Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Sluchawki dokanalowe/douszne do Fiio X5


Materacci

Pytanie

Witam szukam sluchawek dokanalowych/dousznych do 50 funtow, gdyz przebywam obecnie w Londynie. Szukam funowego grania z duza przestrzenia. Nauszne K550 sa super, ale szukam czegos innego na outdoor. Muzyka jakiej slucham to glownie rock, ale lubie tez muzyke elektroniczna, HH i dlatego szukam czegos z mocniejszym basem niz ten w K550. Moje doswiadczenie z dokami/dousznymi jest zerowe, pomijajac jakies tam sluchawki za 30-40zl. Czekam na wasze propozycje ;)

Edytowane przez Materacci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeśli szukasz basu to raczej powinieneś iść w doki.W pchełkach z basem kiepskawo.

Ja nie pomogę dalej, bo w dokach nie mogę słuchać więc doświadczenie zerowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dokładnie, kierunek trochę nie w odpowiednią stronę. Oczywiście takiego połączenia można słuchać ale nie rozumiem po co kupować budżetowe słuchawki do odtwarzacza za 1,4k zł?? Lepiej jest wtedy kupić sandisk sport czy ipoda i do tego jakieś sensowaniejsze słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ciężko jest mi fachowo poradzić, bo niestety ale doków moje uszy nie trawią :(. Niemniej jednak hf3 brzmią bardzo przyjemnie na X5 ale jest to chłodne brzmienie z małą ilością basu. Nad viso hp20, które miałem grały z ciemnym tłem i mocnym, zwartym basem. Było to połączenie dobre ale nie idealne. Warto posłuchać hf3, bo jest to połączenie, które wciąga i nie męczy. Ciekawie brzmią też phiaton ms200 i można czasem je kupić w okolicach 200 zł. Jednak trzeba wspomnieć, że tłumienie w nich jest kiepskie z racji konstrukcji.

Edytowane przez down32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

X5 może rzeczywiście jest przerostem w formie do doków. Ale z drugiej strony doki grają z nim fenomenalnie, na pewno tańsze doki zyskują i mogą cieszyć. Szczerze nie mam doświadczenia z dokami w połączeniu z X5, ale mnie zainteresowały Audio Zero Tenor. Chociaż do X5 pewnie pasowałaby też wersja basso - X5 lubi się z basowymi dokami/słuchawkami.

 

http://www.amazon.co.uk/ZERO-AUDIO-stereo-headphones-ZH-DX200-CT/dp/B0093VVP0Q/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1424616182&sr=8-1&keywords=zero+audio

 

http://www.amazon.co.uk/ZERO-AUDIO-stereo-headphones-ZH-DX210-CB/dp/B0093VVPM4/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1424616182&sr=8-2&keywords=zero+audio

 

http://www.head-fi.org/t/665111/zero-audio-zh-dx200-carbo-tenore-zh-dx210-carbo-basso-carbon-aluminium-iem-information-appreciation-and-impressions-thread

 

Ciekawe są też wyższe zero audio.


Poszukałbym też używek SE215 i podciągną do tego budżet. Chociaż moją osobistą granicę ceny doków już przekraczają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Budzet wzrosl do 100 funtow=560zl. Nie wiem czy shure to to czego szukam. Ma byc funowo i jak najbardziej przestrzennie.

 

Czytalem troche o Nuforce ne-700M, bas jest i scena ponoc tez, co o nich sadzicie?

Edytowane przez Materacci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Troche poczytalem i chyba ne700 odpadaja bo bedzie za duzo basu a ja nie za bardzo lubie bawic sie korektorem(psuje brzmienie). Mam pytanie do posiadaczy Yamaha eph-100 i Audeo pfe 112, jak z wytrzymaloscia tych sluchawek (chodzi mi o kabelki) wiem ze to dwa rozne 'swiaty', ale moze ktos porowna je do k550? Sorry ze bez polskich znakow ale jestem za granica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ciekawa propozycja, dzieki. Moglbys mi powiedziec cos wiecej na temat Audeo? Bardzo mnie interesuje ich scena i detalicznosc, nie jestem bashedem, moglbys przyrownac ten bas do tego z k550? Jest go wiecej/mniej? Najprawdopodobniej bede kupowal 2 pary, jedne dla mnie drugie dla Brata pod iphona 4s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do K550, ale scena jest całkiem niezła jak na doki (nieco kosztem izolacji), a detaliczność na dobrym poziomie. W tym pułapie cenowym nie trafiłem na słuchawki, które by mi bardziej pasowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ostatnio jest tu szał na samsung level-in.

Ja za to słucham dość często dunu dn-1000 -bardzo fajne granie, mnóstwo detali, jasnawe. Za to jak złapiesz seala to bas rozsadza łeb(pozytywnie oczywiście - ja jednak celowo zakładam mniejsze pianki, żeby troszkę basu uciekło i jest cudnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności