Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Projekt Polaris


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

Za taką cenę? Lepiej kup klona od fatso. Ten polaris jest zasilany z sieciówki, nie ma trafa, do tego nie jest ekranowany. Potencjometr wygląda na jakiś najtańszy (chociaż mogę się mylić). Na plus to dosyć dobre rezystory Dale RN ale i tak pewnie 1% a nie 0.1%. Ja bym sobie odpuścił ten wynalazek, chyba że możesz go przesłuchać u kogoś przed zakupem.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - serio? Po tym wszystkim, co było napisane w sprawie Majkela i jego wzmaków (zarówno na forum jak i innych stronach) będziecie nadal oceniali ampy przez pryzmat kosztów ich komponentów? ;)

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - serio? Po tym wszystkim, co było napisane w sprawie Majkela i jego wzmaków (zarówno na forum jak i innych stronach) będziecie nadal oceniali ampy przez pryzmat kosztów ich komponentów?

 

Tak, fizyki nie oszukasz. Jeżeli do tego wzmacniacza jest osobny, dedykowany zasilacz to spoko. Jeżeli do zestawu dodają zwykłą sieciówkę to zagra to przeciętnie. Na head-fi podniecają się wszystkim, poczytaj temat o Fioo E09k - też niby jest super. W swojej cenie jest ok, ale za około 1000 zł wydaje mi się, że są lepsze wzmacniacze do wyboru.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o cenę komponentów. Nie każdy usłyszy różnicę międze rezystorami :) Ale najtańsze możliwe zasilanie słychać od razu, w tym budżecie to niedopuszczalne więc doczytałbym czy to naprawdę takie słabe zasilanie ma.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko ostrzegam przed kolejną "goowno-burzą" ;) jako użytkownik sprzętu studyjnego wiem jak złe zasilanie potrafi spartolić przyjemność słuchania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezystory rezystorami, mi właśnie chodziło głównie o to zasilanie i lipną obudowę. Za taką cenę wygląda mi to średnio dobrze, chyba że dodają w zestawie osobną skrzyneczkę z zasilaczem a nie impulsówkę. Nie chciałem nikogo urazić tylko przestrzec przed zakupem w ciemno, nie wszystko co chwalą na head-fi jest warte swojej ceny. Z ciekawości poszukałem w google więcej zdjęć i zasilacz wydaje się dosyć porządny.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polaris must be drastically more resilient to noise / interference vs. tube designs and accomplish this with an open chassis and affordable SMPS PSU. We nailed this one on the head, she is a VERY silent amplifier

Nie wiem ile w tym prawdy ale SMPS to switching mode power supply czyli zasilacz impulsowy. A jak wiadomo zasilacze impulsowe i audio raczej za sobą nie przepadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tylko zastanawiam czy ten amp nie będzie ściągał sygnału z sieci komórkowej. Sam nie mam w swoim wzmacniaczu obudowy z metalu a kable sygnałowe mam bez ekranu i słyszę jak idzie do mnie sms przed jego otrzymaniem, tu może być podobnie choć nie musi. Za dużo niewiadomych jak na 250$, do tego wysyłka. Z chęcią bym oczywiście przeczytał recenzję któregoś z rodzimych recenzentów :)

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi dźwiękami z sieci to zdarza mi się to przy włączonych organach Hammonda, no ale to 50-letni zabytek ;) dziwne jakby we współczesnej konstrukcji dla pasjonatów były takie wady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to możliwe, ponieważ nie ma ekranu w postaci metalowej obudowy. Mało prawdopodobne, pewnie ścieżki sygnałowe są dobrze ekranowane na pcb, ale reszta podzespołów już nie. Mi to wygląda na zabawkę na poziomie Bravo V3, z ceną powinni zejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności