Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Troszkę mi się nie podoba to co Piotr napisał, że są ciemniejsze od LCD2 :-(

Niedaleko biura mam sklep przy Andersa. Może mi się uda tam podskoczyc i obadac co to za nowość :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są specyficzne to fakt. Totalne nówki mogą odrzucić. Mają specyficzny charakter delikatnego wycofania i pogłosu który źle kontrolowany daje papke jednak po jakimś czasie według moich obserwacji głowa sie do tego przyzwyczaja (do pogłosu) a papka znika i zaczyna być ten dźwięk bardziej detaliczny i poukładany,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki na Andersa mają 20 godzin grania za sobą. Tak więc odsłuch jest chyba bez sensu.

A jakbyście chcieli kupić, to na miejscu nie mają, muszą ściągać z magazynu.

Dzwoniłem, nie chodziłem tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki na Andersa mają 20 godzin grania za sobą. Tak więc odsłuch jest chyba bez sensu.

A jakbyście chcieli kupić, to na miejscu nie mają, muszą ściągać z magazynu.

Dzwoniłem, nie chodziłem tam.

 

Pozwole sobie watpic ze roznica miedzy 20 a 300 godzinami jest zauwazalna - przynajmniej dopoki testy nie beda przeprowadzone da dwoch parach sluchawek brzmiacych jednakowo z pudelka i w kazdym testowanym momencie. Po 300 h szansa na pamietanie jak dokladnie graly po 20 h jest praktycznie zerowa a "slyszane" roznice wynikaja najczesciej z subiektywnych powodow (zmeczenie, "przyzwyczajenie mozgu" do sygnatury itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo fizyczne elementy nausznikow jak docisk czy ugniecenie padow.

Pare mitow o dlugim wygrzewaniu, ktore gdzies tam propagowano udalo mi sie juz obalic (np. dt990). Gdzie faktyczne zmiany powodowane przez driver o ile slyszalne to tylko w przeciagu pierwszych 10h. Potem palak, pady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo fizyczne elementy nausznikow jak docisk czy ugniecenie padow.

Pare mitow o dlugim wygrzewaniu, ktore gdzies tam propagowano udalo mi sie juz obalic (np. dt990). Gdzie faktyczne zmiany powodowane przez driver o ile slyszalne to tylko w przeciagu pierwszych 10h. Potem palak, pady...

 

Zeby to stwierdzic nawet to trzeba miec jakies porownanie - na dzwiek moze wplynac nawet ulozenie sluchawek na glowie ale biorac pod uwage jak dlugo trwa "pamiec muzyczna" raczej watpie zeby ktos byl w stanie takie niuanse wykryc na 100% (no chyba ze roznica jest ewidentna a taka raczej rzadko bywa)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak jestem jednym z największych sceptyków i przeciwników wygrzewania co wielokrotnie mi się potwierdziło a w wypadku tych konkretnych słuchawek i tego konkretnego rodzaju przetwornika. Zmieniły się znacznie przez pierwsze 10h gry i zaznaczam że test przeprowadziłem na podstawie przesłuchania jednego konkretnego utworu w tych samych warunkach w odstepie 10h. Dziś bedzie 20h gry. Tak więc wykluczam tu adaptacje słuchu lub wyrobienie się padów

 

Stawiam na przetwornik

Sony MDR R10 z tym samym rodzajem przetwornika wygrzewały się bardzo długo więc stawiam że on tu jest prowodyrem.

Oczywiście to tylko moje wrażania i mogę się mylić (mózg moze mnie oszukiwać) ale naprawde nie mam zadnych podstaw do wpadania w euforie i nie spojrzenia na produkt chłodno. Mam swoje ulubione słuchawki więc i ten element wykluczam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Albo fizyczne elementy nausznikow jak docisk czy ugniecenie padow.

Pare mitow o dlugim wygrzewaniu, ktore gdzies tam propagowano udalo mi sie juz obalic (np. dt990). Gdzie faktyczne zmiany powodowane przez driver o ile slyszalne to tylko w przeciagu pierwszych 10h. Potem palak, pady...

 

Zeby to stwierdzic nawet to trzeba miec jakies porownanie - na dzwiek moze wplynac nawet ulozenie sluchawek na glowie ale biorac pod uwage jak dlugo trwa "pamiec muzyczna" raczej watpie zeby ktos byl w stanie takie niuanse wykryc na 100% (no chyba ze roznica jest ewidentna a taka raczej rzadko bywa)

 

To ja mialem porownanie wlasnie np. przy dt990. Kiedy mialem swoja sztuke i nowke sztuke. Mialem komplety nowych padow i zuzyte ze swojego egzemplarza. Stad stwierdzalem ze niuansiki sie zmienialy przy pierwszych 10h, potem przestaly. Natomiast pady zuzyte robily spora roznice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejne wnioski. mam nieodparte wrażenie że słuchawki w pierwszej swojej wersji miały być słuchawkami zamkniętymi. Za każdym razem kiedy zakrywam otwory słuchawki nabierają zupełnie innej barwy i znika pewna irytująca rzecz. Słuchawki moim zdaniem średnio na chwilę obecną sprawdzają się przy młócce rockowej. Zakrycie przetworników rękoma dociąża dźwięk i powoduje że całość automatycznie dużo lepiej się prezentuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy ile kosztuje dźwięk. :P co by wtedy powiedzieć o takim Orfeuszu

Patrząc na ceny dzisiejszych flagowców wydaje sie że tak.

Patrząc kiedyś uważam że nie. Przynajmniej nie w wersji otwartej. Zamknięta brzmi klase lepiej.

 

mowa o całokształcie bo są bardzo nierówne. Wszystko prócz Rocka, metalu i tym pochodnych brzmi naprawde fajnie.

Edytowane przez aallen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy ile kosztuje dźwięk. :P co by wtedy powiedzieć o takim Orfeuszu

Patrząc na ceny dzisiejszych flagowców wydaje sie że tak.

Patrząc kiedyś uważam że nie. Przynajmniej nie w wersji otwartej. Zamknięta brzmi klase lepiej.

 

mowa o całokształcie bo są bardzo nierówne. Wszystko prócz Rocka, metalu i tym pochodnych brzmi naprawde fajnie.

 

Tylko fajnie?

To trochę za mało ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowa o całokształcie bo są bardzo nierówne. Wszystko prócz Rocka, metalu i tym pochodnych brzmi naprawde fajnie.

Według tego co zrozumiałem czytając w necie, to grają bardzo spokojnie z niezłym basem, więc agresywniejsza muzyka faktycznie nie powinna błyszczeć.

 

Wykres goldenears: http://ko.goldenears.net/board/5772639

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to już nie moja wina. Za bardzo pewnie jestem przyzwyczajony do otwartego brzmienia. Zobaczymy czy coś się zmieni i czy z fajnie zrobi się fantastycznie :)

 

coś się zmieniło w sygnaturze od wczoraj ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że Nocne Sokoły to słuchawki nie dla każdego ? Czy moźecie zebrać o nich krótkie wnioski, po iluś tam godzinach wygrzewania i odsłuchu ? Nie w stylu P.R. Tylko zwyczajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności