Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Podświetlenie monitora od tyłu


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że wieczory coraz dłuższe postanowiłem w końcu podświetlić mój 27 calowy monitor od tyłu jakimiś diodami led. Najlepsze było by coś w stylu ambilight czyli aktywne zmieniające się wraz z tym co wyświetla ekran jednak jeśli już się w to pakować to chciałbym aby działało zarówno z PC jak i z konsolami. Rozczytałem temat i ogólnie dałem sobie siana z aktywnym bo wychodzi to zbyt drogo i zbyt skomplikowane podłączenie. Zostaje temat zwykłego jednolitego podświetlenia. Nie interesują mnie jaskrawe kolory z kosmosu jedynie zwykłe światło dzięki któremu nie będzie się męczył wzrok podczas nocnych sesji grania, ciepłe i z możliwością ustawienia natężenia. Oczywiscie jak będzie możliwość zmiany kolorów to też fajnie ale to jako bonus. Ktoś może polecić jakiś gotowy produkt.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej...do swojej plazmy kupiłem w IKEA takie cuś :

 

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00192363/

 

dwa krążki przykleiłem u góry odbiornika, i po jednym po bokach..świeci wybornie a wachlarz barw daje bogate możliwości ustawień..polecam,,pozdr.

Edytowane przez FunGD
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DROGO !

Należy kupić taśmę np : http://allegro.pl/tasma-led-rgb-listwa-diody-ledowa-5m-3-kolorowa-i4642013729.html

Pilot + zasilacz.

 

Będziesz miał tych diod z 3x więcej i będziesz mógł idealnie wokoło poprowadzić.

Pilot bezprzewodowy. Reszta generalnie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DROGO !

Należy kupić taśmę np : http://allegro.pl/tasma-led-rgb-listwa-diody-ledowa-5m-3-kolorowa-i4642013729.html

Pilot + zasilacz.

 

Będziesz miał tych diod z 3x więcej i będziesz mógł idealnie wokoło poprowadzić.

Pilot bezprzewodowy. Reszta generalnie podobnie.

 

Ale w takim przypadku należy coś lutować itd?

 

Znalazłem coś takiego jeszcze http://allegro.pl/ikea-dioder-kompl-listw-oswietleniowych-kolor-i4674162875.html Generalnie to samo co co podał FunGD tyle że są podłużne listwy co chyba powinno dać bardziej równomierne podświetlenie wokół monitora.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutowania nic :)

Możesz kupić nawet już połączone zestawy, o określonej długości / ilości diód na m długości taśmy itd.

Zwyczajnie wyjdzie taniej i lepiej (bo możesz nawalić tych diód od groma ;P) niż z ikea.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chciałem coś takiego zrobić na arduino, tylko zabrałem się za inne rzeczy i tego nie skończyłem, ale generalnie:

 

- arduino

- tyle diód ile chcesz mieć punktów ze światłem (minimum dwie - lewo i prawo, ale lepiej np. rogi i w połowie szerokości, czyli cztery-pięć, można i więcej :) )

- gotowa aplikacja (ludzie napisali ich już miliony) wrzucona na arduino

- vlc z włączoną wtyczką ambilight

- profit :)

 

ambilight-feature-image-600x397.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW arduino ma wbudowany czip usb -> serial, więc wbrew pozorom kupienie arduino uno (ten konkretnie model, najlepiej z "dużym" układem DIP) zamiast układów + luzem kabla to oszczędność i brak grzebania się przy składaniu :)


arduino uno r3 (z dużym układem): http://nettigo.pl/products/251

 

za kod "podaj-dalej" i płatność przelewem jest w sumie 5% zniżki


disklejmer: nie mam nic wspólnego ze sklepem, po prostu tam kupowałem i wszystko bezproblemowo dochodzi w dzień-dwa (do paczkomatu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutowania nic :)

Możesz kupić nawet już połączone zestawy, o określonej długości / ilości diód na m długości taśmy itd.

Zwyczajnie wyjdzie taniej i lepiej (bo możesz nawalić tych diód od groma ;P) niż z ikea.

 

Powiedzmy ze potrzebuje 2metry (musze pomierzyc). Kupuje tasme o takiej dlugosci. Moge ja podzielic, skrocic itd? Jak wyglada podlaczenie do kontrolera? Wtyczki czy lutowanie? Totalnie ciemny w temacie jestem wiec poprosilbym o jakies linki co i gdzie kupic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak jest, idziesz do Pana Mietka co to sprzedaje i na 99% on Ci to poskłada tak jak być powinno.

Takowe produkty są na każdej elektrogiełdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie mylcie "kolorowych diód z ikei (z pilotem)" i systemu odwzorowującego kolory z bieżącego sygnału hdmi (czy nawet wprost z odtwarzacza, jak z wtyczki do vlc) :)

 

bo ten z ikei faktycznie można dostać za grosze, tylko że jest bezużyteczny w kontekście gier i filmów :)


to samo z "diodami na pasku" - te, które świecą się zawsze na ten sam kolor są tanie, ale bezużyteczne do dynamicznego podświetlenia

 

te "inteligentne", które świecą każda innym kolorem, są znacznie droższe - takie na pasku, superjasne, "one wire" etc. nawet 40zł/sztuka (sic!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odświeżam temat. Potrzebuję podświetlić monitor na ciepło, z możliwością regulacji natężenia. Są jakieś gotowe rozwiązania? Przykleić, wpiąć zasilanie i włączyć power na pilocie?

 

 

 

Edyta:

 

 

Chwilę po napisaniu posta przypomniałem sobie, że mam chyba jakieś paski ledowe, które miały zostać użyte w kuchni, ale w końcu wylądowały w szufladzie. Nawet mam do nich ściemniacz :)

 

I tak po 15 minutach zamontowałem sobie oświetlenie led na monitorze. Trochę później zmieniłem układ pasków i wszystko ułożyłem i podkleiłem. Na razie efekt przy 100% w dzień.

 

W nocy się zobaczy czy nie trzeba to trochę zmiękczyć i ewentualnie ograniczyć. Chyba całkiem nieźle jak za 0 pln i 15 minut roboty :)

 

04d52a1e8c334c40607f850aa37f368c.jpg

 

ee33d20bd111923c3a714fef5967923d.jpg

 

0fc41fa54f4d0c05811c7c3e44a2a6db.jpg

 

3718c05b3e986f34e1f81732c20c4e3e.jpg

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, zdzichon napisał:

Podświetlenie full pro. Ja mam lampkę skierowaną na ścianę za monitorem po prostu.

 

Co to za ramię, ile kosztuje, chyboce się, regulacja tylko w poziomie? Własnie szukam dla siebie.

 

Widzisz fragment białej podstawy lampki w lewym, dolnym rogu, używałem jej jakieś trzy lata. Podświetlenie wyszło tak fajnie, że jeszcze nie mogę uwierzyć jak żyłem z lampką i gotowym rozwiązaniem w szafie tyle czasu :)

 

Uchwyt jest konkretny i wg mnie nie warto oszczędzać, szczególnie, jeśli zamierzasz regularnie przestawiać pozycje monitora, jak ja. Klik!

 

Na tym zdjęciu ściana wygląda na mocniej zaświeconą niż jest w rzeczywistości. Efekt na żywo jest super.

2017-09-23 18.34.22.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arthass napisał:

To podświetlenie nie męczy wieczorem?

 

Nie, w rzeczywistości jest dużo łagodniejsze niż na zdjęciach, a poziom minimalny jest ledwo widoczny. Światło odbite od mojej ściany jest ciepłe i miękkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności