Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda że taki krótki, dla mnie o połowę za mało...

A już myślałem by brać je bo nagły zastrzyk gotówki dostałem za 25 lat męczarni w pracy....he,he.

Co by tu kupić?..hmmm.

Hawki z alledrogo brązowe ktoś mi zwinął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Soundman1200 napisał:

 

Hawki z alledrogo brązowe ktoś mi zwinął.

Ktoś sprzedającemu zasugerował obniżkę na 1150pln i ktoś kupił.

Ktosiowi zostały więc już tylko sowy do kupienia; ale ktoś poczeka spokojnie na jakąś super ofertę w komisie na nie, kiedyś tam...

 

Ktoś sugeruje @Soundman1200owi te nufki brązowe:

https://m.ebay.pl/itm/263218564679

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Soundman1200 napisał:

Szkoda że taki krótki, dla mnie o połowę za mało...

A już myślałem by brać je bo nagły zastrzyk gotówki dostałem za 25 lat męczarni w pracy....he,he.

Co by tu kupić?..hmmm.

Hawki z alledrogo brązowe ktoś mi zwinął.

 

https://www.ebay.pl/itm/AudioQuest-Nighthawk-On-Ear-Kopfhorer-Liquid-Wood-Ohrhorer-Headset-Mikrofon-NEU/263218564679?hash=item3d490c8e47:g:97MAAOSweq5axJPP

 

Nowe to i z fabrycznym, unikalnym zapachem oddechu Skylara.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Karmazynowy napisał:

Dlaczego Twój link jest dłuższy niż mó?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, audionanik napisał:

Dlaczego Twój link jest dłuższy niż mó?

 

Bo wysyłasz z m.ebay, może dlatego?

Nie zauważyłem, że wstawiłeś...

 

20 godzin temu, Soundman1200 napisał:

A te z Niemiec, wiem widziałem, świetna cena...ostatnia sztuka...he,he.

 

Z tą ostatnią sztuką to taki chłyt :) jak kupisz, to dojdzie jeszcze jedna.. i kolejna... co nie zmienia faktu, że cena super.

Pytanie tylko, czy nie lepiej dołożyć 2,5 stówki do Carbonów z krajowej dystrybucji z drugą parą padów.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Spawn napisał:

@Karmazynowy A Ty już nie chodź bo ibejach tylko lepiej coś napisz jak znajdujesz hołki.

 

Grzeje przecież, nie łatwo wbić 150h.

 

Mam już 80h, słucham na padach materiałowych, nie ma buły jak na początku, pogłos też jest mniejszy. Jest ekstra. I w sumie to nie są dla mnie ciemne z tymi padami. Są gładkie oczywiście i nigdy ostre ale ciemniejsze już chyba PM-3 były.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu, tak ni z gruchy ni z pietruchy, przeskoczyłem sobie na Beyery T1. No, może nie bez powodu, bo o tym żeśmy z Soundmanem przed chwilą, znaczy się o Beyerach, rozmawiali. 

 

I wcale mi się nie wydały jasne. Nie tak jak ostatnio. Bardziej takie zwyczajne tak jak je zapamiętałem gdy na nich słuchałem przez dłuższy czas. Słuch mi świruje, czy może Owle się wygrzewają? Może jedno i drugie? 

 

Sobie myślę, jak ja napiszę do top hifi żeby mi przyjęli Sowy z powrotem, tak te Beyery grają. Jednak potem sobie pomyślałem, że w kwestiach słuchawkowych to nieraz się wykazywałem głupotą i niewytłumaczalną porywczością, toteż podpiąłem Owle i kuuuuurna, no jesteśmy w domu :) Jednak pierwsze co słychać to ich zamkniętość względem Beyerów, logiczne, tu nie ma co porównywać bo to inne konstrukcje. 

 

Ale poza tym to Owle mają wszystko tak jak trzeba. A nawet więcej, bo je się zakłada na głowę i po prostu słucha. I o to chodzi! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Soundman1200 napisał:

Szkoda że taki krótki, dla mnie o połowę za mało...

A już myślałem by brać je bo nagły zastrzyk gotówki dostałem za 25 lat męczarni w pracy....he,he.

Co by tu kupić?..hmmm.

Hawki z alledrogo brązowe ktoś mi zwinął.

No przecież zamówisz u Smoka kabelek 3m i będziesz miał wymarzone nauszniki, nie to co inne marki AleKapitalnieGrzechoczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, audionanik said:

Przyszedł do mnie...mój ssskarb..drzwewniany...jeszcze tylko sowy i komplet będzie:

 

To jak już masz drzewniane i carbonowe to daj znać czym się wg. ciebie różnią i do czego je podłączasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.04.2018 o 14:58, audionanik napisał:

Ktoś sprzedającemu zasugerował obniżkę na 1150pln i ktoś kupił.

Ktosiowi zostały więc już tylko sowy do kupienia; ale ktoś poczeka spokojnie na jakąś super ofertę w komisie na nie, kiedyś tam...

@Soundman1200, pisałem przecie od razu jak Ci zwinąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oppo znikają z rynku, Hawki znikają, to się robi wyścig :D. Ciekawe co kolejne.

 

Ja dorwałem proteinkowe pady i wreszcie mogę je porównać z klasycznymi hybrydami. Na pewno są (dla mnie) bardziej wygodne, chociaż może to kwestia nowości. Styl grania zachowują, ale charakterystyka się tyci zmienia - maleńki kocyk od góry, większe zwarcie od dołu - jak oryginalne Hawki powiedziałbym, że grają niczym syrop klonowy, to po zmianie padów to jest taki lekko skrystalizowany miód (Mr. Ryka może się ode mnie uczyć :D). Brzmi to na tyle podobnie do oryginału i na tyle przyjemnie, że chyba na nich zostanę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównałem karbony i stare hołki najpierw na sztokach, potem obydwie pary przeleciałem na padach microsuede i kablu od starych nh.

No nie grają tak samo. Coś tam chyba jednak chłopaki z AQ pomajstrowali oprócz "lepszego spasowania elementów" jak to usiłował ściemniać Skylar.

Stare hołki najpierw wydały mi się duszniejsze, bardziej czerstwe i dosadne, ale to tylko część prawdy... po dłuższych porównaniach nie tylko się obroniły, ale potrafiły wrócić po walce z nowszą wersją z tarczą(!). No niby bardziej zalatuje ich bas kartonem, góra niby mniej finezji i gładkości posiada; ALE - przenoszą więcej informacji, nie narzucają rozmiarów przestrzeni (ta jest kreowana przez pojawiające się źródła, a nie słuchawki - tu można się zdziwić)...i mimo wspomnianej wyżej dosadności potrafią wyprodukować więcej magii (nie potrafię wyjaśnić jak to się dzieje).

W karbonach bas już tak nie "pompuje", mniej kartoni, jest mniej dosadny...ale i mniej faktur widać na nim...hmmm. Góra karbonów rozświetlona bardziej, połyskliwa i błyszcząca jest, że "otwarta" niby, ale czy prawdziwsza? Na pewno bardziej audiofilska, jak i całe brzmienie do zrównoważenia dążące...ale to "przystrzyżenie na równo" rejestrów chyba nie bez strat się obyło.

Na szczęście w AQ nie posunęli za daleko w próbach ucywilizowania brzmienia hołków i nadal jest to granie, za którym szaleję; a w dodatku nie muszę wybierać, bo jestem na tyle stuknięty aby obydwie pary posiadać?.

  • Like 2
  • Thanks 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mnie coś dzisiaj wzięło na porównanie sobie padów proteinowych z tymi materiałowymi . W sumie to nie porównywałem długo, ale z tego krótkiego porównania (kilka razy przeskakiwałem z jednych na drugie) wyszło mi, że wolę pady skórkowe. Czemu? Bo na tych materiałowych dźwięk traci nieco na gładkości i jest moim zdaniem taki bardziej chropowaty. To taka główna różnica którą wychwyciłem. Może rzeczywiście na materiałowych jest nieco równiej całościowo, bas faktycznie nie traci. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stare nh wolę na sztokowych hybrydach; proteiny dawały odbicia na górze i bas taki sztuczny jakiś się robił, zaś z microsuede drzewniaki robią się za mdłe.

Karbony natomiast świetnie mi grają ze szmacianymi padami.

Porównałem jeszcze kable - ten nowy wąż ogrodowy raczej sroce spod ogona nie wypadł - imo lepszy jest od starego kabla (a ten przecież dźwiękowo bdb jest); gra nieco wyraziściej, jaśniejszym, bardziej poukładanym dźwiękiem. Może dlatego że krótszy?.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Najnowsze hołkowiadomości:

w wyniku szeroko zakrojonych, intensywnych prac R&D oraz po przystawieniu @SlawekR do lutownicy powstał najmocniej mikrofonujący, najbrzydszy i najlepiej, póki co, grający kabel do nh ?.

 

075BCCA6-67EF-4CDE-9080-AA02C71276E1.jpeg

 

CAT5 - zawsze modna...nigdy nie przeminie..

Edytowane przez audionanik
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Soundman1200 napisał:

Ja nie mogę ,wywal ten kabel bo to grozi zejściem na tamten świat, brzydal , komuna pełną gębą....tragedia ...Audionanik odjechał...???

Nie słuchał, a gdera!

Gra to tak, że po owinięciu w perski dywan można żenić po 2-3 tysie.

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności