Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki wokółuszne za 200 zł.


Karixo

Pytanie

Witam

 

Przeczytałem kilka przypiętych tematów, poszukałem trochę w kategoriach które mnie interesują, przejrzałem listy, nie znalazłem tego co chcę więc zakładam temat żeby zapytać was o radę :)

 

Budżet: Około 200 zł(Jestem w stanie dopłacić do około 40 zł jeśli będzie na tyle znaczna różnica w jakości)

 

Otóż poszukuję słuchawek zamkniętych nausznych(najlepiej wokółusznych) które jak najlepiej wygłuszają otoczenie. Słucham głównie rocka, ale innych rodzajów muzyki też mimo iż rzadziej, słuchawki oprócz tego miałyby mi służyć do gier i zachwycania się ścieżką dźwiękową niektórych tytułów gdyż w fps'y gram raczej rzadko, filmy będę w nich oglądać również. Kolejną rzeczą jest to, że wolę gdy słuchawki są trochę cięższe, nie lubię super lekkich słuchawek których nawet nie czuję na głowie.

 

Zastanawiałem się nad tymi to modelami:

 

Creative Tactic 3D Rage USB

Creative Tactic 3D Alpha(miałem kontakt i podobało mi się to co z nich usłyszałem, ale problem pękającego pałąku je wyeliminował z listy)

 

Jak widać obydwie propozycje są słuchawkami na usb, dlatego tak jest gdyż tych słuchawek mam zamiar używać głównie na laptopie stąd myśl o słuchawkach z kartami dźwiękowymi na usb. Wcześniej miałem słuchawki Creative Fatality HS-1000 z takową i byłem bardzo zadowolony, jedynym ich mankamentem było to że od padów po jakimś czasie bolały małżowiny.

Edytowane przez Karixo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

http://www.aliexpress.com/item/Takstar-Pro-80-Prefect-HI-FI-Headset-Pro-80-Professional-Monitor-Headphones-Pro-80-Audio-DJ/1881991191.html

Do wszystkiego trzeba kupić kartę dźwiękową, tym czymś na USB od Creative się nie sugeruj bo pewnie jest gorsze od zwykłej integry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zakładając, że kupiłbym Takstary, to jaka do tego karta dźwiękowa? Coś obiło mi się o uszy o wzmacniaczach słuchawkowych Fiio ale jestem kompletnie nie w temacie, jakie ew. alternatywy zamiast Takstarów gdybym chciał słuchawki dostać szybciej niż za miesiąc i nie bawić się w kupowanie za granicą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

creative aurvana live!; takstar hd2000; superlux hd660; mozesz jeszcze poszukac sennheiserow hd 439, chociaz nie wiem, czy one do konca spelnia twoje kryterium 'ciężkości' (z cal!-ami i takstarami podobnie). cal! i sennheisery łatwe do znalezienia w celu odsłuchu (saturny/media markty itp.); s-luxy i hd2000 pewnie tez bys bez problemu złapał w jakimś mp3store czy innym muzycznym.

Edytowane przez arch1ebald
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

creative aurvana live!; takstar hd2000; superlux hd660; mozesz jeszcze poszukac sennheiserow hd 439, chociaz nie wiem, czy one do konca spelnia twoje kryterium 'ciężkości' (z cal!-ami i takstarami podobnie). cal! i sennheisery łatwe do znalezienia w celu odsłuchu (saturny/media markty itp.); s-luxy i hd2000 pewnie tez bys bez problemu złapał w jakimś mp3store czy innym muzycznym.

Zainteresowały mnie te Superlux HD660 i Sennheiser HD 439, niestety te drugie wydają mi się za drogie, więc mam pytanie tylko do tych pierwszych. Impendancja w większości słuchawek jakie widziałem jest w zakresie do 16 do 64, czy to że w tym modelu wynosi ona aż 150 Ohm ma to większe znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przesiadłem się z HD-330 na Pro80 (które po 2-3 miesiacach sprzedałem, ale byłem głupi, znów kupiłem :)) i różnica w cenie (HD-330 - 130zł, Pro80 - 165zł, dolar w maju był słaby) nie oddaje w żaden sposób jakości i różnicy w dźwięku. Sam dziwię się, co do hajpu na HD-330 swego czasu. Pro80 dla mnie bezkonkurencyjne z tych co miałem, jedynie ulegają DT990Pro, chodź biorąc pod uwagę cenę gdzie 3 x Pro80 = DT990Pro, to Pro80 są wyraźnie z przodu. Może trochę przesadzę, ale teraz słucham Pro80 na Audigy 2ZS i spokojnie mógłbym się pozbyć Stonera UD110v2, O2, DT990Pro, całej reszty, zostawiłbym Pro80 i też byłbym zadowolony :)

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przesiadłem się z HD-330 na Pro80 (które po 2-3 miesiacach sprzedałem, ale byłem głupi, znów kupiłem :)) i różnica w cenie (HD-330 - 130zł, Pro80 - 165zł, dolar w maju był słaby) nie oddaje w żaden sposób jakości i różnicy w dźwięku. Sam dziwię się, co do hajpu na HD-330 swego czasu. Pro80 dla mnie bezkonkurencyjne z tych co miałem, jedynie ulegają DT990Pro, chodź biorąc pod uwagę cenę gdzie 3 x Pro80 = DT990Pro, to Pro80 są wyraźnie z przodu. Może trochę przesadzę, ale teraz słucham Pro80 na Audigy 2ZS i spokojnie mógłbym się pozbyć Stonera UD110v2, O2, DT990Pro, całej reszty, zostawiłbym Pro80 i też byłbym zadowolony :)

 

Przekonałeś mnie całkiem do Pro80 :) Mógłbyś powiedzieć jak to jest z tym kupnem z Chin? Jak z opłatą + wysyłką(to jakiś kurier potem czy normalna poczta??)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Płacisz kartą kredytową, wysyłka na Aliexpress zazwyczaj już jest zawarta w cenie przedmiotu. Czas oczekiwania to gdzieś około 10 dni do niecałego miesiąca, zazwyczaj jednak dostaje się po 2 tygodniach. Zależy to od poczty którą zostanie wysłana paczka - z doświadczenia najlepsza jest poczta Holenderska potem Singapur, Hongkong, Chiny. Oczywiście dostajesz numer śledzenia. Teoretycznie jest szansa na dodatkowe opłaty przy odbiorze, tzn. VAT jednak paczki w większości przypadków mają wpisane mniejsze deklarowane kwoty i zazwyczaj udaje się ich uniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Płacisz kartą kredytową, wysyłka na Aliexpress zazwyczaj już jest zawarta w cenie przedmiotu. Czas oczekiwania to gdzieś około 10 dni do niecałego miesiąca, zazwyczaj jednak dostaje się po 2 tygodniach. Zależy to od poczty którą zostanie wysłana paczka - z doświadczenia najlepsza jest poczta Holenderska potem Singapur, Hongkong, Chiny. Oczywiście dostajesz numer śledzenia. Teoretycznie jest szansa na dodatkowe opłaty przy odbiorze, tzn. VAT jednak paczki w większości przypadków mają wpisane mniejsze deklarowane kwoty i zazwyczaj udaje się ich uniknąć.

Kartą kredytową tzn. zwykłym przelewem z konta? A już tutaj w Polsce paczkę odbieram od kuriera czy od poczty polskiej? To ważne gdyż nikt nie może za mnie odebrać paczki i zastanawia mnie czy w razie czego może ona zostać zostawiona na poczcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kartą kredytową to znaczy kartą kredytową (działa również większość tych bankomatowych) - przepisujesz numer z karty, imię, nazwisko datę wygaśnięcia i kod CVV a oni pobierają Ci kwotę z karty. Jak nie masz karty to możesz sobie założyć wirtualną do płatności internetowych, chyba BZWBK ma taką darmową. W Polsce paczkę odbierasz z poczty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności