Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
Materacci

Sluchawki dokanalowe/douszne do Fiio X5

Question

Witam szukam sluchawek dokanalowych/dousznych do 50 funtow, gdyz przebywam obecnie w Londynie. Szukam funowego grania z duza przestrzenia. Nauszne K550 sa super, ale szukam czegos innego na outdoor. Muzyka jakiej slucham to glownie rock, ale lubie tez muzyke elektroniczna, HH i dlatego szukam czegos z mocniejszym basem niz ten w K550. Moje doswiadczenie z dokami/dousznymi jest zerowe, pomijajac jakies tam sluchawki za 30-40zl. Czekam na wasze propozycje ;)

Edited by Materacci

21 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Jeśli szukasz basu to raczej powinieneś iść w doki.W pchełkach z basem kiepskawo.

Ja nie pomogę dalej, bo w dokach nie mogę słuchać więc doświadczenie zerowe.

• 0

Ale jak tdk to bardziej się opłaca ściągnąć z Polski, bo w UK to kosztują od 40 funtów gdzieś, a w PL za 40zł można dostać. :lol:

• 0

Jeśli szukasz basu to raczej powinieneś iść w doki.W pchełkach z basem kiepskawo.

Ja nie pomogę dalej, bo w dokach nie mogę słuchać więc doświadczenie zerowe.

Proponuję zatem posłuchać HSA Live/Living...

• 0

Przymierzam sie do zakupu soundmagic e10 tylko nie wiem jak to bedzie gralo z x5.

Sluchal ktos tego duetu?

• 0

X5 juz masz czy zamierzasz kupic?

Sorka, ale uwazam ze w druga strone sie paruje w kwestii budzetu. To tak jakby do fajnego sportowego auta nalac rozwodniona wache...

• 0

Dokładnie, kierunek trochę nie w odpowiednią stronę. Oczywiście takiego połączenia można słuchać ale nie rozumiem po co kupować budżetowe słuchawki do odtwarzacza za 1,4k zł?? Lepiej jest wtedy kupić sandisk sport czy ipoda i do tego jakieś sensowaniejsze słuchawki.

• 0

X5 mam od kilku miesiecy, posiadam akg k550 i jestem zadowolony lecz na outdoor sa troche za duze... Szukam czegos malego i bardziej funowego jako odskoczni od akg.

• 0

Jak odskocznia to całkiem przyjemnie słuchało mi się nad viso hp20 ale już je sprzedałem ( problem z moimi uszami). Sprawdź w stacjonarnym sklepie i wybierz co Ci się spodoba. E10 są całkiem niezłe ale nie widzę za bardzo sensu podpinania do x5

• 0

Ciężko jest mi fachowo poradzić, bo niestety ale doków moje uszy nie trawią :(. Niemniej jednak hf3 brzmią bardzo przyjemnie na X5 ale jest to chłodne brzmienie z małą ilością basu. Nad viso hp20, które miałem grały z ciemnym tłem i mocnym, zwartym basem. Było to połączenie dobre ale nie idealne. Warto posłuchać hf3, bo jest to połączenie, które wciąga i nie męczy. Ciekawie brzmią też phiaton ms200 i można czasem je kupić w okolicach 200 zł. Jednak trzeba wspomnieć, że tłumienie w nich jest kiepskie z racji konstrukcji.

Edited by down32

• 0

X5 może rzeczywiście jest przerostem w formie do doków. Ale z drugiej strony doki grają z nim fenomenalnie, na pewno tańsze doki zyskują i mogą cieszyć. Szczerze nie mam doświadczenia z dokami w połączeniu z X5, ale mnie zainteresowały Audio Zero Tenor. Chociaż do X5 pewnie pasowałaby też wersja basso - X5 lubi się z basowymi dokami/słuchawkami.

http://www.amazon.co.uk/ZERO-AUDIO-stereo-headphones-ZH-DX200-CT/dp/B0093VVP0Q/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1424616182&sr=8-1&keywords=zero+audio

http://www.amazon.co.uk/ZERO-AUDIO-stereo-headphones-ZH-DX210-CB/dp/B0093VVPM4/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1424616182&sr=8-2&keywords=zero+audio

http://www.head-fi.org/t/665111/zero-audio-zh-dx200-carbo-tenore-zh-dx210-carbo-basso-carbon-aluminium-iem-information-appreciation-and-impressions-thread

Ciekawe są też wyższe zero audio.

Poszukałbym też używek SE215 i podciągną do tego budżet. Chociaż moją osobistą granicę ceny doków już przekraczają...

• 0

Budzet wzrosl do 100 funtow=560zl. Nie wiem czy shure to to czego szukam. Ma byc funowo i jak najbardziej przestrzennie.

Czytalem troche o Nuforce ne-700M, bas jest i scena ponoc tez, co o nich sadzicie?

Edited by Materacci

• 0

Troche poczytalem i chyba ne700 odpadaja bo bedzie za duzo basu a ja nie za bardzo lubie bawic sie korektorem(psuje brzmienie). Mam pytanie do posiadaczy Yamaha eph-100 i Audeo pfe 112, jak z wytrzymaloscia tych sluchawek (chodzi mi o kabelki) wiem ze to dwa rozne 'swiaty', ale moze ktos porowna je do k550? Sorry ze bez polskich znakow ale jestem za granica.

• 0

Audeo są bardzo wytrzymałe, ale do wymagań nie pasują. Zobacz iRiver ICP-AT500.

• 0

Ciekawa propozycja, dzieki. Moglbys mi powiedziec cos wiecej na temat Audeo? Bardzo mnie interesuje ich scena i detalicznosc, nie jestem bashedem, moglbys przyrownac ten bas do tego z k550? Jest go wiecej/mniej? Najprawdopodobniej bede kupowal 2 pary, jedne dla mnie drugie dla Brata pod iphona 4s.

• 0

Do K550, ale scena jest całkiem niezła jak na doki (nieco kosztem izolacji), a detaliczność na dobrym poziomie. W tym pułapie cenowym nie trafiłem na słuchawki, które by mi bardziej pasowały.

• 0

Ostatnio jest tu szał na samsung level-in.

Ja za to słucham dość często dunu dn-1000 -bardzo fajne granie, mnóstwo detali, jasnawe. Za to jak złapiesz seala to bas rozsadza łeb(pozytywnie oczywiście - ja jednak celowo zakładam mniejsze pianki, żeby troszkę basu uciekło i jest cudnie).