Skocz do zawartości
  • 0

Nauszne małe portable - Beyerdynamic DTX501p?


FeX

Pytanie

Witajcie.

 

Poszukuję słuchawek którym dźwiękowo będzie najbliżej do DT990Pro, granie V-ką z dość jasną, detaliczną charakterystyką i dobrze zaznaczonym basem. Nie chcę przyciemnionych brzmień, bo takie się u mnie nie przyjęły. Właściwie to gdyby znaleźć odpowiednik DT990Pro byłaby bajka :)

 

Poczytałem trochę o DTX501p i podobno są rozjaśnione, ale bardziej przez średnicę. Zastanawiam się, co jeszcze można w granicach 200-250zł znaleźć z charakterystyką podobną do wymagań. Większość nausznych o których czytałem mają właśnie to niepożądane przyciemnienie: AKG, ATH, JVC...

 

Póki, co będą pędzone z Clipa Sport, a w zamyśle z Fiio X1.

 

PS. Nie bijcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

mnie nawet podobnie grały dt1350 od beyera. oczywiście bez powietrza z dt990 i szerokości i głębi:)

 

Ale raczej nie nastawiaj się, że jakieś małe, zamknięte słuchawki zagraja tak jak dt990. To niemożliwe.

Edytowane przez oscar_dziki
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja rozumiem, że zamiennika do DT990Pro w nausznych zamkniętych konstrukcjach nie będzie. Z portable mam małe doświadczenie, jedynie Cresyn CS-HP500, grają nawet nieźle, tylko trochę zbyt mułowato. Chciałbym choć trochę się przybliżyć dźwiękowo do Beyerów, które dla mnie nie mają słabych stron :) Budżet też mnie jako tako ogranicza, 200-250zł to na razie mój max.

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja aktualnie słucham często na zestawie Clip+ / DTX501P. Duet świetny, dla mnie niemal idealny. Beyerki grają fajną Vką, ale raczej płaską, żadne pasmo nie jest tutaj jakoś ekstremalnie podbite czy stłumione, są lekko rozjaśnione. Do tego wykonanie prima sort, fajny futerał w zestawie. Stosunek ceny do jakości genialny.

Edytowane przez kiju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A teraz tak jak się zastanowiłem, to powiem Ci, że zawsze myślałem od dt990pro jako o lepszych, szerszych w dźwięku Calach. I jak się zastanowię nad tym, to powiem Ci, że jest w tym wiele prawdy. Może Cale sobie skołuj? mają podobną górkę na 10k i wysokim basie, a natura samej średnicy jest podobnie melodyjna z obniżeniem w okolicach 3khz. Bas w nich troszkę dudniący, ale myślę, że po jakimś modzie możnaby zminimalizować ten problem. Poza tym nauszniki od CALi sa jednymi z najwygodniejszych jakie miałem na głowie.

Edytowane przez oscar_dziki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności