Skocz do zawartości

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, Frenchcore napisał:

dalej mnie to ciekawi ta obniżka, nowy model? zakończenie produkcji?

w tej chwili mogę tylko gdybać

Mnie nie. Już pisałem, jest pewna ilość (naprawdę niewielka na Polskę) sztuk promocyjnych i tyle.

 

A że ludzie używający słuchawek są z reguły ogłuszeni i  potrzebują wrzasku na górze to popularność ich nieduża jest.

Np. codzienne używanie dokanałowek przez około godzinę w ciągu roku degraduje słuch jak kilkadziesiąt lat życia:). Ale może jest jeszcze cień nadziei dla @Spawn i rzęski mu odżyją?...

...ha ha, nie no spoko, żartowałem - taka degradacja to oczywiście proces nieodwracalny jak zużycie szkliwa na zębach:D. Na pocieszenie dodam, że używanie nawet zwykłych otwartych słuchawek jest też bardzo szkodliwe dla słuchu (co prawda, nie aż tak jak dokanałówek) wiec umiar wskazany bardzo.

 

 

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, audionanik napisał:

Mnie nie. Już pisałem, jest pewna ilość (naprawdę niewielka na Polskę) sztuk promocyjnych i tyle.

 

A że ludzie używający słuchawek są z reguły ogłuszeni i  potrzebują wrzasku na górze to popularność ich nieduża jest.

Np. codzienne używanie dokanałowek przez około godzinę w ciągu roku degraduje słuch jak kilkadziesiąt lat życia:). Ale może jest jeszcze cień nadziei dla @Spawn i rzęski mu odżyją?...

...ha ha, nie no spoko, żartowałem - taka degradacja to oczywiście proces nieodwracalny jak zużycie szkliwa na zębach:D. Na pocieszenie dodam, że używanie nawet zwykłych otwartych słuchawek jest bardzo szkodliwe dla słuchu (co prawda, nie aż tak jak dokanałówek)

 

Ej no, cios poniżej pasa! Ja uważam że wokółuszne słuchawki otwarte są najlepsze jeśli chodzi o dźwięk. Problem w tym że obecnie słucham wyłącznie w pracy albo przenośnie więc otwarte odpadają a poziomem zamkniętych wokółusznych które sprawdzałem jestem srogo rozczarowany. T5P po T1 grają jak popsute a takie Aeony też kicha, natomiast zamknięte denony i fostexy są tak naprawdę pół otwarte. Dokanałówki moim zdaniem oferują wyższa jakość niż zamknięte wokół uszne, ok nie mają rozmachu i skali dużych słuchawek (tak samo jak słuchawki nie mają tutaj startu do kolumn) ale rozdzielczość, precyzja, balans tonalny i tembr stoi na wyższym poziomie a wysokie tony z armatury to jeszcze nie elektrostaty ale lepiej niż dynamiki. Plus tez taki że można je zabrać i iść po bułki do sklepu ;)

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Spawn napisał:

Ej no, cios poniżej pasa!

Zgadzam się. Takie tam poranne espresso:D. Ja mam od słuchawek na pewno zjechany słuch.

Jakaś korzyść z takich wpisów może jednak wypłynie, może choć jedna osoba po ich przeczytaniu przestanie sobie hararać słuch dokanałówkami...

 

19 minut temu, nsk napisał:

No tak, jak teraz sprzedadzą trochę towaru to potem cena wróci z powrotem, aby znowu towar półki zalegał :D. Drewniane Hawki też miały taką obniżkę i już nie są produkowane. Nie mówię, że tutaj też tak będzie, ale jakoś wątpię, aby cena poszła do góry.

Szczerze? Mam to gdzieś tak po prawdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Gorionn napisał:

 

Dużo. :)

 

Narzut sklepu to 30-50%. Zostaje powiedzmy 800, z czego pewnie z 250 to koszty produkcji i patenty Skylara Gray'a.

 

PS: Gray już nie pracuje z Audioquest, a został im przecież cały zestaw projektów, które wystarczy wyprodukować i rynek chętnie łyka. Nie dziwią mnie zupełnie znaczne obniżki ceny pojawiąjące się regularnie.

Edytowane przez mojo_aka_jojo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, majkel napisał:

Sprawa jest prosta - nie ma przesłanek, dla których NightHawki mogłyby kosztować więcej niż Beyerdynamic T90, a te ostatnie dawało się wyrwać poniżej 1500zł z wysyłką. Nie wiem jak teraz, bo te kupione 4 lata temu jeszcze mi grają. :)

No tak, ale odkładając na bok gusta, to bd, a szczególnie t90, są chyba najuczciwiej wycenionymi słuchawkami (z tych normalnych, bo hołki są jednak niedoścignione w muzykalności, naturalności, sprawianiu przyjemności, i wielu innych aspektach).

 

Taaak...dziś w nocy karbony mnie dosłownie opętały, wessały w ten ich świat.

Już chyba nad ranem przyszedł do mnie sam William Low, na klacie miał wytatuowane wykresy thd i „kwadratowe” hołków:ph34r:; popatrzył z niesmakiem i dezaprobatą na moje staxy...po czym wystawił dłoń w zapraszającym geście i powiedział: pójdź;  zostaw te elektrostaty, przejdź na ciemną stronę...

... także ten...chyba muszę staxy do komisu wstawić :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audionanik napisał:

... także ten...chyba muszę staxy do komisu wstawić :ph34r:

Nie no, nie przesadzaj ;). Nie poświęcaj wiecznej miłości dla nagłych zauroczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bakus1233 napisał:

Dlatego kupiłem kolumny :D:D

 

No i patrz, uszy masz zdrowe, ale siadło ci na umysł. Do tego śmieją się z Ciebie. Moim zdaniem nie było warto :D .

 

Mod edit

Ogranicz tego typu wypowiedzi do czata forumowego.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Tux napisał:

 

No i patrz, uszy masz zdrowe, ale siadło ci na umysł. Do tego śmieją się z Ciebie. Moim zdaniem nie było warto :D .

Bardzo mi przykro, bo widzę że masz pewien problem. Poważnie nie kupiłbyś swoich wymarzonych kolumn tylko dlatego, że ktoś mógłby Cię wyśmiać? Nie blokuj się tak ;) to nie ma sensu.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bakus1233 napisał:

Bardzo mi przykro, bo widzę że masz pewien problem. Poważnie nie kupiłbyś swoich wymarzonych kolumn tylko dlatego, że ktoś mógłby Cię wyśmiać? Nie blokuj się tak ;) to nie ma sensu.

 

Samo w sobie kupienie kolumn to pół biedy. Ale ty o altusach potrafiłeś co chwilę gadać :D . Widziałeś mnie, żebym gadał o HD600? Mało co. I nie daję ludziom okazji do śmiechu :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo cisnę sobie "bękę" z niektórych ludzi, którzy dają się wkręcać :D

Wszystko zaczęło się od tego że umieściłem temat w dziale kupię i Szakovsky zaczął się śmiać, później chyba Oskar podłapał temat i tak się ciągnie, a ja mam w sumie niezłą zabawę. Ja poważnie nie chciałem o nich dyskutować tutaj na forum, ale co Ty możesz na ten temat wiedzieć :D

Z mojej strony to koniec OT w tym temacie. Moderacjo: bardzo przepraszam, ale musiałem zareagować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanik jako, że widzę, że wkręciłeś się na dobre... i że też, mimo ich oczywistych wad czułeś magię NH którą z kolei Owle już zgubiły moje ostatnie pytanie brzmi - czy te Carbony mają jeszcze tą magię? Podłączałbym je pod V30 - ktoś słuchał? Powinno to się razem bardzo fajnie zgrać, tak strzelam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności