Skocz do zawartości

Kupno na massdrop


deadmau52

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba 51$, to jest odpowiednik 45 ojro, a nie 61.... O tym wiedziałem, dla tego się zastanawiałem skąd te 61 wyczarowałeś, bo to byłoby jakieś 53 euro...


Raczej powinno się cieszyć z tego, że się nie zapłaciło niż narzekać, kiedy opodatkują, zasady są z góry ustalone i z dodatkowymi kosztami trzeba się liczyć przy zamawianiu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba 51$, to jest odpowiednik 45 ojro, a nie 61.... O tym wiedziałem, dla tego się zastanawiałem skąd te 61 wyczarowałeś, bo to byłoby jakieś 53 euro...

Raczej powinno się cieszyć z tego, że się nie zapłaciło niż narzekać, kiedy opodatkują, zasady są z góry ustalone i z dodatkowymi kosztami trzeba się liczyć przy zamawianiu :)

 

Miałem taki przelicznik w dokumentach. To były sztywne kwoty - zwolnienie z cła 150 euro (200$), przesyłka okolicznościowa 45 euro (60-61$)

http://lmgtfy.com/?q=zwolnienie+z+c%C5%82a+60+usd

 

Wiem, że mowa o 60 usd ale w dokumnetach mam 61 usd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu czytałem ustawę i nie ma w niej określonych wartości paczek dla których NIE PŁACI się cła i VATu, a jedynie dla jakich wartości ISTNIEJE taka możliwość. Czyli samowolka.

Wszystko jest dokładnie określone razem z kwotami, o jakiej samowolce mówisz:

http://www.finanse.mf.gov.pl/clo/zwolnienia-celne/-/asset_publisher/gA0k/content/towary-zwolnione-od-cla-1?_101_INSTANCE_gA0k_redirect=http%3A%2F%2Fwww.finanse.mf.gov.pl%2Fclo%2Fzwolnienia-celne%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_gA0k%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-2%26p_p_col_count%3D1&_101_INSTANCE_gA0k_cur=0&page=2#p_p_id_101_INSTANCE_gA0k_

 

Mogą, nie muszą.

Z kwotą dotyczącą zwolnienia z cła 150 euro (200$) nie ma dyskusji, tu jest sprawa jasna. Kwestia mogą/muszą dotyczy określenia przesyłki okolicznościowej.

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dzięki, a wiesz może czy jest jakaś szansa na ominięcie opłat przy wysyłce z massdropa w dosyć sporym pudełku? Chodzi mi o HD650 (tzn wersja massdropowa HD6xx) to chciałbym je zamólwić. Podana przez Ciebie kwota 250 nie wydaje sie jeszcze taka duża, czytałem, że ktoś napisał o 800zł do których mu dowalili 350 i to juz by mi się mocno nie spodobało. Dwie stówy czy lekko ponad jeszcze mógłbym przeżyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, GoodBoy napisał:

orientuje sie ktoś ile ewentualnie opłat celnych i vat będzie naliczone od słuchawek z massdropa za 199$?

Kupowałem Shanling M1 i zapłaciłem 154 pln wszystkich opłat przy odbiorze  przy cenie 120 $ i taka cena była deklarowana 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kupujesz normalnie. Kasa z karty zostaje pobrana w momencie zakończenia dropu. Później czekasz tylko na przesyłkę kilka tygodniu, modląc się aby na Urzędzie Celnym się zlitowali i nie naliczyli opłat :P

Godzinę temu, Bialy_Wilk napisał:

Wyjaśni mi ktoś - "jak chłop krowie na miedzy" :rolleyes: jak kupować na Massdrop. Nigdy nie kupowałem na podobnym portalu. :wacko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Palpatine napisał:

Kupujesz normalnie. Kasa z karty zostaje pobrana w momencie zakończenia dropu. Później czekasz tylko na przesyłkę kilka tygodniu, modląc się aby na Urzędzie Celnym się zlitowali i nie naliczyli opłat :P

 

Nigdzie nie widzę tam "kup teraz" "Koszyk". Jeżeli kasa pobrana automatycznie to czy muszę powiązać z kątem kartę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Palpatine napisał:

Kartę musisz powiązać z kontem w profilu. Tak samo adres jest wymagany.

Czy aby kupić klikam w "Join Drop"... to wystarczy. Jeżeli pisze "unlocked" to znaczy ze jest wystarczająca ilość chętnych i kupno dojdzie do skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w swój panel i zobacz w MY TRANSACTIONS czy masz produkt w tej zakładce.

39 minut temu, Bialy_Wilk napisał:

Czy aby kupić klikam w "Join Drop"... to wystarczy. Jeżeli pisze "unlocked" to znaczy ze jest wystarczająca ilość chętnych i kupno dojdzie do skutku.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz sprowadzać to masz Ofertę z Chin i pewniejsze że bez dodatkowych opłat w Polsce 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jaro54 napisał:

Jak chcesz sprowadzać to masz Ofertę z Chin i pewniejsze że bez dodatkowych opłat w Polsce 

No tak, ale na Masdrop 49,99$ - nie całe 200 zł. Z 23% Vat wyjdą taniej na Massdrop i gwarancja pewniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I inne opłaty pocztowo-celne i wyjdzie tyle samo lub więcej. Ja za 120 $ dopłaciłem ok 160 PLN oplat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio za telefon 93$ zapłaciłem wszystkiego niecałe 90 zł. Tu przypuszczam ze się zmieszczę w 60 zł (23% Vat - ok. 45 zł). Z kosztami wysyłki mniej więcej wyjdzie to samo... chodzi o gwarancje.

Edytowane przez Bialy_Wilk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności