Skocz do zawartości
  • 0

Sennheiser HD380 - warto?


Escollay

Pytanie

Witam, ostatnimi czasy przeglądam słuchawki i natknąłem się na model Sennheiser HD380... mój budżet to 400zł, więc przeglądając fora, recenzje itp. posądziłem, iż trudno i lepszy, konkurencyjny model tech senków.. można je okazyjnie kupić na allegro czy olx za niewielkie pieniądze (dla mnie) - ~350zł. Co sądzicie? Jak będą sprawcały się w pozycjonowaniu/ grach/ muzyce ?

 

Może jakies lepsze alternatywy do 400zł, hmm? Tylko niech nikt tutaj nie piszę cos typu "mam razery kraken i są fajne, lepiej kup takie" bo krew mnie zalewa po takich wypowiedziach.. jeżeli już ktoś podaje inny model niż senki to niech podaje od razu argumentując swój wybór.. dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Szukam czegoś do ogólnego uzytku, nie potrafie tego inaczej nazwać.. pykam w gry słuchając muzyki, więc... do wszystkiego te słuchawki..

 

jeżeli chodzi o wygodę to nie gra roli, bo miałem je już na głowie (tak - są mega wygodne)

 

Chodzi mi o sam dźwięk, który ponoc jest największą zaletą tych słuchawek ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

HD380 są imo kiepskie - miałem je trochę. ścięte wysokie, wycięta cześć basu (subbas jest naprawdę mocny, ale reszta lipa) przez co dźwięk jest strasznie kliniczny, jak dla mnie całkowicie pozbawiony muzykalności, mają także nieco plastikową barwę dźwięku.

Np. soundmagic HP100 są dużo lepsze. Z sennheisera przenośne PX360 już grają lepiej niż HD380. Jakieś zamknięte superluxy czy takstary też pewnie bym wolał ponad HD380 np. pro80, nie słuchałem ich, ale znam ich otwartą wersję (hi2050).

Jeśli mogą być otwarte słuchawki to np. takstar TS671. Prawdopodobnie SHP9500 są lepsze, na forum właśnie są zapisy na trzecią turę zbiorówki - http://forum.mp3store.pl/topic/122620-shp9500-zbiorowka/page-13#entry1140789

Druga sprawa, że jak sluchawki podłączane do kompa to raczej z dłuższym kablem niż spiralką jaka jest np. w HD380 i HP100, bo te kable spiralne są słabo rozciągliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem kiedyś SE-A1000 i słuchałem ich z E10. Zdecydowanie nie jest to dobre połączenie. A1000 są przeciwieństwem HD380 Pro. To jasne słuchawki w małą ilością basu. Raczej Ci się nie spodobają. Do tego mają olbrzymi i luźny pałąk i jeżeli nie masz ogromnej głowy to te ciężkie słuchawki będą ci się same zsuwały z głowy nawet przy niewielkim poruszaniu nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Lepiej dopłacić do nowego E10k, stare E10 nie jest za bardzo w mojej opinii. SE-A1000 są ponoć bardzo przestrzenne, w sumie są od wielu lat na rynku, ale jakoś na forach audio jest o nich bardzo niewiele.

Powiem, że bardzo dużo słuchawek zagra lepiej od HD380, jak dla mnie są wybrakowane, a czy pionery są lepsze nie mogę się odnieść, bo ich nie słuchałem.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Krytykowac każdy może, ale nie napiszecie już przykładowych lepszych słuchawek w moim budżecie (400zł) ? Piszecie, że sa lepsze, ale nikt nie napisał jakie są lepsze w tym zakresie cenowym.. Czekam na propozycję, póki co wychodzi, że takowych nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Krytykowac każdy może, ale nie napiszecie już przykładowych lepszych słuchawek w moim budżecie (400zł) ? Piszecie, że sa lepsze, ale nikt nie napisał jakie są lepsze w tym zakresie cenowym.. Czekam na propozycję, póki co wychodzi, że takowych nie ma

Wystarczy przejrzeć dział "Co kupić" i spokojnie przynajmniej 5 modeli znajdziesz. Pytań o słuchawki w tej cenie powstają dziesiątki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Krytykowac każdy może, ale nie napiszecie już przykładowych lepszych słuchawek w moim budżecie (400zł) ? Piszecie, że sa lepsze, ale nikt nie napisał jakie są lepsze w tym zakresie cenowym.. Czekam na propozycję, póki co wychodzi, że takowych nie ma

Czytałeś posty w ogóle? Była tam mowa o lepszych od hd380 w budżecie do ~400zł tj.:

HP100 (używki - w końcu o hd380 też mówiłeś o używanych)

SHP9500

PX360

TS671

Pro80 , a także inne modele taksów są warte uwagi, testów ich nieco jest na np. zakupku

superluxy (półotwarte 668b szczególnie mogę polecić)

ATH-M50

grado sr60

grado sr80

Więcej w tym temacie już się nie produkuję, dziękuję :)

Edytowane przez oblivion
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mam hd380 i co dzień z nich slucham. I różnią się od konkurencji. Nie kumam czemu jedni mówią że są ciemne inni że plastikowo grają... jak dla mnie trudno o lepsze w tej cenie. Ath m50 też są dobre. Ake dla mnie senki są wygodniejsze i mają plus za odczepialny kabel. Świetnie izolują. Na plus jest też pokrowiec. Wada jest taka ze trzeba mieć dobre źródło.

Mają też sporą scenę jak na zamkniete.

Edytowane przez El Cajon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności