Skocz do zawartości

k518-śmierć czy reanimacja ?


vkraftretro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie do końca jestem przekonany czy dobry dział, jeśli nie to sorry.

 

Mam akg k518 LE, kupiłem je właśnie wtedy kiedy na rynek weszła seria LE, czyli jakieś ponad 5 lat temu. Wrzucam zdjęcia tych słuchawek, w słabej jakości, więc w skrócie- skóra na gąbkach-brak; jack-brak; poprzecierane żyły i miedź na wierzchu- jest; porysowane muszle- jest; gąbka na wierzchu- jest. Słuchawki nie były nigdy modowane, ani nic nie było wymieniane- fabryczny stan (:P)

 

Od momentu ich pierwszego odpalenia, zackochałem się w nich. Tak bardzo, że nie wychodziłem bez nich z domu. Starałem się o nie dbać i uważać na nie, ale częste używanie musiało doprowadzić je do tego stanu. W ostatnim czasie jack trzymał się dosłowanie na kilku włóknach, więc w końcu musiał puścić. Sprawdzałem ostatnio ceny części, w grę wchodzi wymiana padów, rekabling oraz być może jakiś nieskomplikowany modding. No i gdy zobaczyłem, że nowe orginalne pady kosztują połowe ich aktualnej ceny, pojawił mi się mętlik w głowie.

 

Moje pytanie jest czy więcej sensu ma zakup nowych słuchawek, konkretnie tych, lub inny model w podobnym przedziale cenowym, czy też reanimowanie starych, jak opisałem wyżej ?

 

Jeśli rekabling to jaki kabel ? Po pierwsze wytrzymały (mogą być sztywne), po drugie zbliżony lub lepszy od stock'owego dźwięku.

2014-11-03 17.13.07.jpg

2014-11-03 17.13.31.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej dać Cordial cmk 422 i termokurczkę żeby się dalej nie rozdwajał i trochę pokombinować przy jacku bo jest dosyć gruby 8mm.Pady jak chcesz welurowe robione mogę sprzedać P.W http://www.conrad.pl/?websale8=conrad&pi=730824&gclid=Cj0KEQiA7NyiBRCOhpuCm9Dq6b4BEiQA9D6qhXrQSNdY_qmZJfP-IxzJQjAZw0ibluBd36hqPunqZkcaAqEv8P8HAQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie cmk 422 do k518...

Dawałem, ale trzeba dobrze zabezpieczyć wtyczkę i muszle przed wyrwaniem. Po takich zabiegach praktycznie nie do zajechania, tylko wygoda tego kabla dyskusyjna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności