Skocz do zawartości

FIIO E12 - modujemy drania


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

FIIO E12 DIY okazał się być na tyle ciekawym urządzeniem, że po kilku miesiącach zabawy postanowiłem zaprezentować co mnie udało się wymodzić.

 

Poniżej lista zmian, jakich dokonałem w jednym z forumowych E12 (może właściciel się kiedyś pochwali). Wszystko to najpierw zbadałem na wersji DIY.

Dzwięk jaki uzyskałem miał zdecydowanie lepszą odpowiedź basu, wzmacniacz ma mniejszy rollof na dole i ładnie gra już od najniższych częstotliwości. Bardzo ucywilizowały się również tony wysokie, które sporo zyskały na rozdzielczości. Poprawiła się głębia sceny i separacja. Ogólnie jestem ze zmian bardzo zadowolony.

 

Na początek góra wzmacniacza:

e12 gora.png

 

Tutaj do wymiany kwalifikują się:

1. Obydwa foliowce WIMA. Ja zastosowałem zamiast nich Elna Tonerex 10uF/25V. Ale sprawdzałem jeszcze bipolarne Nichicony Muses 10uF/25V - wyraźna poprawa dolnych rejestrów. Wimy są lekko niedoładowane i mam wrażenie, że to one w głównej mierze odpowiadają za braki w dolnym paśmie.

 

2. Obydwa bufory (LME49600) wymieniłem na BUF634F

 

3. Gaina nie ruszałem.

 

Od spodu płytki jest gorzej. E12 ma zamontowane 2 szt mono opampa 1611a w obudowie SIP8. Niestety nie mam zdjęć po (nie wpadłem na to).

215339mxz2xxpvpbgubl5z.jpg

 

Tutaj początkowo zastosowałem karkołomny zabieg zamontowania Muses01 na pająku. Jednak docelowo wylądowały 2 szt LME49710, zupełnie jak na zdjęciu poniżej:

e12 spod.png

 

Co ja mogę powiedzieć? Koszty może i spore. Ale warto. naprawdę baaardzo warto.

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana opków w E12 to dopiero 1/2 sukcesu. Jemu trzeba zmienić tor sprzężenia i wywalić wszystkie śmieci związane z podbiciem dołu. Wymiana LME na BUF to też krok w tył. W LME warto zewrzeć 1 i 3 nogę. Zacznie wtedy pracować z większym prądem i zwiększy swoje pasmo.

Edytowane przez ALTON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatso, mówimy tu o 100 czy 500 zł? Czy gra to modach lepiej technicznie (abstrahuje od tonalnośći) niż dajmy na to ibasso d10 czy RSA Predator (przywołuje te dwa bo pamiętam, że je miałeś).

Ja nie wykonuję więcej tego moda, więc nie wycenię Wam pracy innych ludzi. Udostępniłem cały katalog części do moda. Można sprawdzić po sklepach. Jeden kupi taniej drugi drożej. Tego również nie chcę sam narzucać.

 

A czy gra technicznie lepiej. Póki co dla mnie najlepiej. Zasilanie symetryczne, 2 stopnie, dobry potencjometr i całkiem spora moc. Wyszło mi, że na dzisiaj najlepszy wzmak portable. Ale to znowu mój gust i moja ocena.

Wymiana opków w E12 to dopiero 1/2 sukcesu. Jemu trzeba zmienić tor sprzężenia i wywalić wszystkie śmieci związane z podbiciem dołu. Wymiana LME na BUF to też krok w tył. W LME warto zewrzeć 1 i 3 nogę. Zacznie wtedy pracować z większym prądem i zwiększy swoje pasmo.

Mnie LME kompletnie nie pasuje, wymiana była robiona na "ucho" a nie na parametry. BUF634 siadł jak złoto. A z biasowania opampów wyleczyłem się dawno temu.

Edytowane przez Fatso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności