Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

No mają coś w sobie te pierwsze Hawki, niby ciemnawe, niby dla niektórych za gęste już...ale jak dłużej posłuchać to okazuje się że mają to coś w przekazie, co czyni je wyjątkowymi;)

Wiele słuchawek miałem ale z chęcią bym jeszcze raz kupił Hawki, za ich wygodę, ten wyjątkowy analogowy przekaz, sporą scenę, dobrą górę ale bez ostrości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Soundman1200 said:

No mają coś w sobie te pierwsze Hawki, niby ciemnawe, niby dla niektórych za gęste już...ale jak dłużej posłuchać to okazuje się że mają to coś w przekazie, co czyni je wyjątkowymi;)

Wiele słuchawek miałem ale z chęcią bym jeszcze raz kupił Hawki, za ich wygodę, ten wyjątkowy analogowy przekaz, sporą scenę, dobrą górę ale bez ostrości.

 

W takim razie jakie słuchawki teraz używasz i czemu nie są to Hawki skoro są tak wyjątkowe? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jako biedak mam K701...he,he.

To takie słuchawki do słuchania all day bez zmęczenia.

Wielka scena, w tej cenie to pogrom konkurencji i nie tylko, rozmach ,powietrze, nic się nie zlewa, tak większa od Amironów.

W miarę równy przekaz, po prostu legenda wśród słuchawek, szkoda że tak późno zakupiłem.

Nie są tak dociążone jak Hawki, sporo jaśniejsze za to, do każdego rodzaju muzyki, mimo moich początkowych obaw bas daje radę w każdym gatunku.

Za 600zł taki przekaz to jak darmowe...he,he. Choć jak dla mnie powinny kosztować co najmniej tyle co HD650...

Wygoda , lekkie, relaks pełną gębą...oto K701:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, pabloj napisał:

W takim razie jakie słuchawki teraz używasz i czemu nie są to Hawki skoro są tak wyjątkowe? :)

Takie pytania to możesz sobie zadawać normalnym ludziom:D, a nie tu.

Jeśli chodzi o mnie, to jest jeszcze z dziesięć par innych słuchawek, których nie mam, a powinienem mieć...i co z tego?

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Soundman1200 napisał:

Ale dla pochwalenia Hawków, przyznaję że je chciałbym mieć obok K701 jako uzupełnienie do Rocka i mocniejszego grania, Amironów już nie, bo zbyt podobne do K701 grają...;)

A ja mam Hawki i właśnie pogoniłem ostatnio K701. Fajny kontrast, ale jednak częściej NH były na głowie. :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Soundman1200 said:

Teraz jako biedak mam K701...he,he.

To takie słuchawki do słuchania all day bez zmęczenia.

Wielka scena, w tej cenie to pogrom konkurencji i nie tylko, rozmach ,powietrze, nic się nie zlewa, tak większa od Amironów.

W miarę równy przekaz, po prostu legenda wśród słuchawek, szkoda że tak późno zakupiłem.

Nie są tak dociążone jak Hawki, sporo jaśniejsze za to, do każdego rodzaju muzyki, mimo moich początkowych obaw bas daje radę w każdym gatunku.

Za 600zł taki przekaz to jak darmowe...he,he. Choć jak dla mnie powinny kosztować co najmniej tyle co HD650...

Wygoda , lekkie, relaks pełną gębą...oto K701:)

 

Mnie Amirony też nie męczą i mogę słuchać dzień cały. Scena się jeszcze powiększa jak zdejmie się gąbki z przetworników. 

Odnośnie Audioquestów, to które z tych wszystkich modeli mają największą scenę/holografię? Z tego co wyczytałem, to nawet zamknięte Owle mają jakiś specjalny otwór wentylacyjny o dziwnej nazwie, której teraz nie pamiętam.

 

2 hours ago, audionanik said:

Takie pytania to możesz sobie zadawać normalnym ludziom:D, a nie tu.

Jeśli chodzi o mnie, to jest jeszcze z dziesięć par innych słuchawek, których nie mam, a powinienem mieć...i co z tego?

 

W sumie racje, sam kupiłem przecież słuchawki za 2 koła i wzmacniacz za drugie tyle, co też nie jest zbyt normalne :D

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te kawowe Hawki i sceny to dużej nie mają, chociaż trochę jej jest. Ale holografia, muzykalność, dźwięczność, gładkość, wygoda, klimat jest. Natomiast po iluśset godzinach grania naprawdę trudno powiedzieć, że są ciemne albo mają bułę. Jasne, przełom basu i średnicy jest bogaty, ale to samo można o niektórych planaromagnetykach powiedzieć. Góra nadal jedna z najlepszych jaką słyszałem, tu chyba tylko Staxy wygrywają.

Owli nie słuchałem wiele, ale ogółem są trochę normalniejsze i bezpośredniejsze. A Carbony to chyba tak pomiędzy kawowymi i Owlami, szczególnie na odpowiednich padach.

Natomiast do znudzenia powtórzyć trzeba, że prosto z pudełka te słuchawki będą grały daleko od pełni ich możliwości.

Edytowane przez timecage
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, audionanik napisał:

Z powodu promocji tak mnie zaczął swędzieć portfel, że chyba nie wytrzymia normalnie...spadają też automatycznie ceny używek pierwszej wersji - trzeba się będzie podrapać!!!

Bier drewniane Hawki, są ładniejsze i z tą "magią". :D 

 

11 minut temu, Karmazynowy napisał:

To są w końcu różnice pomiędzy Carbon a klasyczną wersją? Ktoś wie na 100%?

Różnice między NH, a NHC są. Nie wnikałem za bardzo (nie podmieniałem kabli/padów), bo oba stock (NHC z proteinami), ale ludzie mawiają, że kabel od NH lepszy (choć ergonomia średnia), no i wiadomo - różnica padów też (NH hybrydy, NHC proteiny/welury). Mi się wydały NH ciekawsze, bo NHC, jak i NO to już ukłon do tej "przyjętej prawidłowości" grania. NH się wyróżniają, dla niektórych są tragiczne, dla niektórych wyjątkowe, a mnie ujęły i mam je już kupę czasu, bo już z ponad rok, a to tutaj wyczyn przecież. ;)

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, snuffdbko napisał:

Bier drewniane Hawki, są ładniejsze i z tą "magią". :D

Podzielam to zdanie w pełni. Czarne to już trochę nie to.

 

4 minuty temu, snuffdbko napisał:

Różnice między NH, a NHC są. Nie wnikałem za bardzo (nie podmieniałem kabli/padów), bo oba stock (NHC z proteinami), ale ludzie mawiają, że kabel od NH lepszy (choć ergonomia średnia), no i wiadomo - różnica padów też (NH hybrydy, NHC proteiny/welury). Mi się wydały NH ciekawsze, bo NHC, jak i NO to już ukłon do tej "przyjętej prawidłowości" grania. NH się wyróżniają, dla niektórych są tragiczne, dla niektórych wyjątkowe, a mnie ujęły i mam je już kupę czasu, bo już z ponad rok, a to tutaj wyczyn przecież. ;)

O to to to. Karbonów słuchałem na pełnych proteinach i zagrały mi bliźniaczo podobnie do starych hołków na tych samych padach.

Jak dokupiłem pełne proteiny do NH, to najpierw było wow, jest lepi! A po dosłownie 15min. założyłem z powrotem sztokowe hybrydy i tak już zostawiłem...mimo bułki, ciemności etc. ble ble ble....:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, neonlight napisał:

A i jeszcze jedno pytanko, jak się mają do HD600/650? ;)

Kategorycznie odmawiam porównań Bentley'a do Opla!

Nighthawk to oprócz znacznie wyższego sq od hd600/650... inne granie - nh grają niepowtarzalnie (i wybitnie oczywiście).

Niech idzie do salonu i posłucha; najlepiej zanim zejdą promocyjne sztuki (których, jak mi doniosły zaprzyjaźnione wiewiórki, jest niewiele).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, all999 napisał:
Godzinę temu, audionanik napisał:
Oule są zbyt normalne.
Nie mają tej magii.

A Carbon to nadal magia pierwszych Hawków?

Z wyglądu nie, ale brzmieniowo w zasadzie to samo na tych samach padach (full-proteinki).

 

...żeby mnie źle nie zrozumieć:

i sowy, i nh carbon to świetne słuchawki!

Sowy też są urokliwe, ale jaśniejsze i równiejsze, odchodzą troszkę od tego hołkowego klimatu.

Z pamięci stare nh na pełnych proteinach...hmmm...no niby to samo co nh-karbony, ale kurczę jednak mam wrażenie, że te drugie na high-mids i górze jednak są bardziej wyrafinowane (kabel? inne tłumienie, dyfuzory?).

Już po niespełna dwóch godzinach "wygrzewania" mocno się otworzyły.

Grają sobie same na stoliku; podchodzę co jakiś czas - co 10, 15 minut, a te cholery coraz lepiej grają:woot:.

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, od dnia w którym @audionanik wrzucił linki ze słuchawkami AQ biję się z myślami, i biję, czy by tu kupić któreś z nich, czy jednak dać sobie spokój... 

 

Oczywiście nie wytrzymałem, a jako że jestem (nie)normalny, to zamówiłem Sowy. Pamiętam, że były tu kiedyś w komisie używane w podobnej cenie i potem trochę żałowałem, że się na nie nie skusiłem. No to jak nowe dają za pół darmo, do tego zamknięte (jednak chyba taki typ preferuję, choćby minimalne tłumienie się przydaje), to czemu nie wziąć? Do tego ponoć wygodne :D

 

Nic, zobaczymy... Ktoś chce Beyery T1 nr seryjny poniżej 2k? :P

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się skusiłem na Owle, dzięki @audionanik :) 

 

Miałem NH "drewniane" dwa razy, pożyczone a potem swoje przez prawie rok. Jednak zawsze przeszkadzał mi pogłos, jak dla mnie było go za dużo i ostatecznie je sprzedałem.

Klimatu im odmówić nie można, jak i wielu innych pozytywnych cech.

Jeśli ktoś szuka klimatu NH ale w umiarkowanym wydaniu to NO mogą się okazać złotym środkiem. I prawdę mówiąc kupiłbym je już dawno gdyby nie kosztowały 3k, a teraz nic tylko brać :)

ps. tylko w NO kabel jest z biegu do wymiany, przynajmniej ergonomicznie jest to kablowe kowadło :( 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie...mała epidemia. A ja tymczasem co raz bardziej wariuję na punkcie moich hołków!

 

11 minut temu, Jaworrr napisał:

przynajmniej ergonomicznie jest to kablowe kowadło

No poniesło ich trochę.

Znajome wiewiórki podszepnęły mi również, że AQ wypuszcza kable do NH (raczej nie będą kosztowały 100 złotych).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności