Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ultrasone Edition 5 - gdyby kogoś zainteresowało....


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

...to zachęcam do czytania moich przygód z wygrzewaniem słuchawek Ultrasone Edition 5.

 

https://muzostajnia.wordpress.com/2014/11/02/ultrasone-edition-5-moje-przygody-z-wygrzewaniem/

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem pogratulować, nie dość , ze edycja kolekcjonerska tylko 555 sztuk, to nasz forumowy kolega Baele ma drugi egzemplarz w Polsce. Rzadkość i rarytas. A to może oznaczać za lata także większe pieniędze przecieź niż zainwestowane. Warunek jest jeden. Muszą grać fenomenalnie. Wówczas klejnot... Akurat Baele jest właściwą osobą, by to ocenić... Dowiemy się z dalszego ciagu...

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

dziękuję za okazane zainteresowanie. Zdaję sobie sprawę, że można również bardzo sceptycznie oceniać ten wyrób Ultrasone, tym bardziej, że pojawiła się tańsza wersja tego modelu w wersji Unlimited kosztująca "tylko" 1999 EURO ;-)

Domyślam się, że różnice w brzmieniu pomiędzy Limited i Unlimited będą albo minimalne albo żadne, ale ja sam lubię rzeczy wyjątkowe, a po swoich doświadczeniach niemal z wszystkimi flagowcami (z wyjątkiem Staxów SR009, których nawet nigdy nie słyszałem) muszę powiedzieć, że Edition 5 w ocenie tych, którzy zakończyli ich wygrzewanie uważają je za absolutnie wyjątkowe słuchawki dynamiczne.

Wczoraj porównałem je ze swoimi HD800 i muszę powiedzieć, że już teraz Sennheiserów trudno jest słuchać po sesji z Edition 5. Ale będzie o tym więcej w blogu :-)

Edytowane przez Baele
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy, może to jest dobra myśl zrobię jak Baele wyprzedaż i się skuszę,

ale to trudna decyzja, jeszcze raz gratuluję, mi na razie brak odwagi, ale przeszedłem podobną drogę.

No ale 1999 to u nas będzie z 9tys.

Właśnie zobaczyłem jak wyglądają unlimited na stronach Ultrasone, no please ... mogli się postarać,

a tak to już nie ma się co zastanawiać. Przynajmniej moim zdaniem.

Edytowane przez saudio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

dziękuję za okazane zainteresowanie. Zdaję sobie sprawę, że można również bardzo sceptycznie oceniać ten wyrób Ultrasone, tym bardziej, że pojawiła się tańsza wersja tego modelu w wersji Unlimited kosztująca "tylko" 1999 EURO ;-)

Domyślam się, że różnice w brzmieniu pomiędzy Limited i Unlimited będą albo minimalne albo żadne, ale ja sam lubię rzeczy wyjątkowe, a po swoich doświadczeniach niemal z wszystkimi flagowcami (z wyjątkiem Staxów SR009, których nawet nigdy nie słyszałem) muszę powiedzieć, że Edition 5 w ocenie tych, którzy zakończyli ich wygrzewanie uważają je za absolutnie wyjątkowe słuchawki dynamiczne.

Wczoraj porównałem je ze swoimi HD800 i muszę powiedzieć, że już teraz Sennheiserów trudno jest słuchać po sesji z Edition 5. Ale będzie o tym więcej w blogu :-)

 

Świetnie, czekam na dalsze wrażenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem pogratulować, nie dość , ze edycja kolekcjonerska tylko 555 sztuk, to nasz forumowy kolega Baele ma drugi egzemplarz w Polsce. Rzadkość..

faktycznie rzadkość

gratulować? kolejka była po nie czy jak?

z 3 szt wiedziałbym do kogo uderzyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem o co chodzi w wygrzewaniu i rozumiem czemu musimy sobie robić to sami w słuchawkach za pare stów ale w momencie w którym mamy limitowany do 555 sztuk ultra high end (najdroższe słuchawki dynamiczne i drugie w kolejce w ogóle zaraz po Abyss) producent nie może tego zrobić za nas i dać nam za kosmiczną cenę gotowy produkt?

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem o co chodzi w wygrzewaniu i rozumiem czemu musimy sobie robić to sami w słuchawkach za pare stów ale w momencie w którym mamy limitowany do 555 sztuk ultra high end (najdroższe słuchawki dynamiczne i drugie w kolejce w ogóle zaraz po Abyss) producent nie może tego zrobić za nas i dać nam za kosmiczną cenę gotowy produkt?

sorry ale mózgu producent nie wygrzeje, no może ceną..

(może są wygrzane!)

Edytowane przez hibi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem o co chodzi w wygrzewaniu i rozumiem czemu musimy sobie robić to sami w słuchawkach za pare stów ale w momencie w którym mamy limitowany do 555 sztuk ultra high end (najdroższe słuchawki dynamiczne i drugie w kolejce w ogóle zaraz po Abyss) producent nie może tego zrobić za nas i dać nam za kosmiczną cenę gotowy produkt?

 

W zupełności się z Tobą zgadzam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu ! Ciekawe co powiedzą teraz marudy, którzy narzekali na ceny AKG 812 ? A one cenowo są jak fregata Imperium przy Gwiezdnym Niszczycielu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale AKG812 to pułap cenowy 5-7, jak HD800, Audeze LCD-3/X/XC, HiFiMan-6 itd. i taki mają poziom.

A tu jest już trochę inaczej to cena pułap Staxów 009 (tyle że tam trzeba dokupić wzmaka),

choć 5 pewnie też potrzebują czegoś dobrego.

Poza tym słuchawek typu Stax 009 czy tych 5 nie produkuje się masowo, to produkcja rzędu

kilku set sztuk rocznie, poza tym 5tki wyglądają fantastycznie, no i zamknięte czegóż chcieć więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadnij z nimi kiedyś na meet :)

 

Ja mam nadzieję za na Audioshow się pojawią.

 

Z przyjemnością, jeśli to tylko będzie możliwe :-)

 

Jeśli będą na Audioshow, to koniecznie pytajcie się czy wygrzane, jeśli będą surowe, to szkoda w ogóle je zakładać na głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak. Posłuchaj wreszcie SR-009. Skoro cena nie stanowi bariery nie do przejścia, to przestań sobie sam robić krzywdę, omijając je szerokim łukiem.

Czas już chyba najwyższy na to. Ileż można się miotać od jednych słuchawek do drugich, omijając tę oczywistą oczywistość, jaką są Staxy 009 :)

 

I nie będziesz musiał nic wygrzewać, ani słuchawek, ani mózgu :D.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak. Posłuchaj wreszcie SR-009. Skoro cena nie stanowi bariery nie do przejścia, to przestań sobie sam robić krzywdę, omijając je szerokim łukiem.

Czas już chyba najwyższy na to. Ileż można się miotać od jednych słuchawek do drugich, omijając tę oczywistą oczywistość, jaką są Staxy 009 :)

 

I nie będziesz musiał nic wygrzewać, ani słuchawek, ani mózgu :D.

 

Dziękuję za radę :-)

Zapewne kiedyś tak zrobię, ale mam złe doświadczenia ze Staxami - brzmienie tak generalnie zachwalanych SR007 MKII z dedykowanym wzmakiem Staxa w ogóle mi nie podeszło, i jakoś mnie w stronę Staxów nie ciągnie.

SR009 musiałbym posłuchać, ale czytając doswiadczenia różnych właścicieli z doborem, a właściwie niemożliwością dobrania sensownego wzmacniacza do ich napędzenia, to średnio mnie to interesuje. Ma ktoś w Warszawie SR009?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie szkoda Wam tych długowłosych, etiopskich owiec, które zostały zabite tylko po to by z ich skór wykonano pady do tych słuchawek? :(

chyba nie macie żadnych zwierzaczków w domach, mordercy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak. Posłuchaj wreszcie SR-009. Skoro cena nie stanowi bariery nie do przejścia, to przestań sobie sam robić krzywdę, omijając je szerokim łukiem.

Czas już chyba najwyższy na to. Ileż można się miotać od jednych słuchawek do drugich, omijając tę oczywistą oczywistość, jaką są Staxy 009 :)

 

I nie będziesz musiał nic wygrzewać, ani słuchawek, ani mózgu :D.

Dla mnie Baele to heroiczny obrońca dynamików, który dzielnie stoi na straży ich piękna!

Proszę mi go tu nie konwertować na wyznanie elektrostatyczne ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ja powiem tak. Posłuchaj wreszcie SR-009. Skoro cena nie stanowi bariery nie do przejścia, to przestań sobie sam robić krzywdę, omijając je szerokim łukiem.

Czas już chyba najwyższy na to. Ileż można się miotać od jednych słuchawek do drugich, omijając tę oczywistą oczywistość, jaką są Staxy 009 :)

 

I nie będziesz musiał nic wygrzewać, ani słuchawek, ani mózgu :D.

Dla mnie Baele to heroiczny obrońca dynamików, który dzielnie stoi na straży ich piękna!

Proszę mi go tu nie konwertować na wyznanie elektrostatyczne ;)

 

 

 

Hahahahahaha)))))))))))))))))))))

Roześmiałem się do łez :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności