Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jaka wtyczka jack 3,5mm?


piecho

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Zawsze jak padła mi wtyczka jack w słuchawkach to znajomy zmieniał na taką metalową za 1-2zł. Problem jest taki, że przy przenośnych słuchawkach długo to nie działało. Co więc polecicie, by nie rozpadło się przez dłuższy czas? Neutrika, jakiś konkretny model?

Czy może po wlutowaniu powinno się wtyczkę wewnątrz czymś zalać?

 

Player w kieszeni, więc wtyczka narażona na zgięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo u góry odtwarzacza, ale jak spisałem - kieszeń i narażenie na szarpnięcia/zgięcia.

 

Powiem tak, te słuchawki nie są tyle warte co wtyczka :D

 

Bardziej myślałem nad :

 

http://www.audeos.pl/pl/p/Neutrik-Rean-NYS231G-wtyk-jack-3.5mm-stereo/330

 

Marka nie jest ważna, ma być po prostu solidne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wątek sprzed dwóch miesięcy ale może również dodam coś od siebie.

 

Kupowałem wcześniej wtyki proste Neutrik/Rean (takie jak w linku wklejonym przez piecho) jednak mam wrażenie że ostatnio są gorzej wykonane niż kiedyś - widać minimalną nieosiowość styków oraz źle wykonane, nierówne plastikowe izolacje między nimi.

Przez to złe wykonanie wtyku uszkodziłem sobie gniazdo słuchawkowe w telefonie.

Od tego czasu zawsze używam wtyczek Amphenol, jakość wykonania według mnie zdecydowanie lepsza.

Polecam te: https://www.audeos.pl/pl/p/Wtyk-mini-jack-3.5mm-stereo-Amphenol-KS3PC-AU/469 - porządnie wykonane, ładne i praktyczne, dzięki długiemu przewężeniu pięknie pasują do grajków noszonych w silikonowych etui.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu robiłem kabelek na wtykach Neutrika, nie stwierdziłem żeby jakość była gorsza. Fakt że zawsze biorę od tego samego sprzedawcy.
Wziąłem też na próbę, PROLINKA Premium TPJ 0354. Miał ktoś już z nim do czynienia.

 

 

af10c0b89a11a84aab7a41110152d079.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest taki temat i jest u góry to z ciekawości się podepnę. Otóż czy ktoś z was zna jakąś dobrą wtyczkę jack 3.5 mm z możliwością nakręcenia na nią przejściówki na 6.3 mm ?

 

Zawsze wolałem takie rozwiązanie niż zwykłe wpinane i trzymające się na słowo honoru wtyczki, tylko nie wiem jakiego konkretnie modelu szukać. Te co ostatnio kupiłem w elektronicznym po 4 złote się dość szybko rozpadły :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Najlepsza wtyczka mini, jaką miałem w łapie, to Switchcraft. Bardzo lubię ntp3rc Neutrik, a w kategorii tańszych Amphenol KS3PB-AU. Nys231 i jego szersza wersja LL przydają się przy grubszych kablach.

O Prolinku mam bardzo dobre zdanie (poznałem właściciela), ale z mini jacków nie korzystałem.

Ciekaw jestem "hajendów": Viablue, Furutech, Oiyaide i tego:http://www.doublehelixcables.com/store/index.php?main_page=product_info&cPath=4&products_id=136

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A ja mam takie pytanie. Chwalicie wtyki neutrika a mnie się wydaję że nie są one dobre z jednego powodu - wszystkie nawet te najdroższe mają styki w formie blaszek. Natomiast np. Sennheiser robi wtyczki gdzie kabel lutuje się bezpośrednio do wtyczki: sennheiser_mini_jack.jpg

 

Wydaje mi się że takie rozwiązanie jest lepsze dlatego ostatnio sam kupiłem taką wtyczkę za 7zł marki Cliff: 17541629.jpg?1458556833

No ale może się mylę i te pośredniczące blaszki nie są złe.

Edytowane przez Spicy-99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności