Skocz do zawartości
  • 0

Wybór słuchawek. Shure se215 vs Phonak Audeo 012


Krasnorost

Pytanie

Witam współforumowiczów.

 

Tak jak w temacie. Poszukuję słuchawek dokanałowych. Chciał bym na ten cel wydać około 300 zł, chociaż jeśli różnica w dźwięku miała by być znacząca jestem gotów wysupłać nawet 450.

Po dość gruntownym przekopaniu internetu znalazłem dwa modele-faworytów, a mianowicie Shure se215 oraz Phonak Audeo 012. Jednak nie jestem w stanie zdecydować który wybrać, przy czym nie mam nic przeciwko jeśli poleciliście by mi coś innego, waszym zdaniem lepszego.

 

Muzyka której słucham wykazuje dość dużą rozpiętość gatunkową, a mianowicie począwszy od muzyki poważnej (Ludovico Einaudi) przy której to lepiej(?) sprawdziły by się phonak'i, poprzez rock (Sick Puppies, Three Days Grace, Breaking Benjamin) zakończywszy na metalcore, post hardcore i coś tam jeszcze core... (Black Veil Brides[mój ulubiony zespół] i dalej Bullet for my Valentine, BMTH, Motionless In White, Asking Alexandria) które to gatunki lepiej(?) wyraziły by shur'y.

 

Zależy mi przede wszystkim na:

-Szczegółowym, dość "mięsistym"(nie płytkim) dźwięku, z możliwością usłyszenia wszystkich szczegółów, niuansów.

-Braku "trzeszczenia" słuchawek, które jest słyszalne przy niektórych tonach panina/fortepianu.

-Wyrazistych, intymnych, wyraźnych wokalach i ograniczeniu sybilizacji (czy jak to tam się nazywa to zjawisko związane z syczącym "s").

-kontrolowanym i niedominującym basie.

 

Słuchawki podłączył bym do telefonu (MyPhone S-line), ale nie wykluczam zakupu wzmacniacza w przyszłości.

Preferuję formaty bezstratne.

 

Jak na razie jestem bardziej nastawiony na phonaki, ale proszę o wasze opinie i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zależy mi przede wszystkim na:

-Szczegółowym, dość "mięsistym"(nie płytkim) dźwięku, z możliwością usłyszenia wszystkich szczegółów, niuansów.

-Braku "trzeszczenia" słuchawek, które jest słyszalne przy niektórych tonach panina/fortepianu.

-Wyrazistych, intymnych, wyraźnych wokalach i ograniczeniu sybilizacji (czy jak to tam się nazywa to zjawisko związane z syczącym "s").

-kontrolowanym i niedominującym basie.

 

1. Audeo

2. Audeo

3. Shure (tak, Shure)

4. Audeo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pomijając fakt że te "szurki" wyglądają jak dizajnerski aparat słuchowy (komuś może się podobać)

to nie są to złe słuchawki, ale mimo wszystko sporo głosów przemawia za Audeo (miałam podobny dylemat i dobrze że odpuściłam sobie 215stki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

jeżeli istnieje taka możliwość (tzn. mieszkasz w mieście gdzie jest jakiś sklep audio np. mp3store ) to na Twoim miejscu wybrał bym się do niego i przesłuchał to o co pytasz . Jakby to było świętokrzyskie to bym Ci udostępnił do posłuchania Phonak-i 012. A tak to nie wiadomo skąd piszesz.

Edytowane przez raap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

+1 tak jak Inszy na Gr07.

 

Z tego co jest w pierwszym poście to bym brał jednak Audeo. Chociaż są to w pewnym sensie dość specyficzne słuchawki i nie na wszystkim brzmią idealnie.

Dwa to tylko szare filtry. Stosując inne zabieramy to co mają najlepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności