Skocz do zawartości

Cowon M2 vs i10


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od pol roku testuje/jestem posiadaczem rozwiazan Apple w postaci ich grajkow/telefonow. Natomiast itunes przyprawia mnie o mdlosci, probuje wmawiać sobie, ze jest to ułatwienie i tak dalej, ale NIE JESTEM W STANIE zdzierzyc tego badziewia: a to nieznany blad synchronizacji, a to blad konwersji plikow. Jednym słowem jak lubie brzmienie ipoda/iphone'a, tak od strony prostoty użytkowania totalnie się nie przekonam do tego. Dodatkowo dochodzi fakt dramatycznego spadku zywotnosci baterii na moim 5s na nowym iosie - stad tez padla decyzja do powrotu do korzeni: telefon + grajek

 

Aby nie przedluzac powiem krotko: jestem fanem brzmienia Cowona, dużym fanem. Z sentymentem wspominam mojego wysłużonego Cowona i9. Stad wybor pada na wlasnie grajki od iAudio. To na czym mi zależy to w skrocie 4 rzeczy (w dowolnej kolejności):

 

-jakość dzwieku

-male wymiary/lekkosc

-pojemność min 16 gb/slot na karte (bardzo mile widziany)

-dlugi odsłuch na 1 ladowaniu

 

W tym momencie mój budżet to jakies 600 zl (wiem, w tych pieniądzach kupuje spokojnie używane fiio x3 lub x1 noweczke - ale ze względu na tragiczny design i krotki czas na baterii odpadają one na starcie), stad wybor pada na:

 

-cowon i10 16 gb

-cowon m2 16 gb

-opcjonalnie cowon j3 używka (za duzy troche)

 

Jeśli chodzi o 1szego grajka to jest sporo recenzji, porownan wiec poczytałem o nim trochę, natomiast o M2, jest bardzo niewiele w sieci. Budzet podobny, slot na karte i dluga zywotnosc baterii to cos co przemawia za M2. Nie wiem nic o jakości dzwieku, może ktoś go sluchal/testowal?

 

Czekam ewentualnie na jakies propozycje grajkow w moim budzecie i wymaganiach. Nie chce na pewno fiio, ipoda i nova N1.

 

Będę wdzięczny za pomoc.

 

 

Edytowane przez etan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie chciałbyś cowona x9 32gb? Używka, bardzo ładnie chodzi, nigdy nie miałem z nim żadnych problemów. Jest w komisie jak coś. Spełnia wszystkie twoje wymagania oprócz "małe wymiary/lekkość". Przyczym i10 i j3 są tak samo duże...

A za resztę mógłbyś dołożyć sobie na słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie chciałbyś cowona x9 32gb? Używka, bardzo ładnie chodzi, nigdy nie miałem z nim żadnych problemów. Jest w komisie jak coś. Spełnia wszystkie twoje wymagania oprócz "małe wymiary/lekkość". Przyczym i10 i j3 są tak samo duże...

 

A za resztę mógłbyś dołożyć sobie na słuchawki.

Player wielkosci tableta to nie dla mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem jeszcze nad colorfly c3, bo dobre ceny na ebayu. Obawiam sie tylko lagow jak w przypadku Nova N1 jak karta sd przyjmie za duzo danych.

Rozwazam takze Sony nwz e585.

Nie jest taki duży jak się wydaje, serio.

Wyswietlacz 4.3" to wiecej i ciezej niz moj 5s. Dla mnie wyswietlacz moze byc malutki, nie bede uzywal playera do innych celow niz sluchanie muzyki.

Edytowane przez etan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja też go używałem do słuchania muzy. Wszystko jest przejrzyste na ekranie i przynajmniej go czujesz w kieszeni. Granie na poziomie j3/z2.

Rozumiem. Bez urazy, ale widze ze probujesz go wcisnac forumowiczom przy kazdej okazji. Ja po prostu nie chce nosic ze soba playera wiekszego i ciezszego od mojego s5.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu proponuję, cie wciskam. Skoro lubisz cowonowskie granie... W takim razie : fiio x1, x3 nova 1 możesz pomyśleć tez o jakiejś kanapce ( ale to będzie większe od tego cowona x9). Bez urazy ale chcesz i10, który również jest duży :) a coś mi się wydaje że taka x9 lepiej gra od i10. Od razu pisze, że nie słuchałem i10, wnioskuję po wielu opiniach.

Ale skoro chcesz coś mniejszego. To ja bym jednak brał x3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem w 1szym poscie, ze nie interesuje mnie:

Nova n1 (mialem i szybko sie pozbylem)

Fiio x1 i x3 (tragiczny design i krotki czas pracy na baterii)

 

i10 nie sluchalem, ale opinie ma dobre, interesuja mnie opinie o m2, bo ich w sieci brak. Dodatkowo moze colorfly c3, ale obawiam sie ze zamulac moze jak nova n1.

Edytowane przez etan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam, kupiłeś może tego M2?

Jeśli tak - możesz coś o dźwięku skrobnąć? Albo miałeś / masz możliwość porównać dźwięk do fiio x1 albo sony 638?

 

W sieci skromnie o nim.

Nie kupilem M2. Udalo mi sie trafic okazyjnie J3.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności