Jump to content
  • 0

AKG K511 vs superlux hd681evo mk2

Question

Witajcie. Chciałem zasięgnąć waszej opinii na temat tych słuchawek.Potrzebuję słuchawek do domu, raczej będą współpracować z laptopem. Aktualnie mam pożyczone sennheiser'y hd201 i szczerze mówiąc, spełniają swoją rolę. Szukam czegoś, co gra neutralnie i jest stosunkowo niezłej jakości. Ostatnio podczas wizyty w saturnie miałem trochę czasu by sprawdzić prawie wszystkie modele jakie mają :D i spośród kilku modeli do 200zł spodobało mi się brzmienie tytułowych akg. Niestety, nie zdążyłem już wybrać się do sklepu mp3 store, że by zobaczyć na żywo te superluxy i ich posłuchać, jeśli jest taka możliwość (gdzieś obiło mi się o uszy, że jest :) ). Sprawa ma się tak, że akg mogę kupić u siebie w mieście za dobrą cenę, a do sprawdzenia superluxów musiał bym się jeszcze raz fatygować do krakowa. Jak myślicie, które z nich będą odpowiedniejsze? Pozdrawiam i czekam na opinię.

2 answers to this question

Recommended Posts

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By Rafacio
      1. Słuchawki AKG K272HD, Stan bdb, na słuchawkach nauszniki "skórzane", które są wygodniejsze i imo lepiej grające od welurowych. 170 zł.
      2. Yamaha CRX-140. Sprzęt sprawny. Radio działa, cd czyta. W komplecie pilot i widoczny na zdjęciu ipod lub ipod touch  z punktu 3.  Powinienem też odnaleźć jakieś instrukcje itp. 500 zł. Odbiór osobisty.
      3. Wkładka Grado Prestige Black. Na sprzedaż wkładka jak w tytule. W komplecie z widocznym headshell. Wkładka ma około 2 lat i przegrane może ze 100 godzin. Tak to oceniam, bo rzadko kiedy słucham więcej niż jednego winyla tygodniowo, a na dodatek kilka miesięcy temu kupiłem inna wkładkę i Grado zostało zdemontowane. 250 zl.

Preferuję odbiór osobisty.

• By audionanik
      Takie ic rca http://eaglecable.pl/produkt/deluxe-stereo-audio/
      Jedna para - 1,5 metra za 90pln
      i druga - 3 metry za 100pln
      ============================
      pojedyncze wzmacniacze operacyjne (do cen dolicz szip):
      opa 228p 30zł/para
      lme49710ha 40zł/para
      burson ss v6 vivid 250zł/para
      ===================
      ...i jeszcze trochu lampek; pozostałość po zlikwidowanym torze  lampowym; ceny do negocjacji:
      https://www.hifi.pl/gielda/audio-lista-u.php?usr=2539
      Zdjęcia do w/w:

tych 6n9s z błyszczącymi anodami mam 5 sztuk

chathamów mam dwie pary.

Przejściówki coby w cokół oktalowy można było wetknąć lampę novalową:

cena 45pln/para plus szip.
      ===============================================
      Kabel cyfrowy coax od eagle cable, o taki:
      https://sklep.audioforte.pl/eagle-cable-deluxe-coaxial-dl-1-5m.html
      Cena 50pln plus szip
      ===================================================
      AKG K240df 600ohm; klasyk w bardzo dobrym, niemal idealnym stanie, kupiony od Evila
      .
      Cena - 500pln plus szip

• By deadman42
      Pochwalę się moją pierwszą (właściwie to drugą, bo pierwszą był stojak) i mam nadzieję, że nie ostatnią aktywnością w temacie DIY.
      HD330 dla kogoś, kto nie ma audiofilskich zapędów, nie cierpi na nadmiar gotówki a kocha muzykę to IMO strzał w dychę. Za ten dźwięk który oferują cena 130PLN to rewelacja. Mam je już jakieś 6-7 lat ale od początku nie podobał mi się i wręcz czasami przeszkadzał ten oryginalny sprężynowy kabel z "tłustym" jackiem 3,5. Postanowiłem. wreszcie coś z tym zrobić.
      Na początku wybaczcie, że zdjęcia są tylko z efektu końcowego, ale byłem tak zaaferowany, że nawet nie przyszło mi do głowy by robić w trakcie modu. Pomyślałem o tym jak już było "pozamiatane". Tak więc tylko krótki opis działań.
      Gniazda kupiłem od Maystra z Audeos.
      Dokładnie te:
       https://audeos.pl/pl/p/Gniazdo-jack-3.5mm-stereo-panelowe-do-obudowy-czarne-v2/628
      Wtyczki wchodzą na podwójny klik i trzymają się mocno. Nie ma mowy o wypadaniu.
      Jedyną  wadą gniazd (w moim przypadku) jest krótki gwint, ale o tym później.
      Rozebranie superluxów jest banalnie proste. Odkręciłem cztery śrubki i zdjąłem pałąk. Uchwyty trzymające pałąk wyciągnąłem z muszli. Zdjąłem pady delikatnie podważając wkrętaczkiem po okręgu skórkę zachodzącą za rant muszli. Plastikowy pierścień dociskający przetwornik ma dwa wycięcia i jeden wypust. Podważając wkrętakiem w miejscu wycięć wyciągnąłem pierścień i na koniec przetwornik. Ot i cała filozofia 😁.
      Żeby nie wiercić nowych otworów pod gniazda powiększyłem te przez które wychodził kabelek między muszlami. Napisy na muszlach są teraz "do góry nogami" , ale nie ma to dla mnie żadnego znaczenia.

I teraz objawiła się "wada" gniazd. Ścianka muszli okazała się na tyle gruba, że nakrętka ledwo załapywała gwint. Zeszlifowałem więc delikatnie kamykiem muszle w tym miejscu od środka i po przykręceniu gniazd dla pewności zalałem je klejem na gorąco.
      Myślę, że jak komuś nie będzie się chciało szlifować to wpasowanie bardzo ciasno gniazd (na wcisk) i zabezpieczenie klejem na gorąco też "zrobi robotę".
      Ja musiałem jeszcze dodatkowo zeszlifować maksymalnie nakrętki ponieważ po przykręceniu wystawały ponad próg na którym leży driver.

Ogólnie z efektu końcowego jestem bardzo zadowolony😊:

Ps. Kabelek kupiłem w komisie od @zOrg ale następny do KPP zrobię już sam🤒. Materiały od @Mayster już czekają.
    • By Perul
      Mod dzięki któremu na nowo odkryłem HD681. Póki co wersja "beta", być może jeszcze coś zmienię, ale może nie.
      W każdym razie cieszą funowym dźwiękiem nie przeginając z wysokimi a jednocześnie nie gubiąc szczegółów.

http://pokazywarka.pl/hd681_mod/

EDIT:
      Pokazywarka niestety "wysiadła" w związku z czym fotki zamieszczam tutaj, niestety bez opisu

• By Niemot
      Cześć,

W moich już lekko przechodzonych AKG K550 MKII, pierwotne pady mówiąc w skrócie, rozsypały się do zera. 
      Ich jakość i wygoda była świetna i w pełni mi odpowiadająca, ale jednak wytrzymałość słynie z tego że się po czasie sypią.

Szukam czegoś nowego, ale na rynku jest mase szitu i beznadziei plastikowej z aliexpress i podobnych. Szukam czegoś co jest kompatybilne i wygodne z tym modelem. Model jest dość popularny, wiec pewnie też część osób stała przy podobnym problemie :)

Z góry dzięki za pomoc!
  • Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy