Skocz do zawartości

Wzmacniacz słuchawkowy pod DT770/THD


shogun1337

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, macie jakieś propozycje wzmacniaczy słuchawkowych pod DT770 PRO 250ohm w połączeniu z Titanium HD? Ewentualnie pod hud-mx1 ale nie wypada dobrze z muzyką której słucham nawet z wymienionym przedwzmacniaczem operacyjnym na ad797br. Mile widziane wzmacniacze lampowe albo zwykłe tranzystorowe byle żeby miały w miarę ciepłe brzmienie, najlepiej coś pod rock/metal, ambient, klasykę. Budżet max 1500 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, macie jakieś propozycje wzmacniaczy słuchawkowych pod DT770 PRO 250ohm w połączeniu z Titanium HD? Ewentualnie pod hud-mx1 ale nie wypada dobrze z muzyką której słucham nawet z wymienionym przedwzmacniaczem operacyjnym na ad797br. Mile widziane wzmacniacze lampowe albo zwykłe tranzystorowe byle żeby miały w miarę ciepłe brzmienie, najlepiej coś pod rock/metal, ambient, klasykę. Budżet max 1500 zł

Headonic bez VAT mieści się w Twoim budżecie, bo to 1463zł netto za nowy. Ewentualnie pogadaj z Audionanikiem, czy by Ci nie sprzedał samego Headonica bez baterii i ładowarki? Zasilacz do kompletu może wziąć ode mnie, bo jesteśmy obaj z tego samego miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rapture i Headonic jest dobry, tylko pytanie czy nie wystarczy mniej, powiedzmy dobry klon, albo nawet O2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THD oferuje podobną klasę brzmienia do Xonar ST. Dla jednych lepszą dla drugich gorszą.
Na niej można już budować tor.
Co do wzmaka, to faktycznie, tu bym nie szalał pod takie słuchawki.
Poszukaj na allegro jakiejś hybrydy do 1000 zł max.
Ale najpierw poproś naszych forumowych kolegów @fatso, @perul, @chickenek o możliwość wypożyczenia ich wzmacniaczy.
Jest spora szansa, że któryś Ci może podpasować.

Edytowane przez Compton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie spokojnie, ja jestem z Gryfina i trochę daleko mi do wypożyczenia :D może ewentualnie bym się przejechał z słuchawkami do audiofila w Szczecinie(taki sklep) i sprawdził pod co naprawdę by się sprawdził.
A co myślicie o wzmaku OTL? http://allegro.pl/lampowy-wzmacniacz-sluchawkowy-otl-i4702368591.html
Albo tym? http://allegro.pl/lampowy-hybrydowy-wzmacniacz-sluchawkowy-i4720063002.html
http://allegro.pl/wzmacniacz-sluchawkowy-feliks-audio-espressivo-e-i4690450540.html

Edytowane przez shogun1337
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, zrób tak jak radzi Compton :"poproś naszych forumowych kolegów @fatso, @perul, @chickenek".

 

Odległość nie ma znaczenia,ponieważ dostaniesz ( jeśli dojdziecie do porozumienia ) wzmaki do odsłuchu "kurierem".

 

Co my sądzimy o tym, tamtym czy siamtym nie ma dla Ciebie większego znaczenia, bo jeśli chodzi o sprzęt audio to tylko ODSŁUCH może zagwarantować Ci, że będziesz zadowolony.

Jedyne co można Ci powiedzieć to, że ze wzmakiem słuchawki zawsze zagrają lepiej niż bez, nawet te co to jak wieść niesie można "napędzić z przysłowiowego kartofla".

 

Lepiej odsłuchać dajmy na to 10 sprzętów, poświęcić na to czas niż kupić "na wariata" coś poleconego. Oczywiście nie zawsze musi tak być, ale nirwany ( czegokolwiek by ona nie dotyczyła ) nie da się osiągnąć bez wysiłku ;-)

Edytowane przez paratykus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Już się trochę pośpieszyłem, kupiłem wzmak lampowy Polskiej firmy - WBA HPA Master, sprawuje się bardzo dobrze zarówno z Titanium HD jak i z Hud MX1. Dźwięk jest jak to określił koleś na allegro ,,Ciepły,nasycony,przestrzenny,pastelowy dzwięk z analogową,naturalną średnicą i stereofonią.Bas duży,gęsty,wypełniony" - i jego zdanie potwierdzam. :)
Wzmak był robiony na zamówienie i trochę się różni specyfikacją od tej na stronie producenta:
Lampy
Mocy-2x 6N6P (parowane)
Driver-1x 6DJ8 RCA
Kondensatory
Mullard Tropical Fish,Nichicon Muse

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, THD oryginalnie ma za dużo góry, audinst tak samo i nie wypada to dobrze jak jest głośno, po wymianie opka na 2xAD797BR trochę się to poprawiło i teraz lepiej audinst wypada nawet lepiej z tym wzmakiem. Myślę że po wymianie opków na thd wypadnie o wiele lepiej, sama scena na thd jest dalsza i nie jest tak przebajerzona jak na audinscie że się wszystko zlewa ze sobą. Macie jakieś lepsze propozycje co do opampów? Może by zainwestować w jakiegoś muses?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie samo zdanie jak kolega wyżej - szkoda pieniędzy na muses (ja miałem "tylko" muses8820), bardzo dobrą opcją jest LME49990, dostaniesz 2 sztuki juz wlutowane w stolik prawie 2x taniej niż muses, a jak kupisz bez adaptera to jeszcze taniej a dźwiękowo według mnie LME jest o wiele lepszy od muses.

Edytowane przez tybysh
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności