnaturą do Hołków słuchawki z AKG to stare K280 Parabolic. Są tylko nieco jaśniejsze jak to w stylu AKG. Hołkom nie dorównują jakością, czystością, słychać różnicę "klasową", ale jak ktoś chce się cieszyć podobnym klimatem za dużo mniejsze pieniądze, to też są niezłe. Jednak mając na uwadze, że to vintage i wiekowe egzemplarze spotyka się w różnym stanie.

 

Mam K280 Parabolic gdzieś w szafie, zapomniane.;)

Jeśli tak, to muszę znajomość z nimi odnowić.

Przekonamy się.

Moja sztuka w stanie bdb, mimo wieku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, chico99 napisał:

 

Mam K280 Parabolic gdzieś w szafie, zapomniane.;)

Jeśli tak, to muszę znajomość z nimi odnowić.

Przekonamy się.

Ty masz chyba wszystko w domu, normalnie podziwiam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, chico99 napisał:

 

Mam K280 Parabolic gdzieś w szafie, zapomniane.;)

Jeśli tak, to muszę znajomość z nimi odnowić.

Przekonamy się.

Moja sztuka w stanie bdb, mimo wieku.

No proszę. No to tylko je odśwież. :) Zobacz czy o-ringi w nich się jeszcze zachowały. Ale nawet bez tego nieźle grają. 

Nie jest to samo co Hołki, bo różnice są ale charakter z grubsza podobny. Nie ta klasa, rozdzielczość, scena, ale też nie ta cena.

 

Aha, no i trudniej je też napędzić bo 75 ohm, z samym Pioneerem tak nie zagrają bez wspomagania. Ja wspomagam Aune B1.

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, audionanik napisał:

Na alle to się nazywa unikat, biały kruk, rarytas itd 

Taa... i jeszcze "artefakt", prawda Karmazynowy?! :D

11 minut temu, kartonik napisał:

 

Nie. Sprzedać ;)

Święte słowa! Normalnie, lepiej bym tego nie ujął :D.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kartonik napisał:

 

Nie. Sprzedać ;)

Nie będę trzymał was w niepewności, po korekcji w EQ Howki grają tak, jak opisują je najwytrwalsi fani tych słuchawek.

Pokazuje to że synergia jest ważniejsza, niż prąd w przypadku tych słuchawek. Nie wiem co się z nimi porobiło ale wyskoczyłem z kapci, tak mi to gra.

Nie ma najmniejszych szans, żebym je sprzedał. Przykro mi kartonik  chico99 

36729310_1930020293955102_90764247215741

 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, neonlight napisał:

No i masz, i caly misterny plan w piz... poszedł <_<:D.

Sam jestem zaskoczony i cieszę się, że mi sprawdziły moje typy. Bo i E3000  jak i Hołki wpasowują się w moje obecne gusta.

Pionek gra na 135 vol i zero bólu, miód na uszy. Poezja dźwięku, niczym stare dobre vintage. 

Pierwszy kawałek z tej płyty na Howkach mnie rozjeżdża.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, chico99 napisał:

 

Pożyjemy, zobaczymy.

Cierpliwy jestem.:)

Pisze poważnie, zostają na dobre. Sprawdziłem dzisiaj rano, dalej grają bosko. :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jd1210 napisał:

Pisze poważnie, zostają na dobre. Sprawdziłem dzisiaj rano, dalej grają bosko. :D

 

Ok, ok gratuluję, w takim razie synergii, której nie było,

a teraz jest.:)

A ja się dziś pobawię K280, namiastką hawków.

Nie słuchałem ich ładnych parę lat.

Jak Bernie pisze, podobna sygnatura dźwięku,

złapię więc jakiś punkt odniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, chico99 napisał:

 

Ok, ok gratuluję, w takim razie synergii, której nie było,

a teraz jest.:)

A ja się dziś pobawię K280, namiastką hawków.

Nie słuchałem ich ładnych parę lat.

Jak Bernie pisze, podobna sygnatura dźwięku,

złapię więc jakiś punkt odniesienia.

Może brakowało im tych kilkudziesięciu godzin wygrzania. A może ja się wygrzałem, nie ważne. Grunt, że grają dobrze i mi teraz podobają.

51 minut temu, chico99 napisał:

 

Pożyjemy, zobaczymy.

Cierpliwy jestem.:)

Na Allegro są w dobrej cenie. Chłopaki wrzucili do tematu okazje z allegro i nie tylko.

https://allegro.pl/audioquest-nighthawk-carbon-i7437339200.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, KaszaWspraju napisał:

A nie brakuje wam szybkości i większej dynamiki? W sumie tego mi najwięcej brakowało.

Wysłane z mojego LG G6 przy użyciu Tapatalka
 

W większości słucham spokojniejszego repertuaru, więc nie brakuje mi szybkości i dynamiki. Ale ja mam swoją teorię jeśli chodzi o te aspekty.

Te słuchawki, które mają niby wolniejszy bas, oddają go w lepszych fakturach i barwach. Oczywiście to nie jest reguła i nie zawsze się potwierdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, KaszaWspraju napisał:

A nie brakuje wam szybkości i większej dynamiki? W sumie tego mi najwięcej brakowało.

Wysłane z mojego LG G6 przy użyciu Tapatalka
 

Ja regularnie słucham Owli i czasami Hawków na przemian z moimi Staxami i nie mogę powiedzieć, aby mi brakowało szybkości i dynamiki, szczególnie po balansie. Pozorna rozpiętość tonalna i dynamiczna wydaje się mała w porównaniu do typowych słuchawek, które podbijają górne pasmo (albo inne) i przez kontrast z resztą wytwarzają wrażenie rozpiętości. Ale faktyczny odsłuch pokazuje jak bardzo nie jest to problem - przynajmniej dla mnie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KaszaWspraju napisał:

A nie brakuje wam szybkości i większej dynamiki? W sumie tego mi najwięcej brakowało.

Wysłane z mojego LG G6 przy użyciu Tapatalka
 

Piszesz o Hawkach? Odpowiednia wydajność prądowa puszczona symetrycznie na te słuchawki ze wzmacniacza o niskiej impedancji wyjściowej, zamienia je w młot pneumatyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KaszaWspraju napisał:

A nie brakuje wam szybkości i większej dynamiki? W sumie tego mi najwięcej brakowało.

Wysłane z mojego LG G6 przy użyciu Tapatalka
 

Ni hu hu. One są bardzo szybkie, a dynamika to jeden z ich atutów (chyba ostatni zarzut jaki bym im postawił to jej brak:woot:).

Posłuchaj kiedyś na nich starszych realizacji lub sensownie nagranej (cicho, znaczy z dużą rozpiętością dynamiki) klasyki.

To https://tidal.com/album/4325807

już nawet na tidalku daje radę

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności