Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Kupno na massdrop


deadmau52

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Takich starych transakcji to ja nie mam, ale zastanawiałem się jak do tego podejdą, bo nie kupuję przecież waluty przed zakupem, tylko jak stwierdzam, że przydałoby się konto uzupełnić i czasem leżą z miesiąc na koncie. Na razie jestem jeszcze myśli, że mi odpuszczą ze względu na małą wartość :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich starych transakcji to ja nie mam, ale zastanawiałem się jak do tego podejdą, bo nie kupuję przecież waluty przed zakupem, tylko jak stwierdzam, że przydałoby się konto uzupełnić i czasem leżą z miesiąc na koncie. Na razie jestem jeszcze myśli, że mi odpuszczą ze względu na małą wartość :P

 

Kurs dolara zawsze jest przeliczny po średnim kursie NBP w dniu wystawienia dokumentu z należnościami celnymi. Nigdy po takim jakim kupiłeś.

 

Generalnie opłaty zależą od skrupulatności (złośliwości) celników - uzależnione od danego UC (najgorzej pruszków, najlepiej gdańsk)

 

Oficjalne założenie zgodne z ustawą jest takie, że jeżeli kupujesz coś w drodze zamówienia wysyłkowego nie ma żadnego zwolnienia i płacisz VAT + cło nawet od 1 dolara. Opłaty oczywiście nalicza się w bardzo niekorzystny sposób - [(Cena towaru+wysyłka)*cło]*VAT + opłaty za papierologię (np. poczta 25zł, DHL min 60zł)

Rzeczywistość pokazuje jednak, że nie wszyscy się do tego zapisu stosują, albo nie chcę im się weryfikować i idą w stronę punku dotyczącego zakupu okolicznościowego, który daje możliwość zwolnienia z opłat o ile za towar razem z wysyłką nie zapłacono więcej niż 61$. W przypadku UC w Pruszkowie, zapomnijmy o tym punkcie, będę walić opłaty od dolara, ale np w innych UC zdarza się czasem, że przechodzą paczki bez opłat za większą zadeklarowaną kwotę.

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie opłaty zależą od skrupulatności (złośliwości) celników - uzależnione od danego UC (najgorzej pruszków, najlepiej gdańsk)

najgorsze są Katowice (do mnie - wrocek - zawsze wszystko wędruje tamtędy i jakoś zmiłowania żadnego nigdy nie mieli)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Generalnie opłaty zależą od skrupulatności (złośliwości) celników - uzależnione od danego UC (najgorzej pruszków, najlepiej gdańsk)

najgorsze są Katowice (do mnie - wrocek - zawsze wszystko wędruje tamtędy i jakoś zmiłowania żadnego nigdy nie mieli)

 

 

hmm, z Katowicami to jeszcze nie miałem do czynienia, za daleko ode mnie ale poznałem już dość dobrze kilka innych "ekip" z innych województw.

 

hehe, trzeba ranking zrobić jakiś lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

massdrop chyba USPS wysyła, na ich stronie znalazłem coś takiego

For imports into Poland, there are minimum thresholds below which duty and VAT are waived.

Duty is not charged if:

  • the FOB value, i.e. the value of the goods excluding shipping and insurance cost, does not exceed €150
VAT is not charged if:
  • the FOB value, i.e. the value of the goods excluding shipping and insurance cost, does not exceed €22

Both duty and VAT are waived if:
  • the sum of duty and VAT payable does not exceed €10

 

Więc nie wiem, skąd wziąłeś te 61$ zwalniające od VATu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

massdrop chyba USPS wysyła, na ich stronie znalazłem coś takiego

For imports into Poland, there are minimum thresholds below which duty and VAT are waived.

Duty is not charged if:

  • the FOB value, i.e. the value of the goods excluding shipping and insurance cost, does not exceed 150

VAT is not charged if:
  • the FOB value, i.e. the value of the goods excluding shipping and insurance cost, does not exceed 22
Both duty and VAT are waived if:
  • the sum of duty and VAT payable does not exceed 10
Więc nie wiem, skąd wziąłeś te 61$ zwalniające od VATu...

 

 

61$ z wielu dokumentów celnych z zeszłego roku ;) Zmieniła się kwota z 22 euro na 45 euro już spory szmat czasu temu, zatem kwota jaką podają jest błędna, wyninikająca z ustawy z przed zmianami. Nie sugeruj się nigdy tym co pisze sprzedawca. Okolice 61$ wynikała z celnego sztywnego przelicznika euro/dolar. Zapomnieli jeszcze dopisać, że dotyczy to tylko i wyłącznie przypadku gdy osoba prywatna wysyła ci bezkosztowo coś, nie dotyczy to zakupu w sklepie (art.51 punkt 3)

 

Ustawa:

http://www.przepisy.gofin.pl/przepisyno,670,55522,32,32,20150101,2,1.html

 

www.finanse.mf.gov.pl

 

Zwolnienia z należności celnych przywozowych przesyłek

Zwolnione z należności celnych przywozowych są przesyłki zawierające towary o niewielkiej wartości wysyłane bezpośrednio z państwa trzeciego do odbiorcy znajdującego się we Wspólnocie, przy czym towary o niewielkiej wartości" oznaczają towary, których rzeczywista wartość nie przekracza 150 EUR na przesyłkę.

 

Towary w małych ilościach o charakterze niehandlowym, wysyłane z państwa trzeciego przez osobę fizyczną do innej osoby fizycznej, mieszkającej na obszarze celnym Wspólnoty, są zwolnione z należności celnych przywozowych do równowartości 45 euro.

 

 

Za przywóz o charakterze niehandlowym uważa się przywóz przesyłek, które jednocześnie:

mają charakter okazjonalny,

zawierają towary wyłącznie na własny użytek odbiorcy lub jego rodziny, które nie wskazują ani swoim charakterem, ani ilością na ich przeznaczenie handlowe;

są wysyłane do odbiorcy przez nadawcę bez żadnego rodzaju opłat.

 

 

Zwolnienie, o którym mowa, ograniczone jest na jedną przesyłkę.

 

Zwolnienie z podatku VAT

 

Zwalnia się od podatku import towarów umieszczonych w przesyłkach wysyłanych z terytorium państwa trzeciego bezpośrednio do odbiorcy przebywającego na terytorium kraju, pod warunkiem że łączna wartość towarów w przesyłce nie przekracza kwoty wyrażonej w złotych odpowiadającej równowartości 45 euro.

 

Uwaga:

Zwolnienia od podatku VAT nie stosuje się do napojów alkoholowych, tytoniu i wyrobów tytoniowych oraz perfum i wód toaletowych. Zwolnienia z podatku VAT nie stosuje się też w stosunku do towarów importowanych w drodze zamówienia wysyłkowego.

Ja wszystkie paczki, te po 100-120$ miałem bez żadnych opłat, nie były małe, ale wartość paczki zaniżona przez sprzedawcę.

Massdrop nigdy nie zaniży kosztów :]

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie drogę moich HM5 z mp4nation? 3 krotnie wracały do celnego w Komornikach i było i tak bez opłat.

 

Jasne, tak jak mówiłem mi też się wielokrotnie się udało jednak kilka razy zapłaciłem jak za zboże. Jak trafisz na "rzetelnego" urzędnika to w odpowiedzi na pytanie "dlaczego?" otrzymasz piękny cytat z ustawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności