Skocz do zawartości
  • 0

ProAlpha, Audio Eterna czy coś innego do 230 zł


firespace760

Pytanie

Na wstępie chciałym powiedzieć, że miałem już Eterny, z któych byłem zachwycony. Z drugiej strony nigdy nie miaem nawet na uszach słuchawek z wyższej półki. Od razu mówię, że źródło to mój problem. Prwdopodobnie zostanie to płyta główna + Beresford TC7510 ew. TC7520.

 

Szukam słuchawek do 200, max 230 zł.

 

Ważne jest dla mnie:

 

- ciepłę brzmienie. Całe pasmo piwnno być leciutko ocieplone tak jak wyczytałęm to w recenzjach Etern V2,

- separacja instrumentów - w Eternach dało się usłyszeć każdy nawet ten najcichszy dźwięk,

- kocham radośćz dźwięku nie "studyjność". Każdy z instrumentów i syntezatorów ma grać po prostu fajnie. Radość z dźwięku to dla mnie priorytet,

- W Eternach widziałem cudom, ale dlatego, że nie słyszałem nic innego oprócz cudownych JVC HA-RX700, ale to słuchawki stacjonarne,

 

Poradźcie mi - zostać przy Eternach, kupić ProAlpha z piankami Comply, czy Eterny z tymi samymi piankami, a może Brainwavz S1 + Comply S400.

 

Słucham głównie (kolejnośćnie ma znaczenia) - Minimalu (Deadmau5), Dubstepu (z nastawieniem na tylko ciemne brzmienie i nieraz wokal), Trancu (składanki Armady), Psybient (Carbon Based Lifeforms, Infected Mushroms).

 

Proszę pomocy. Kwota może być sporo jeśli ja, NIE audiofil odczuje różnicę. Tak jak odczułem przesiadając się z jakiś SoudMagiców na Eterny V2.

 

EDIT:

 

Niby jeszcze FA Silver Bullet polecają, a może jakieś SoundMagicki.

 

Mogę wyłożyć i z 400-500 zł, tylko kwestia czy warto.

 

Czekam na wasze rady.

Edytowane przez firespace760
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Eterny z piankami odpuść, góry tam nie uświadczysz. Ja w ogóle eterny sprzedałem bo wyższych tonów to tam nie słyszałem, bardzo wcześnie kończyły się wysokie dźwięki. Oczywiście niskie i średnie tony nie do podrobienia, ale ja nie mogłem przeżyć tej góry. A skoro możesz wyłożyć więcej to poczytaj o eph-100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności