Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Kamarov

Pytanie

Witam!

Od niecałych 2 lat jestem szczęśliwym posiadaczem słuchawek Creative Aurvana Live!. Bardzo cenię je sobie za dobre odwzorowywanie całego pasma, ogólnie za jakość dźwięku (nie są zamulone itp.). Planuję jednak w niedalekiej przyszłości przerzucić się na coś bardziej "audiofilskiego".

To, czego brakuje mi w CAL!-ach to przestrzeń. Od razu zaznaczę, że nie znam się szczególnie na sprzęcie audio, a w życiu nie miałem na uszach słuchawek lepszych od moich obecnych. Przeglądając jednak internet moim faworytem stały się Sennheisery HD650-tki, jako, że są konstrukcją otwartą, i że nie brakuje im niskich tonów. Czytałem też, że do ich zasilenia potrzebny jest dobry wzmacniacz i dobre źródło. I na tym polega mój problem.

Moim źródłem ma być tablet Nexus 7 1st gen. podłączony do starej już wieży Sony ( MHC-R770 ), która służy za wzmacniacz. Z takim kompletem CAL!e grają naprawdę dobrze, jednak nie wiem jak to będzie wyglądało w przypadku Sennheiserów. Tak jak mówiłem, zależy mi na przestrzeni, czymś co będzie w stanie dorównać kolumnom, a także szczegółowości detali, przy czym słuchawki nie powinny być za jasne (lubię mocne, przestrzenne uderzenia ;)), ale "bassheadem" nie jestem. Lubię wczuwać się w muzykę i ją przeżywać.

Pytam więc o alternatywy dla Sennheiserów (tak gdzieś 1500zł max.) oraz o to, jak to będzie wyglądało w przypadku mojego toru dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Czyli wyczuwam, że słuchawki będą do użytku domowego. Hd650 bardzo dobre ale mają jakby kocyk, lekkie przyciemnienie ale ponoć posrebrzany kabel im w tym pomaga. Jednak potrzebują lepszego źródła i tu tkwi problem.

 

Jeżeli chodzi o zamknięte słuchawki z szeroką ( jak na zamkniętą konstrukcję) sceną wybrał bym na Twoim miejscu akg k550 o których nie będę się rozpisywał, bo jest sporo tematów o nich. Z nexusa 7 spokojnie pójdą ale nie jest on najlepszym źródłem ( wiem, bo sam takowy mam )

 

Alternatywą dla hd650 mogą być shure srh 1440 , które na Twoim torze powinny dać radę. Jednak basu jest według mnie mniej od 650.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Trochę mnie zasmuciłeś, bo napaliłem się na te HD650. Mam więc pytanie: czy problem w moim przypadku tkwi w takim razie tylko w nexusie? Gdybym zmienił ewentualnie źródło na komputer i kartę dźwiękową pokroju Asus Xonar DX i używał dalej mojej wieży w roli wzmacniacza, to czy problem źródła zostałby rozwiązany?

 

Co do Twoich propozycji to po krótkim rozeznaniu Shure chyba odpadają, bo z tego, co wyczytałem ich scena nie jest zbyt atrakcyjna i mogą być za jasne (jak dla mnie). AKG wydają się być sensowne. Jednak nie wiem, czy posiadając również zamknięte CALe, które są lepsze patrząc na specyfikacje, różnica dźwięku będzie warta tych 800zł (jeżeli coś palnąłem, proszę mnie nie kopać, jestem zielony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nikt nie będzie bił :D

A tak na serio to k550 można wyrwać w okolicach 500zł za używane w dobrym stanie ( można uzyskać przyzwoity dźwięk praktycznie z byle czego, bo nie są to wymagające słuchawki). Co do toru to lepszą kartą będzie hifimediy sabre U2 ( jasne granie, którego nie lubisz ale za to bardzo wciągające i szczegółowe) ale ciężko jest mi powiedzieć o wzmacniaczu Sony, bo nie miałem z nim do czynienia i ciężko jest mi powiedzieć. Jedno wiem na pewno, że hd650 są dosyć wymagającymi słuchawkami, których nie napędzi a tym bardziej nie wysteruje byle co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Za 299 można wyrwać takstary pro 80, które też jakoś nie odstają od k550 (z tym, że mają mniejszą scenę od tych akg). Używałem Cal!. Po przesiadce na Takstary różnica jest spora. W przyszłości pewnie zrobię recabling. Możesz gdzieś się przejechać i porównać sobie te modele :)

Edytowane przez davv2704
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najfajniej to byłoby wziąc te słuchawki do domu i posłuchać na własnym sprzęcie :D. Niestety, obawiam się, że żaden sklep nie prowadzi takiej działalności.

 

Co to Takstarów, to nie schodźmy już niżej niż te AKG. Cena jest atrakcyjna, jednak ja już mam przyzwoite słuchawki, a to, czego szukam to jakieś profesjonalne, audiofilskie granie (teraz to już w sumie niezbyt, bo moje źródło nie jest audiofilskie :().

 

Te K550 patrząc po recenzjach mają naprawdę niezłą przestrzeń. Chętnie bym ich posłuchał, jednak nie wiem gdzie i czy takie odsłuchy są płatne. Jeśliby ktoś mogł się wypowiedzieć na ten temat to mieszkam w Białymstoku i nie wiem, czy w mojej okolicy są jakieś sklepy, czy salony oferujące odsłuch.

 

Dalej pozostaję otwarty na propozycje, jednak chciałbym, żeby czuć było kilka klas wyżej po przesiadce ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Okej, znalazłem sklep RMS.pl, gdzie nie mieli jednak K500, ani HD650. Wiem jednak, że do wyższej klasy słuchawek potrzeba naprawdę dobrego sprzętu, czym moja wieża raczej nie jest. Pozostają te AKG, jednak na to, czy opłaca mi się robić taką przesiadkę, muszę odpowiedzieć sobię sam. Mimo wszystko dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności