Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki do 1000zł (AKG K545?)


Heamer

Pytanie

Witam,

szukam słuchawek nausznych/wokółusznych do 1000zł. Słuchawki będą współpracowały z Xonarem DX oraz Xperia Z3 Compact. Gatunkiem muzycznym, który zajmuje u mnie pierwszoplanowe miejsce jest metal/rock. Aby jak najlepiej określić mój gust muzyczny mogę posłużyć się takimi zespołami jak np. In Flames, Insomnium czy Disturbed. Zależy mi więc na wyrażnym, pełnym wokalu oraz soczystym, ciepłym basie ze szczegółową górą. Słuchawki tak jak wyżej napisałem, będą działały przy PC oraz tel. w tramwaju itp., więc porządne tłumienie również byłoby mile widziane. Nie chcę wynalazków pokroju beats by dr.dre., ale design słuchawek przenośnych również ma dla mnie znaczenie, więc coś takiego jak Supeluxy HD 681 odpadają. Z wyglądu najbardziej podobają mi się AKG K545, nie słuchałem ich, za to miałem okazję przesłuchać przez chwilę K550, które nie leżą w moim guście (są zbyt analityczne, grały nudno, bez emocji, bez pasji..). Słyszałem, że model K545 lepiej sobie radzi z niskimi tonami, oraz, że są bardziej nastawione na czystą rozrywkę, aniżeli na analityczne brzemienie. Szukam więc poniekąd czegoś w tym stylu, lecz chciałbym mieć możliwość usłyszenia separacji pomiędzy instrumentami (tak sądzę, uważam, że dzwięk przestrzenny może oddać pełnię utworu), tak aby się ze sobą nie zlewały, żebym mógł określić gdzie dany instrument siedzi ( zaś z tym w/w akg mają rzekomo problem).

Moje przykłady:

- AKG K545

- Denon AH-D600 (przeczytawszy ich recenzje na http://*udio.com.pl/testy/denon--ah-d600:11 , stwierdziłem, że jest to moje brzmienie), ale są za duże na miasto, więc odpadają..

- Sony MDR-1RB, świetnie leżą na głowie, a przy tym również wyglądają, słuchałem ich na HTC One S i plikach mp3 320, więc nie mogę jednoznacznie określić, czy mi się na tyle podobały brzmieniowo, lecz jedno jest pewne - nie powaliły mnie, czułem się jakbym miał na sobie Sennki HD201, które obecnie posiadam - posiadam również Pioneery SE-MJ71, niedostępne w Polsce, ale zbyt mocno przylegają do uszu - coś jak beats mixr - a bass jest zbyt twardy i impulsywny, wolałbym coś soczystego i "miękkiego", ale dynamicznego i nisko schodzącego).

 

Myślałem również nad Sennkami Momentum, lecz nie wiem o nich zbyt wiele, jedynie to, że są nastawione na lekkie, przyjemne granie. Warto nad nimi pomyśleć patrząc przez spektrum moich upodobań/wymagań?

Miałem również styczność z Philips Fidelio M1, grały całkiem całkiem, lecz na sprzęcie sklepu (pop, reggae "fajnie" brzmiały, lecz pod moim One S i zapuszczonym utworem Scar Symmetry brzmiały tak sobie z +. ( nie wiem czy to wina tel. czy tego, że te słuchawki są po prostu skierowane pod inne gatunki, wiem jednak jedno - moja poprzednia Xperia T grała lepiej... zapewne to wina stockowego playera.. nie wiem, ale mam odczucie, że moje odsłuchy na tym tel nie oddają pełni możliwości niektórych słuchawek)

 

Reasumując, szukam czegoś równie wygodnego jak w/w Soniacze (jeszcze lepiej na tym polu wyglądają Sony XB-700, ale takich słuchawek nie ma... niestety... a szkoda, najwygodniejsze słuchawki jakie miałem na głowie), grającego (czysto teaoretcznie) jak Denony, a przy tym wyglądające jak K545 (chyba, że są na tyle dobre, że będę musiał się nimi bardziej zainteresować..). W konkluzji mogę również dopowiedzieć, że szukam czegoś grającego lekką "V"-ką, ale żeby wokal nie był schowany za kocem.

 

Mam nadzieję, że ktoś wytrzymał do samego końca i będzie w stanie mi pomóc. ;)

Z góry dziękuję za wszystkie odp.

Edytowane przez Heamer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

K551 to to samo co K550 z krótszym kablem i inną kolorystką...

Czy nie ma niczego innego pasującego do mojego opisu prócz K545/Momentum? Jak sądzicie, które z tych dwóch się lepiej sprawdzą w w/w gatunku?

Do pojedynku dołącza Fidelio M1/L2. Jakieś propozycje od Beyera godne uwagi? Czy nadal mam zostać przy akg/senn? (Cały czas mam wrażenie, że te AKG będą grały podobnie do K550/551.. możecie rozwiać moje wątpliwości?)

Edytowane przez Heamer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja proponuję odsłuchać jeszcze Sennheiser Amperior. Świetny dźwięk... IMO sonicznie lepsze niż Momentumy choć nie ta jakość wykonania i niezbyt ładne. Trochę lżejsze na basie niż Momentum ale lepszy wokal i góra zdecydowanie bardziej rozbudowana.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

K551 to to samo co K550 z krótszym kablem i inną kolorystką...

Czy nie ma niczego innego pasującego do mojego opisu prócz K545/Momentum? Jak sądzicie, które z tych dwóch się lepiej sprawdzą w w/w gatunku?

Nieprawda, oprocz wygladu sa roznice w dzwieku i to znaczne, ale i tak to nie sa sluchawki dla autora watku. Moze w takim razie ATH M50X, swietnie wykonane, dobrze wygladaja, pelne wyposazenie i fajny v-kowy sound?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

m50x, amperior (jesli nauszne), fidelio L2 (acz tu z izolacja slabiej - tramwaj moze byc nieznosny)

co do k550 mam takie same odczucia jak Ty... i k545 mimo ze lepiej to nadal mi nie podpasowaly. Wiec tez na nie uwazaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A ja bym jeszcze dorzucił do tych wymagań rzeczy pokroju Philipsów Fidelio L2 i B&W P5 (P7 by bardziej pasowały ale ciężko w takiej cenie).

P5 są raczej rzadko polecane ale nowa wersja ma bardzo przyjemny dźwięk a wyglądem wg mnie biją wszystkie (może oprócz KEF m500 albo Phiaton MS500) - ale to akurat kwestia gustu.

 

 

Dodatkowo napiszę że jako posiadacz K545 jestem z nich bardzo zadowolony i na pewno bardziej mi podeszły od k550 bo są bardziej "fun" (zdecydowanie lepiej w kwestii niskich tonów). W kwestii wygody to pare godzin na glowie bez większego dyskomfortu, ale to też kwestia indywidualna (mało kto narzekał na wygodę Takstarów Pro80 a ja nie mogłem powyżej 30 minut w nich wysiedzieć).

 

EDIT: Fidelio L2 wyskoczylo wyżej w trakcie pisania posta :P

Edytowane przez Samin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

oj zdecydowanie dla mnie nie brakuje gory :) Nie jest to podbita gora to fakt - jest w sam raz ;) Sluchawki faktycznie nie graja typowa Vka - dla mnie graja rowno ale bardzo nasyconym barwnym funowym dzwiekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jestem świeżo po trzech recenzjach B&W P7. Bardzo mnie zaintrygowały. Co prawda cena tego dzieła wykracza całkiem sporo ponad mój budżet, jednak jeśli będę miał możliwość odsłuchu przy FLACu i kapcie mi faktycznie wylecą spod stóp, to możliwe, że byłbym skłonny "trochę" szarpnąć ten próg cenowy... czas poszukać odpowiedniego sklepu w Poznaniu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

oj zdecydowanie dla mnie nie brakuje gory :) Nie jest to podbita gora to fakt - jest w sam raz ;) Sluchawki faktycznie nie graja typowa Vka - dla mnie graja rowno ale bardzo nasyconym barwnym funowym dzwiekiem.

Zdecydowanie się zgadzam..... Właśnie tak również wg mnie grają L2.....polecam je
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fakt, muszę zajrzeć, logo.jpg na Garbary 26 również mogą mieć.. ale jak spoglądam kątem oka na ich cenę, to coraz częściej przypominają mi się K545 za "jedyne" 800zł...

 

Ja byłem ostatnio w Saturnie i K545 były tam duuużo taniej... taniej niż K551 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mówisz? Jakaś okazyjna promocja, u nich na stronie sztywno widnieje 899-999pln, najtaniej według Googla stoją w MediaMarkt za 800 bez grosza.

 

Właśnie mi się coś przypomniało.. czy ktoś kojarzy od kiedy są w sprzedaży B&W P5? Mam wrażenie, że kiedyś je przez chwilę miałem na uszach.. dobre 2 lata temu w Niemczech w Saturnie.. pamiętam, że kosztowały 400(?), pamiętam również, że dzwięk był nienaganny, a tłumienie wręcz boskie, lepszego tłumienia nie uświadczyłem w żadnych innych. Jeśli mnie pamięć nie myli i faktycznie to były one, to coraz bardziej mam ochotę odwiedzić i przesłuchać P7 (choćby dla samej świadomości, że są warte grosza ;)).

Edytowane przez Heamer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja również oddaj swój głos na k545. Jak brakowało basu w 550 to w tych jest dołu więcej. Dodatkowo, jak sam piszesz, odpowiada Ci design.

Co do okazyjnej ceny w saturnach to dotyczy to tylko i wyłącznie egzemplarza wystawowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Basu wiecej acz nadal to charakter bardziej suchego grania niz m50 czy L2.

Takze mocno kwestia preferencji. Mysle ze k545 i m50 sa na tyle populanymi sluchawkami ze po prostu poszukaj je do odsluchu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W Poznaniu w sklepie na Palacza możesz k545 odsłuchać bodajże, a jakby był problem ze znalezieniem to można spróbowac się na jakiś krótki odsłuch zgadać w centrum, będzie przynajmniej wygrzana para.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

P7 zdecydowanie polecam i na 99% będą Ci brzmieniowo odpowiadać. Uważaj tylko na niewygrzane modele, bo P7 zaczynają grać tak jak powinny po około 20-30h. Z P5 patrz tylko na wznowioną serię 2. Podobno mocno poprawiony dźwięk a same słuchawki poszły w kierunku P7, choć nie dorównują im. Kosztują tyle, ile seria 1, czyli 300 baksów. Rozważ też NAD Viso HP50 - nie należą do najdroższych a grają świetnie i brzmieniowo też powinny pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za wszystkie odp. Panowie.

W/w NAD Viso HP50 pomimo, iż nie należą, jak to ująłeś "do najdroższych" (1,3k), to ten pałąk mnie średnio przekonuje, szczególnie jeśli miałbym w nich latać po mieście (ciut zbyt szeroki, na tym polu imo "najschludniej" leżą K545).

Temat chwilowo zamykam, gdyż opuściłem Poznań na czas weekendu, więc zdam relację w pon-wt po odsłuchu K545 i P7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności