Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki nauszne otwarte/półotwarte do 1000zł


boxwz01

Pytanie

Witam,

poszukuje słuchawek jak w tytule do 1000zł. Słuchawki będą używane w domu na cd Cambridge Audio topaz 5 i amplitunerze Harman/Kardon avr 70. Słucham popu jazzu oraz muzyki klasycznej, najważniejsze cechy dźwięku na jakim mi zależy to duża i ładna scena, dobra separacja oraz detaliczna średnica i wysokie tony :) za basem raczej nie przepadam :) z góry dziękuję za podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

A gdzie? Sorki ale w kwestii gdzie można kupić to nie zbyt się znam. A jakieś alternatywy prócz q701? Tylko bez sennheiserów.

 

Możesz kupić tutaj na forum w komisie. Jeśli nie ma w dziele "Sprzedam" możesz założyć temat w dziale "Kupię". Można też kupić na allegro ale IMO na forum jest większa szansa że kupisz naprawdę w dobrym stanie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A gdzie? Sorki ale w kwestii gdzie można kupić to nie zbyt się znam. A jakieś alternatywy prócz q701? Tylko bez sennheiserów.

A to czemu senki niet ?

 

Do klasyki niech ktoś powie ze q701 będą lepsze niż k701 ? :D

Nie wiem jak inne gatunki ale klasyka powinna brzmieć tak jak jest zagrana i zrealizowana i tu nawet k601 powinny być lepsze niż q701.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słucham popu jazzu oraz muzyki klasycznej, najważniejsze cechy dźwięku na jakim mi zależy to duża i ładna scena, dobra separacja oraz detaliczna średnica i wysokie tony :) za basem raczej nie przepadam :) z góry dziękuję za podpowiedzi :)

Grado sr225e - słucham i mogę polecić z czystym sumieniem - tylko tu się nie płaci z "otoczkę" słuchawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słuchawki mają grać a nie wyglądać :D jak te grado grają?

 

Wiesz, ciężko to porównać, bo Grado to ... Grado, albo kochasz, albo nienawidzisz ;-)

 

To taka czarna owca, czasem zaś czarny koń.Więcej chyba jest przeciwników Grado niż zwolenników.

 

Czytając ten wątek wyżej też pomyślałem, jak hibi, że powinieneś jakieś Grado koniecznie przesłuchać.Koniecznie, ze względu na to jakiej muzyki słuchasz, mogłyby Ci prawdopodobnie pasować.

Opisywanie dźwięków mija się trochę z celem ( wg. mnie ), bo to jak opisywanie niewidomemu od urodzenia - uroków tęczy ;-)

 

Tak ogólnie (o Grado 325i, bo takie właśnie mam na uszach) :

 

są muzykalne, z akcentem na średnicę i wysokie tony.To nie znaczy, że nie mają basu.Jak w nagraniu walnie bas, to w Grado też, oczywiście nie tak jak w basowych słuchawkach, ale jak podepniesz je pod porządny wzmak słuchawkowy - bas się poprawia ( co oczywiste, bo każde słuchawki ze wzmakiem zagrają lepiej ).

 

Ja słucham dużo muzyki akustycznej, z naciskiem na gitary, ale nie tylko.Sprawdzają mi się z muzyką filmową.Nałogowo też słucham w nich np. Andreasa Vollenweidera - moim uszom bardzo to pasuje.A teraz leci sobie np."Main Titles" z "Blade Runnera" przez Fiio x5 jako DAC i jest naprawdę fajnie.

 

Dla mnie to takie "ludzkie" choć dość detaliczne granie. Daje mi możliwość wejścia wgłąb nagrania, ale również cieszenia się nim.

Dla mnie Grado to muzykalne, grające lekko i zwiewnie słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Słuchawki mają grać a nie wyglądać :D jak te grado grają?

Wiesz, ciężko to porównać, bo Grado to ... Grado, albo kochasz, albo nienawidzisz ;-)

 

To taka czarna owca, czasem zaś czarny koń.Więcej chyba jest przeciwników Grado niż zwolenników.

 

Ani je kocham ani nienawidzę więc można chciałbym 150ohmowe grado :)

Grają ciekawie posłuchałem trochę sr60/ 80 / 325is każde inaczej grały choć miały to coś ze szkoły grania Grado.

To jednak 325 są mocno przecenione za 700 ich nie kupiłem za 400 jeszcze tak, ot względem tego co dają mi inne słuchawki takie mam zdanie bo i takie mam prawo.

Ale już wysokie modele grają wciągając i nie meczą tylko ta ich cena :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności