Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki dokanałowe do 600 PLN,-


drmotte

Pytanie

Witam, szukam dobrych słuchawek dokanałowych w przedziale cenowym do 600 zł. Oczekuję ciepłego dźwięku z dobrymi bassami nie zakłócającymi góry i średnich tonów. Mile widziana porządna scena smile.pngJestem laikiem w tych sprawach. Na dość wysokie możliwości finansowe chce sobie pozwolić, gdyż ostatnio rozstałem sie z beats studio 2.0 (reklamacja) i postanowiłem zainwestować część zwróconej mi kwoty w porządne słuchawki dokanałowe. Zdaję sobie sprawę, że moje odtwarzacze (Samsung Galaxy S3 i/lub Sony NWZ-B172B) mogą nie być w stanie ukazać całej mocy słuchawek i liczę na upomnienie mnie w tej kwestii i podanie racjonalnych rozwiązań. Moją uwagę przykuły szczególnie: Yamaha EPH-100, Jays Five, Sennheiser CX 890i i Brainwavz S1. Zaznaczam, że słuchawki nie muszą koniecznie trzymać się górnej granicy cenowej. Ważne, żeby były pożądnej jakości i niosły wiele przyjemności z użytkowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

No cóż, o Sennkach poza mną nikt Ci nie powie pewnie nic, bo są dostępne dopiero od tygodnia. Są dwie recenzje na head-fi po angielsku. Naprawdę zacne słuchawki. Tylko grają dźwiękiem typu V - środek pasma jest odrobinę schowany. Yamahy są świetne, cieplejsze od sennków, grają bardziej środkiem. Mają jednak gorszą górę. Shure z tego co o nich wiem mają podobną charakterystykę dźwięku do Yamah, ale grają gorzej.
Ergonomią i wykonaniem Yamahy przegrywają z Sennkami. Plus nie mają pilota.

Edytowane przez marab
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem Yamahy, spełnią twoje wymagania. Scena może nie jest największa, ale ma świetne pozycjonowanie, głębię i efekty 3d.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

jesli nei zalezy na wybitnej izolacji to poluj na sony xba-h3.

dzis tez sluchalem ADL EH008 - zacne sluchawki wpisujace sie w oczekiwania. Imo lepsze niz eph100 chocby wlasnie scenicznie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

jesli nei zalezy na wybitnej izolacji to poluj na sony xba-h3.

dzis tez sluchalem ADL EH008 - zacne sluchawki wpisujace sie w oczekiwania. Imo lepsze niz eph100 chocby wlasnie scenicznie.

E tam, chyba lepiej już poczekać na Sony XBA-A2, przynajmniej wyglądają lepiej od H3 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

H3 mają słaby wygląd, nie te furutech :)
Sony XBA-A2 są chyba dopiero w Japonii... ale to trójprzetwornikowa hybryda, więc przypuszczam, że będzie podobnie jak w H3, bez wielgaśnej konstrukcji noszonej over-the-ear, która była jedynym aspektem H3 w ostateczności zniechęcającym mnie do ich zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

tylko A2 maja 12mm przetwornik niskotonowy, h3 16mm. H3 sony pozycjonuje wyzej.

Mi tam sie podobaja moje H3 :) sa tez bardzo wygodne. jedyny minus to izolacja.

 

ale wlasnie mowilem ze jakby co to te ADL sa ladne i graja zacnie. nie mialem okazji porownac leb w leb z H3 ale nie omieszkam w przyszlosci :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

H3 mają słaby wygląd, nie te furutech :)

Sony XBA-A2 są chyba dopiero w Japonii... ale to trójprzetwornikowa hybryda, więc przypuszczam, że będzie podobnie jak w H3, bez wielgaśnej konstrukcji noszonej over-the-ear, która była jedynym aspektem H3 w ostateczności zniechęcającym mnie do ich zakupu.

 

Powodzenia w noszeniu XBA-A2 bez over-the-ear, IMO podobnie wystają z ucha jak H3 a przy tej konstrukcji bardziej sprawdza się noszenie OTE.

c610553b188f5c0210244650a4e219a0.jpegB00FB5DEQGBenefit4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@up - doklanie, wystaja z ucha podobnie, tylko przez mniejszy przetwornik maja to "kolo" gdzie on sie znajduje o mniejszej srednicy.

 

 

co do e10... no wlasnie sa z innej polki :)

w swojej cenie bardzo fajne, acz pamietam ja wolalem brainwavz proalpha. Ale chyba jeszcze wtedy sluchalem pierwszej wersji e10 (mialy chyba inny kabel)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do 400 poleciłbym Sennheiser Momentum In-Ear które mam od dzisiaj i coraz bardziej się nimi jaram. Przy czym to nie są zimne słuchawki, bo jest bardzo fajny bas, ale ciepłe też specjalnie nie. Raczej jasnawe, lekka vka, z dobrym pełnym basem, niezbyt radykalnie cofniętą średnicą i bardzo fajną górą, dużą scenę i dobrą separacją/szczegółowością.
Może nawet popełnię jakąś recenzję w weekend.


@Bernie

Trudno ocenić faktyczny rozmiar po zdjęciu z takiego kąta. Powinny być trochę mniejsze, tak jak napisał @grubby, 12 mm przetwornik, a w Sony przecież nie pracują idioci, którzy nie patrzą na ergonomię produktu.

Edytowane przez marab
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To ja sie zareklamuje + powiem co wiem. Faktycznie Yamahy EPH 100 to świetny wybor podobno, bo nie czytałem. Shure SE215 moze?

 

Jesli chodzi o to co ja Ci polecę (uczciwie, widząc twoje preferencje - w tematach, gdzie ktos chce jasne słuchawki nie wypowiadam sie nawet :P) to Monster Turbine (poczytaj na head fi, w polszy o nich) - troche takie E10 do kwadratu, choc kilka klas lepsze (miałem jedne i drugie), dodatkowo IMO to z doków jedna z najładniejszych pozycji, swietnie wykonana i wyposażona. Jakby Cie zainteresowały to podbijaj na PRIV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Bernie

Trudno ocenić faktyczny rozmiar po zdjęciu z takiego kąta. Powinny być trochę mniejsze, tak jak napisał @grubby, 12 mm przetwornik, a w Sony przecież nie pracują idioci, którzy nie patrzą na ergonomię produktu.

Oczywiście, że w Sony nie pracują idioci. Dlatego zaczepy w H3 pozwalają na umocowanie słuchawek bez tworzenia punktów ucisku, jest to model wyższy niż A2 a do tej pory flagowy i porównywalny z nowym flagshipem Z5 albo z uwagi na wielkość przetwornika z A3. Chociaż waga tych A2 jest tylko 1g mniejsza (A2-9g, H3-10g), tulejki zamocowane są pod mniejszym kątem, to nie zmienia faktu, że przy takiej konstrukcji po prostu łatwiej wysuną się z ucha niż OTE (IMHO).

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mój głos na posiadane przeze mnie xba-h3.... Kapitalny dźwięk i mimo rozmiaru bardzo duża wygoda noszenia..... Izolacja faktycznie nie największa, ale dla mnie to nie wada, bo nie jest taka, żeby jej nie było, bo jakby jej nie było, to by nie było takiego basu jaki jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli pozostaje kwestia Senny lub Yamaha. marab a z których jesteś bardziej zadowolony ?? Jest duża różnica w cieple między nimi (nie wiem czy dobrze się wypowiadam, chodzi mi o to, czy mogę oczekiwać po Sennach dobrego basu niezakłócającego reszty brzmienia ??) :)

Edytowane przez drmotte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

TTPOD T1 polecam, mam wersję BAS i jestem zaskoczony jak dobrze to gra, szczególnie góra i wokale, dołu, jak na mój gust jest trochę za dużo, ale jest bardzo dobry - bardzo podobne do Triple.Fi, które niedawno miałem

W mojej ocenie zdecydowanie lepsze niż Yamahy, w których (moim zdaniem oczywiście ;) ) bas przezłania pozostałe pasma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A czego słuchasz?
Zresztą, w sumie to Sennki są po prostu lepszym produktem od Yamah. Dźwiękowo jest naprawdę dobrze, chociaż to inna sygnatura dźwiękowa, ale przede wszystkim biją Yamahy pod względem wykonania, kabla i wygody. Kabel w Yamahah jest dość miernej jakości, wije się, ma pamięć, nigdy go tak naprawdę nie wyprostujesz. Masz pilot w sennkach, do Galaxy S3 akurat będzie pasował, także zmiana głośności. Jeśli zamierzasz korzystać z tych słuchawek "w drodze" to lepszym wyborem z tych dwóch będą Momentum In-ear.

Edytowane przez marab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mają mniejszy efekt mikrofonowy od Yamah, przy chodzeniu właściwie go nie ma. Wiadomo, że jak uderzysz ręką w kabel powyżej rozdzielenia kabla to będziesz słyszał efekt mikrofonowy. Do klasyki lepsze będą... Sennki :)

Właśnie słucham soundtracku z Władcy Pierścieni, i nie mogę się nadziwić, że tzw. vka lepiej gra klasykę niż słuchawki o pełniejszym środku, Yamahy. W sennkach jest więcej powietrza, przestrzeni, i detali, a chociaż górne pasma są lekko podbite, skrzypce nie syczą nieprzyjemnie, słyszysz wszystkie instrumenty, a ich prezentacja nie jest zagęszczona To najlepiej prezentujące klasykę słuchawki z tych które miałem. Poza tym słucham głównie EDM, muzyki alternatywnej, synthpopu, czasem zwykły pop, trochę rocka, i za każdym razem się świetnie sprawdzają. Jedynie czasem w niektórych utworach z męskim wokalem ten męski głos jest trochę cichszy od tego co słyszałem w Yamahah, jest to lekkie cofnięcie w niższej średnicy, ale nie jest to nic strasznego, i też nie jest to słyszalne we wszystkich męskich wokalach. Poza po wygrzaniu fajnie bas się ustatkował, schudł lekko i przyspieszył, słucham Giorgio by Moroder Daft Punku, i słuchawki grają prawie wszystkie te krótkie basowe dźwięki (gitarę), z którymi słabe słuchawki... słabo sobie radzą w tym gąszczu dźwięku w tym utworze.
Chyba naprawdę napiszę im reckę w weekend, zasługują na uznanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności