Skocz do zawartości

Samsung Level in


hafis

Rekomendowane odpowiedzi

Do mnie też już dotarły moje poziomki.

Na opis wrażeń muzycznych jeszcze za wcześnie (wstępnie - jest co najmniej dobrze !)

... ale niestety potwierdzam złą współpracę pilota z Sony Xperia Z3 Compact

Problem niestety nie leży po stronie lizaka, bo ja jeszcze mam batonika u siebie i środkowy guzik działa jak... chce.

Próbowałem instalować aplikacje do zarządzania przyciskiem słuchawkowym i niestety - też nic. Co ciekawe - w aplikacji headset button controller kilkakrotne przyciśnięcie (czyli następny/poprzedni) często (70%) rozpoznawane jest poprawnie, ale pojedyncze (czyli to, co najważniejsze - bo to pauzowania i odbierania rozmów) niestety nie działa.

Będę jeszcze testował inne aplikacje, może któraś zadziała.

Jeśli ktoś znajdzie jakieś inne rozwiązanie - proszę o cynk (może jakiś custom ROM załatwiłby sprawę...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, po dwóch godzinach wygląda że nic więcej z tym nie wykombinuję.

 

Słuchawki nie tną już górą i jedyne co trzeba zrobić to wlutować odpowiednio jeden kondensator i delikatnie(!) odblokować vent głośnika.

Generalnie teraz sluchawki grają jak słuchawki za 400zł, do półki 600zł cały czas im brauje... ale jest lepiej niż było.

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi one same wypadają z uszu. Widziałem żeby nie kupować bo żadne doki mi się nie trzymają ale to po 5 sekundach out. Teraz już wiem że z dokami nie będę wiązał przyszłości.

 

 

Z silikonami i pamięciowymi masz tak samo? Ja miałem ten problem tylko z silikonowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie też już dotarły moje poziomki.

Na opis wrażeń muzycznych jeszcze za wcześnie (wstępnie - jest co najmniej dobrze !)

... ale niestety potwierdzam złą współpracę pilota z Sony Xperia Z3 Compact

Problem niestety nie leży po stronie lizaka, bo ja jeszcze mam batonika u siebie i środkowy guzik działa jak... chce.

Próbowałem instalować aplikacje do zarządzania przyciskiem słuchawkowym i niestety - też nic. Co ciekawe - w aplikacji headset button controller kilkakrotne przyciśnięcie (czyli następny/poprzedni) często (70%) rozpoznawane jest poprawnie, ale pojedyncze (czyli to, co najważniejsze - bo to pauzowania i odbierania rozmów) niestety nie działa.

Będę jeszcze testował inne aplikacje, może któraś zadziała.

Jeśli ktoś znajdzie jakieś inne rozwiązanie - proszę o cynk (może jakiś custom ROM załatwiłby sprawę...)

Pics, or didnt happen :)

Dobra, po dwóch godzinach wygląda że nic więcej z tym nie wykombinuję.

 

Słuchawki nie tną już górą i jedyne co trzeba zrobić to wlutować odpowiednio jeden kondensator i delikatnie(!) odblokować vent głośnika.

Generalnie teraz sluchawki grają jak słuchawki za 400zł, do półki 600zł cały czas im brauje... ale jest lepiej niż było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak to się mniej więcej prezentuje:

 

gallery_15277_451_852.png

Słuchawki się różnie zachowują przy innych poziomach głośności dlatego są załączone pomiary przy bezwględnej głośności i sprowadzone do 1kHz.

 

Co do dźwięku, mniej sykliwości, duuuużo lepsza przestrzeń. Generalnie wszystko in plus.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee generalnie nie planuję robić tego w ramach działalności i tak już nie mam kiedy spać...

 

Mod jest banalnie prosty i polega na wlutowaniu kondensatora w jednym miejscu, może to zrobić każdy kto ma lutownicę i dostęp do odpowiedniego kondensatora.

 

[Edit]Właśnie wrzuciłem pianki i jest lepiej niż dobrze :) w końcu można ciężkich brzmień posłuchać :)

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki kondek? W jaki sposób filtr jest zrobiony?

 

Przez weekend spróbuję wszystko zbić w jeden post. Ale jeśli ogarniesz to robisz tak: 3,3uF między styki łączące tweeter (zwarcie przez kondensator = low pass) i odwrócenie fazy tweetera.

[Edit] Zdjęcie końcowego zabiegu:

gallery_15277_451_255406.jpg

 

 

Piotrus, wyczyść skrzynkę :P

Nie :P lol

Edytowane przez piotrus-g
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie też już dotarły moje poziomki.

Na opis wrażeń muzycznych jeszcze za wcześnie (wstępnie - jest co najmniej dobrze !)

... ale niestety potwierdzam złą współpracę pilota z Sony Xperia Z3 Compact

Problem niestety nie leży po stronie lizaka, bo ja jeszcze mam batonika u siebie i środkowy guzik działa jak... chce.

Próbowałem instalować aplikacje do zarządzania przyciskiem słuchawkowym i niestety - też nic. Co ciekawe - w aplikacji headset button controller kilkakrotne przyciśnięcie (czyli następny/poprzedni) często (70%) rozpoznawane jest poprawnie, ale pojedyncze (czyli to, co najważniejsze - bo to pauzowania i odbierania rozmów) niestety nie działa.

Będę jeszcze testował inne aplikacje, może któraś zadziała.

Jeśli ktoś znajdzie jakieś inne rozwiązanie - proszę o cynk (może jakiś custom ROM załatwiłby sprawę...)

U mnie na Note 3 z Neutronem , jetAudio przycisk pauza działa prawidłowo. Na Onkyo HF Player nie działa (tak oftopowo to polecam posłuchać ). Może to kwestia "zgrania" smartfona z odtwarzaczem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy tweeter siedzi w tulejce t500 ?

To już widzę skąd brak przestrzeni zamiast dać oddychać to zdusili dynamika ...

Tweeter siedzi w tulejce. Wszystko siedzi mocno sklejone i upchane w formowanym plastiku. Nie ma siły żeby to ruszyć bez uszkodzenia któregoś z głośników.

DD jest puszczony przez mały otworek który działa jak akustyczny low-pass.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli potencjał jest ale celowo ograniczają, kolejny raz stopniowanie produktu i kasowanie klienta. A 600zl chyba właśnie miało działać na wyobraźnie ....

Prawdę mówiąc nie wiem... dla mnie wygląda tak jakby Samsung przyjął konfigurację Knowles'a za odpowiednia nie przekładając jej na realia całego designu - tzn. producent BA zalecił uzycie takiego i takiego połączenia w tym głośniku i Samsung się tego kurczowo trzymał próbując ratować sytuację przegraną na starcie.

Inna opcja jest taka że doskonale wiedzieli co robią ale w ich dziale projektowym pracują ludzie z ubytkiem słuchu na wysokich częstotliwościach; alternatywnie projektowali słuchawki dla ludzi z ubytkiem słuchu :lol:

Anyways gdyby wyszli poza utarte schematy to by to zestroili tak żeby to grało ładnie i mówiąc ładnie mam na myśli przystępnie na osoby która lubi słuchać muzykę a nie sypiących się piaszczystych detali. I tak wiem - są, nawet tu, osoby którym się podobają te słuchawki prosto z pudełka; ale myślę że wszyscy możemy się zgodzić że nie jest to dźwięk warty 600zł

Edytowane przez piotrus-g
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest wynikiem cieplejszego grajka (telefonu) który można połączyć z basowymi słuchawkami i mieć bardziej funowe brzmienie. Telefonu tak ludzie nie dokupią drugiego ale słuchawki już tak.

Zapewne wielu chciało ujrzeć hybrydę samsung to wykorzystał tym bardziej że pojawiała się niszę po nie produkowanych juz audeo.


Ale to tylko moje domysły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne wielu chciało ujrzeć hybrydę samsung to wykorzystał tym bardziej że pojawiała się niszę po nie produkowanych juz audeo.

Co to za nisza po Audeo? Audeo to nie hybryda, 1 przetwornik. Brzmieniowo też nie podobne, Levele z tego co słuchałem wyraźnie mniejszy akcent na średnicę mają, nie mówiąc ogólnie o scenie, holografii, jakości a nie ilości góry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności