Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pomyłka Mp3store na allegro


kaktoos

Rekomendowane odpowiedzi

 

Żaden z Chłopaków co się wypowiedzieli nie jest złodziejem, ba niektórzy pomagają walczyć konsumentom w nierównej walce. Więc nie wiem po co to moralizowanke się nawzajem :P

 

Ja już napisałem że mp3store musi jeszcze popracować nad PiaRem, bo już zdążył nagrabić resentymentów. Postawa roszczeniowa wobec klientów i użytkowników forum też nie pomaga przy zachowaniu dobrej atmosfery.

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"Jestem pracownikiem biura projektowego. Jeśli popełnię w pracy błąd i buda zawali się ludziom na łeb to też będziecie mnie bronić? Też powiecie, że miałem prawo popełnić czeski błąd i walnąć się w wyniku obliczeń? Przecież jestem tylko człowiekiem?

 

Dlaczego projektant, lekarz czy bankier nie może wymagać takiej samej rzetelności wobec sprzedawcy jaka jest wymagana wobec niego?"

 

 

Ano dlatego kolego Silme, że projektanta, lekarza, czy bankiera obowiązują inne przepisy. Chyba nie chcesz porównywać błędu lekarza, czy architekta do błędu sprzedawcy. Są zawody w których nie można popełnić błędu i są takie, w których błędy się zdarzają. Jeżeli ktoś błędy popełnia nie powinien pełnić żadnego z odpowiedzialnych zawodów, w których może zrobić komuś nieodwracalną nieraz krzywdę.

 

 

Po to mamy Kodeks cywilny, a w nim art. 84 par. 1 i 2 , który chroni ludzi przed konsekwencjami błedów.

 

 

Jest jeszcze jeden aspekt Przykład zawodów wysokiego ryzyka odpowiedzialności cywilnej, jest o tyle nietrafiony, że w 99% w tych zawodach, chronią ich specjalne ubezpieczenia, obowiązkowe zresztą, od tej rzeczonej odpowiedzialności cywilnej i majątkowej. Właśnie na okoliczność możliwych pomyłek.

 

Zestawianie tego z wymuszaniem odpowiedzialności na 10 tys. zł za pomylenie dwóch rubryk w tabeli przez pracownika sklepu, które raczej nie zagraża życiu osób trzecich, jest co najmniej niewłaściwe, żeby nie napisać kuriozalne. Zachowajmy umiar i skalę proporcji.

 

Żaden z Chłopaków co się wypowiedzieli nie jest złodziejem, ba niektórzy pomagają walczyć konsumentom w nierównej walce. Więc nie wiem po co to moralizowanke się nawzajem :P

 

Ja już napisałem że mp3store musi jeszcze popracować nad PiaRem, bo już zdążył nagrabić resentymentów. Postawa roszczeniowa wobec klientów i użytkowników forum też nie pomaga przy zachowaniu dobrej atmosfery.

 

 

Zaraz, zaraz. Żeby komuś pomagać w rozwiązaniu problemu, to ten problem musi realnie występować. Więc gdzie tu potrzeba "nierównej walki o prawa konsumentów". Czy ktoś z zainteresowanych zamanifestował występowanie problemu, wymagającego takowej pomocy i poczuł się nierówno potraktowany? Jakieś niezadowolenie czy cuś? Powiem Ci szczerze, że widzę tu jedyne możliwe niezadowolenie na zasadzie, "ach nie udało mi się kliknąć na czas" :D. To chociaż sobie poteoretyzuję, co by było, gdybym jednak kliknął. Popróbkuję sprzedawcę, jakby się zachował. Pobiję trochę piany, tak na wszelki wypadek. Może kiedyś jeszcze taka sytuacja się zdarzy :-)

 

Tyle, że i tak się nie dowiemy, jak tam się strony ostatecznie dogadały. A jakoś się ugadać musiały, skoro nikt nie zgłasza zastrzeżeń.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię o tym przypadku. A co do dyskutowania... Hmmm a nie jesteśmy czasem na forum dyskusyjnym?

 

A co do mentalności. Każdy chciałby żyć w bogatym państwie, gdzie jest uczciwość, dobre i tanie rzeczy...

 

Pytanie gdzie to ma się zacząć i kto miał u zacząć zmianę mentalności...

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy na forum dyskusyjnym, ale niektóre dyskusje są już zbędne.

 

Jedną rzeczą jest zachowanie mp3store w innych akcjach a inną tutaj - to należy rozgraniczyć - ktoś się pomylił i każdy to jasno widzi. Mi by pewnie nie przyszło do głowy kliknąć kup teraz w takiej aukcji bo od razu wiedziałbym że to pomyłka. Ludzie nie dajmy się zwariować, tak samo jak ostatnio na ibood-zie...

 

A jeszcze inną sprawą jest wyjście z tej sytuacji - jednak to powinno interesować tylko i wyłącznie tych którzy brali w tym udział i jak zostało tutaj powiedziane kontakt został nawiązany.

 

Jeden twierdzi że pomyłka wielkiej wagi i ktoś powinien "beknąć", inni sądzą że trzeba zrozumieć. Nastąpiła wymiana opinii, poszkodowani i tak i tak się tutaj nie udzielają (a przynajmniej się nie ujawnili) - po co ten temat ciągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię o tym przypadku. A co do dyskutowania... Hmmm a nie jesteśmy czasem na forum dyskusyjnym?

 

A co do mentalności. Każdy chciałby żyć w bogatym państwie, gdzie jest uczciwość, dobre i tanie rzeczy...

 

Pytanie gdzie to ma się zacząć i kto miał u zacząć zmianę mentalności...

 

Nie no, oczywiście jesteśmy. Tylko nie wiem czy zauważyłeś, że dyskusja powoli robiła się dziwna. W pewnym momencie, emocje natury personalnej, zaczynały brać górę nad rozsądkiem i logiką. Wiele już nie trzeba było do bluzgów.

 

I to najzabawniejsze, że w imię rozwiązania problemu już rozwiązanego. Bo naprawdę co innego, gdyby ktoś zainteresowany poczuł się, czy jak wiem, oszukany, źle potraktowany, czy też krótko mówiąc niezadowolony z ostatecznego zachowania drugiej strony. Wtedy to oczywiście "na pohybel" tym złym. No ale tak się nie stało. Więc moment nieszczególny na rozpoczynanie "krucjaty w imię zasad".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę sensu tego tematu ciągnąć, ale nie można zabraniać ludziom go ciągnąć i pouczać o czym można rozmawiać a oczym nie (prócz kilku wyjątków).

 

Jak to mówił chyba Voltaire "nie zgadzam się z Tobą, ale zginę za to byś miał wolność o tym mówić"

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest forum dyskusyjne ludziom się nudzi to piszą byle pisać w imię czegoś ważnego nie ważne ze już po problemie :P A najlepsze że ktoś z forum zajrzy i będzie miał ubaw :P

Także dajmy spokój i niech temat odejdzie z zapomnienie. Zamiast pisać kolejne posty ludzie idźcie posłuchać muzyki z zamkniętymi oczami, dajcie się porwać muzyce !!! a nie jakimś tematom forumowym, bo forum o muzyce o sprzęcie a więcej gadania niż słuchania jakoś to traci logiczny sens :P:)

ja pomykam ....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nikt nie miałby nic przeciwko, aby temat poleciał do zamknięcia. Bo faktycznie deliberować nie ma już nad czym. Niech więc nas nie kusi więcej, wszystkich, mnie też, żeby była jasność :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby przestać rozmawiać wystarczy przestać rozmawiać, a opór tworzy nacisk. ;)

 

Temat fajny, każdy może wyciągnąć swoje wnioski. Argumenty widzę już się "wypsztrykały", więc umrze naturalną śmiercią.

 

Ja widzę, że forum poszło w fajną stronę od pewnego momentu, ale to dlatego że raz wiele fajnych osób się pojawiło, a dwa było kilka burz po których zostały wyciągnięte wnioski. Dostało się paru osobom, ale potem było coraz lepiej. Choć pewnie nie każdy widzi takie związki przyczynowo skutkowe.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli już jedziemy sobie offtopem, to w kwestii wniosków Kolegi, dodam, że w dużej mierze może to być spowodowane faktem, że wiele osób szuka właśnie enklaw normalności. Gdyż najzwyczajniej w świecie są zmęczeni rolą widzów wątpliwej jakości spektakli przepychankowych. I miejsca, które coś takiego zapewniają, przyciągają ich jak magnes. I dlatego w takich miejscach idzie ku lepszemu sposobem naturalnym.

 

Na tej zasadzie odbywa się też migracja z innych miejsc, które w sposobie dyskusji, od tej normalności odbiegają w stopniu znaczącym. Nie wdaję się w detale i nie rozwijam wypowiedzi, ale pewnie ci bardziej uważni, wiedzą co mam na myśli, jeśli bywają, czy też bywali, tu i tam :)

 

Więc nic tylko się cieszyć i mieć nadzieję, że ten trend i stan rzeczy nie ulegnie zmianie. Dobra, dość słodzenia. Niech ktoś wreszcie ten wątek zamknie..... :P

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności