Skocz do zawartości

AIM Sc808 + DT 990 250 Ohm jakie kości?


Dariuus

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w końcu zakupiłem sugestię audiofanatyka, czyli 2xLME49860 + MUSES8820. Zneutralizowałem podbarwienia lub podbarwiłem tam gdzie chciałem equalizerem w Xear Audio Center - jestem zachwycony! Gram tym na Sennheiser HD600. Stockowe opki to ****o, którego jak najszybciej należy się pozbyć dla zdrowia psychicznego i nie oceniać słuchawek przez ich pryzmat - ja popełniłem ten błąd i naskupowałem używanych słuchawek budżetowych nisko-omowych, żeby zrozumieć czy wszystko dobrze i to był błąd (który łatwo naprawić po prostu sprzedając po około tej samej cenie).

 

Muzykalności łatwo dodawać poprzez Xear Audio Center - dodawanie Enviromental Effects. Całkiem ciekawy jest efekt łazienkowy, bo dodaje pogłos, który osnówa magią :) Nazywacie to przyciemnianiem/muzykalnością(?)

 

Można mieć i separację i muzykalność i co tam kto chce :)

Edytowane przez matkin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy na tej karcie wszystkie te 3 wymienialne opampy sa _podwojne_?

 

 

 

czym sie roznia lme49720 na/ha i ad797 ar/br? Inny grade? To to daje/zmienia?

 

i czym sie ogolnie roznia lme49xxx? Ktores sa lepsze-gorsze etc?

Ile razy będziesz zadawał te same pytania? Jakiekolwiek pytania zadajesz prawdopodobnie ktoś w internecie już na owe odpowiadał. Tak, są podwójne. Testuj, miliony ludzi na całym świecie codziennie wymienia opki - to sprawa gustu, zawziętości i opinii w innych miejscach, które istnieją. Leniwy jesteś okrutnie.

Edytowane przez matkin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie chce zaczynać nowego tematu więc pozwolicie że się dołączę w sprawie opków do AIMa. Próbował ktoś połączenia LME4990 z Muses02? Pytam bo posiadam takowe do X-fi NRG i o ile Muses mi nie podszedł to LME49990 gra jak na moje ucho świetnie. Nie porównywałem 8820 do 02 jednak powszechne są opinie że 02 gra nieco lepiej :) Zastanawiam się czy nie dokupić drugiego LME4990 zamiast proponowanych LME 49720 i jaki byłby efekt finalny. Grać to będzie z Momentum, 80v2 i HD681.

Edytowane przez SinRock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Muses'y są nudne, bo mało szczegółowe. Gdy jest dobre -> perfekcyjne wykonanie utworu to lepiej, żeby opek był szczegółowy i neutralny niż podbarwienie. Żeby oddawało w utworze to co tam jest, a nie coś innego :)

 

 

Ja mam teraz co w sygnaturce

Edytowane przez matkin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Piona :)

Właśnie dostałem od Mikołaja dt990 pro 250 Ohm. Mam sc808 + 2x LME49720 + LM4562NA. Do tej pory słuchałem na Takstarach TS-671 i zgrywało się to super.
Teraz też jest nieźle ale w końcu można by coś pokombinować, pobawić się scalakami - choć przy wymianie stockowych niestety urypałem 3 nóżki więc teraz będę musiał naprawdę uważać i zamocować stoliki :)

Czego bym oczekiwał - delikatnego złagodzenia góry ( choć moje słuchawki są świeże i może wygrzanie samo w sobie pomoże - nie znalazłem info o wygrzewaniu tych słuchawek) Dół mi się podoba ale tu bardzo dużo zależy od utworu. Nieraz jest go za mało, nieraz za dużo a czasem jest idealny. Nie wiem co bym chciał poprawić w dole - może żeby był szybszy? Na pewno więcej mi go nie trzeba.
Ewentualnie mogłoby przybyć kapkę środka ale naprawdę nie za dużo - od tego mam TS-y.

Scena w zasadzie jest ok - widzicie. Sam nie wiem, czego do końca chcę.

Popróbować i się pobawić.

Wiem, że jest recka audiofanatyka i ją przeczytałem i przeczytam zaraz raz jeszcze - bo widzę że tam testował tez 990 lecz Edition, które podobno jeszcze bardziej grają skrajami.

 

Po ponownym przeczytaniu recki karty, zastanawim się nad 2x LME49720NA + LM6172IN - dokupić bym musiał w zasadzie tylko bufor... Ponoć nieźle się spisują przy dt990 Edition, więc może w wersji Pro również będzie dobrze

Także postanawiam odkopać ten temat - w końcu po to jest to forum.
A nóż ktoś używa tego samego zestawu i może dodać coś od siebie. Wszak żadna recenzja nie wyczerpie tematu w stu procentach.

A w ogóle to equalizer w sc808 jest genialny i wykręciłem nim super brzmienie :)
No ale chyba Opki i tak wymienię - wiadomo EQ to nie to samo.

 

A w ogóle to znalazłem różne wersje LM6172IN . OD Texas instrument za 32 zł i 1.5 tańszy ale z fabryki National Semiconductor.
Jest to różnica, brać droższe?

 

A tak brzmią wg. mnie dużo lepiej- na takim oto EQ. nie wiem jakim cudem ale to V mimo wszysto przycina górę i całość brzmienia staje się cieplejsza i milsza w odbiorze.
image.png


Dodam post pod postem celowo. Powyższy jest już zbyt długi, a w tym, po poszperaniu w necie niejako sam sobie odpowiadam.

Myślę że kupię na próbę 3 różne opampy do bufora a kanałowe zostawię ( no chyba że mnie nakierujecie na inne ).
muses8820 , AD8599 , OPA 1611 - te bym przetestował.

Edytowane przez emper0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności