Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AIM Sc808 + DT 990 250 Ohm jakie kości?


Dariuus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam porady w sprawie doboru kości dla wyżej wymienionej karty dźwiękowej. Słucham głównie rock'a, metalu, itp, ale też się zdarzy techno, trance, energy.

 

Kości użyte w Sc808:

"...

– wzmacniacze operacyjne dla kanałów L-R: 2x JRC4580D DIP-8 (wymienne)
– układ buforujący dla wzmacniacza słuchawkowego: 1x JRC4580D DIP-8 (wymienny)

..."
Myślę nad 3x Muses8820, ale nie mam zbyt dużego rozeznania w kostkach do kart dźwiękowych.
Z góry pozdrawiam.
PS. Mam nadzieję że nie pomyliłem działu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MUSES8820 nie do końca sprawdzają się w roli kości kanałowych. Sugerowałbym używać ich głównie jako kości buforujących. Można pokusić się również o ich lepszą wersję: MUSES02. Plus cytując z recenzji:

 

 

 

Co prawda zestaw LME + LM był w sumie docelowym, na którym zamierzałem kartę przesłuchiwać i ostatecznie używać w sytuacji, gdybym sam się na nią zdecydował, ale nie oznacza to, że LME49720 są „jedynymi słusznymi” układami i spokojnie można testować inne, jak np. AD712JN, OPA2228 lub też chociażby MC33078D.

 

Nie ma jednej słusznej kombinacji, dlatego warto pobawić się samemu metodą prób i błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam uczucie że brakuje skrajnych częstotliwości, środek jakby był wypchnięty do góry. Wymianą opków chciałbym osiągnąć, ciut większy bass, lepszą scenę (czuję że jest mniejsza niż DT 990 + x5), żeby był to w miarę ciepłe brzmienie, ale bez przesady.

Mogę przeznaczyć na trzy kostki ok 200zł, ale jak będzie warto mogę trochę więcej dać.

Muzyki słucham żeby się zrelaksować, nie potrzebuję analitycznego dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki za wtracanie, ale sie podepne z pytaniem:

 

 

jakie sluchawki tak do powiedzmy 1000 zl (za nowe) byscie mogl polecic do karty aim sc808? jakies ciemno grajace chyba sie najlepiej zgraja?

chcialbym zeby bylo to zrownowazone w miare (mozliwosciami) polaczenie tzn. zeby zarowno karta, jak i sluchawki sie nie marnowaly w duecie.

slucham glownie rocka, elektroniki, synth-popu, ambientu, nieco popu, house'u/dubstepu/dnb (niewiele).

czy raczej trzeba zbierac na sennki hd650?

ps w foobarze z ta karta jakiego uzywacie wyjscia (standardowego czy cos w rodzaju asio/wasapi itp), i a jakiego probkowania/sample rate i 16/24-bit)? Czy ustawianie 24-bit do sluchania plikow 16-bitowych na sens (czy poprawi cos w dzwieku w stosunku do ustawienia 16-bit)?

 

---

 

 

@Dariuus: czy te Twoje DT 990 250 Ohm dobrze sie zgrywaja z ta karta? Jesli mozesz, to odpisz na PW: dzieki

Edytowane przez fishman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na słuchawki - dla 2x lme. Na rca też bym chętnie coś zimplementował ale nie czuję się na siłach z moimi drżącymi rękami wymienić wlutowanego JRC4580 na dip8 bądź DIL8, no i warstwowa płytka...

Jak chcesz gęstego brzmienia ale bez kluchy jaką dają muses, to polecam opa2111kp.

Jek byś był zainteresowany, to napisz mi pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym/jak wyciagacie i potem wkladacie te opamy z tych gniazd DIP-8? Trudno sie to robi/dlugo to zajmuje?

 

Podobno sa jakies stoliki/przejsciowki - moze ktos wyjasnic, o co biega? Z tymi stolikami jest jakos latwiej wymieniac kostki potem?

Wpisz w googlach "extractor dip" ja takiego używam, w elektronicznych po 5zł. Stoliki są już na karcie to DIP8 (pod okrągłe nóżki) ale spokojnie wchopdzą w nie kości o których piszemy w obudowach DIL8 (płaskie nóżki). Są też przejściówki z DIP na DIL (wolę bezpośrednio). Wymiana 2 min ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Compton dzięki za poradę, od czegoś trzeba zacząć, więc na pierwszy ogień pójdzie połączenie 2x(2xLME49990) + AD8599. Potem to się zobaczy,

Jak sprawdzisz to zestawienie to koniecznie daj znać jak wypadło w stosunku do fabrycznych.

 

Ja zacząłem słuchania od najgorszych słuchawek jakie miałem pod ręką (681evo) bo akurat ostatnio z nimi modziłem i ku mojej radości z kolejnymi było tylko coraz lepiej. HD330 (czyli z grubsza klon DT880/990) pomimo lekko wycofanej średnicy przy zestawieniu 2x lme49720 i muses8820 gra wyjątkowo uniwesalnie, słuchawki z natury grają dośc blisko ucha a przy poszerzonej scenie przez ampy tworzy się bardzo dobra lokalizacja. Bas jest sprężysty, kontrolowany w każdym paśmie i co zawsze zaskakiwało mnie w tych słuchawkach - dostosowuje się do różnych nagrań - tam gdzie trzeba schodzi nisko i miękko by po chwili zagrać spręzyście i dynamicznie(przy DT990 będziesz miał więcej). Wysokie zachowują analityczność i pasmo jak w evo(bez filców), ale są nieco łagodniejsze co też przy zestawieniu z AIM'em brzmi świetnie. Przy zmianie słuchawek zauważyłem mankamenty evo - dodają plstikowy rezonans/pogłos, a mimo szerszej sceny brak lokalizacji.

No i leciwe senki HD580 (teoretycznie najlepsze i nie powino się ich porównywć z SL...) - średnica, scena i wysokie na najwyższym poziomie tylko jak dla mnie za mało dynamicznego basu i przy słuchaniu różnorakiej muzy mam wrażenie że zawsze grają tak samo... trochę nudnie. Wolę odsłuch bardziej fun'owy ;)

Edytowane przez mousi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć, to pierwszy mój post na Waszym forum, czytanym od jakiegoś już czasu. Świetne miejsce. Mam pytanie ad opamp'ów dla

AIM SC808 na Sennheiser HD600 (okazja za 620zł). Nie jestem zadowolony, mimo, że sprzęt klasowy. Pierwszy raz w moim życiu pewne moje mp3 miały grać świetnie - rewelacji nie czuję, choć czasem usłyszę więcej niż dawniej. Czy ten mezalians AIM z HD600 ma sens? Co zrobić, żeby jak najtaniej wydusić potencjał z tych słuchawek? Nawet pozbyłbym się/sprzedał/zamienił AIM'a. Puki co, przeprowadzam śledztwo w jakich warunkach HD600 dają czadu.

 

Pierwsze co chcę spróbować to

http://allegro.pl/lme49860-44v-dual-high-fidelity-audio-op-amp-i4800562168.html

(44V wygląda na niebezpiecznie dużą liczbę)

i to:

http://allegro.pl/elmag-muses8820-hi-end-wzm-op-firmy-jrc-i4785997984.html

 

Pytanie: czy to mi popsuje słuchawki, spali kartę muzyczną? :) Nie znam się, zaczynam w tym świecie. Proszę o pomoc, bo czuję się bardzo źle jak dziecko we mgle już 2 tyg z tymi z tymi słuchawkami i ok 4 tyg. z kartą muz. To frustrujące, gdy powinno olśniewać, a tu takie kwiatki. Jak poznać opamp co by mi pasował w kartę i nic nie popsuł? - też nie wiem, aż mi smutno :( ;)

Pozdrawiam :)

Edytowane przez matkin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś cokolwiek na temat opampów???

Wrzuć z pierwszego linka na I/V lub lme49720na i z drugiego linka na bufor, o ile z niego korzystasz.

Compton, dzięki za odpowiedź :)

Czytałem recenzje Audiofantyka, o eksperymentach z opkami i właśnie tam zachłysnąłem się wizją doskonałej karty muz. Więc kupię powyższe oraz proszę o jakieś sugestie ws. innych opków, z którymi warto sie pobawić. Czy np. byłby sens użyć 2 różnych opków na kanały i jeszcze innego na bufor w trybie mono? Czy dałoby to nieprawdopodobnie wspaniały, niezwykły, cudowny efekt? sumujący zalety 2 kości kanałowych? Boję się, że w jednej słuchawce byłoby ciszej - drugiej głośniej, możnaby poprawić balansem głośności, ale wciąż nie wiem czy byłoby to bezpieczne dla układu. To mnie bardzo interesuje.

 

Wstaw na początek opampy podane w recenzji, ale co najważniejsze - mp3 dla tej karty to profanacja... Zapodaj coś z flac i przyzwoitego playera (foobar, cPlay, JRiver itp.) a zapewniam Cię że usłyszysz różnicę...

Dzięki za sugestie - popróbuję różnych pleyerów :) Mam sporo flaców i słyszę różnicę pomiędzy tymi samymi utworami w mp3. Zaraz będę testował holografię HD600 na "Blade Runner - Vangelis - Main titles" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

co dac najlepiej na bufor sluchawkowy:

 

ad797, opa1612 czy ad8599 ?

 

i co w polaczeniu z jednym z powyzszych na kanaly?

 

karty uzywam z polaczeniu ze sluchawkami Takstar HD6000. Sa to sluchawki zamkniete, dosc ciemne, ze sporym basem, wiec chce cos (takie opampy), ktore: nieco przytemperuja bas, otworza nieco gore, dodadza powietrza/przestrzeni/rozdzielczosci, powieksza scene. Jest to w ogole mozliwe do zrobienia opampami?

 

 

czyli co finalnie byscie mi polecili do moich ciemnych, zamknietych sluchawek z mocnym basem (Takstar HD6000),tak zeby:

 

dolozyc sceny (wszerz i w glab), dodac przestrzeni, powietrza, rozdzielczosci, otworzyc gore i utemperowac nieco bass? czyli jakies jasne/neutralne opampy (ale bardziej chyba jasne - neutralne moga nie wystarczyc)?

 

chcialbym sie na cos zdecydowac przed swietami, a nie chce kupowac w ciemno i potem od razu zwracac/odsprzedawac.. Tylko kupic raz a dobrze

 

 

pozdrawiam

Edytowane przez fishman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowisz tu o opcjach na bufor? A co na kanaly do tego: jakies LME (ktore najlepiej) czy cos innego?

 

czy OPA1612A i OPA1612 to to samo? Bo OPA1612 moge miec.

 

"LME49720HA, OPA1612A lub AD797AR"

 

z tych trzech ktory najlepiej zapodac w moim przypadku?

Edytowane przez fishman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że już Ci pisałem, 2xlme49990 + opa1612. Jak nie dostaniesz opa1612, to możesz wymiennie zapodać ad797 lub lme49720ha. A co Ci się najbardziej spodoba, nikt Ci nie powie.

Dlatego tak ważne jest testowanie.

Ja podałem Ci najlepszą konfigurację, wg mojej oceny, jeżeli chodzi o jasny dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności