Skocz do zawartości
  • 0

Hp 100 + Fiio e10k olympus 2 - opinie.


atom_

Pytanie

Witam wszystkich.

Wybrałem ( ale jeszcze nie kupiłem) sobie zestaw Soundmagic hp 100 + Fiio e10k Olympus 2 pod laptop do odtwarzania przeważnie muzyki filmowej. Oczywiście będę też słuchał innej muzyki ale tak 80% to muzyka filmowa, 5% to Rodrigo y Gabriela w formacie flac a reszta to co się tam trafi na Spotify premium czyli totalny misz masz :)
Od słuchawek wymagam muzykalności, dobry nie przesadzony bas w miarę dobrą średnicę i nie kłujące wysokie tony. Przy muzyce filmowej lubię takie monumentalne brzmienie.
Dodam jeszcze że chciałbym aby w przyszłości słuchawki zgrały się z preorderowym Fiio X1- ale zdaję sobie sprawę że to jest loteria :)
Moje pytanie do was, myślicie że będzie to dobry zestaw w tej cenie tj: 900zł ?
Czy może radzilibyście coś innego ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Używane HP100 sprzedałem wczoraj za 350zł, i przy odrobinie szcześcia możesz dostać tutaj używane za podobną kwotę :)

To dobrze wykonane słuchawki, więc zakup używanych powinieneś rozważyć.

Osobiście polecam HP100, chociaż nie wiem jak będą się sprawdzać w takim zestawieniu.

 

"monumentalne brzmienie" w muzyce filmowej, to nie przypadkiem wiele niskich tonów? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

HP100 pasują, jedynie na początku tej góry może być za dużo, ale z czasem przejdzie. Środek, przestrzeń oraz dół jest na swoim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję wam bardzo za opinię.

#truskawkowetango : Szkoda że nie widziałem Twojego ogłoszenia :)

A co myślicie o Philips Fidelio L2 ?
Były by bardziej portable od HP 100 ?
Słuchałem kiedyś dobrze wygrzanych L1 i nie były wcale takie najgorsze..

Co do zestawienia E10k z Hp 100 znalazłem taką recke.
http://muzostajnia.wordpress.com/2014/09/21/fiio-e10k-olympus-2-test/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wszystko zależy jakiego dźwięku szukasz, wymieniane słuchawki mają już wszystko co trzeba. Jeśli jednak HP100 są dla kogoś za jasne to L2 będą w sam raz, z tym, że ten bas z L2 jest inny, w proporcjach też na miejscu, ale już bardziej typowy dla otwartych. E10k nie znam, ale L2 potrafią zagrać z takich źródeł, choć zawsze da się lepiej/inaczej. HP100 są wygodniejsze, mniej cisną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki MrB za porównanie.
Dostałem info od mp3store że dzisiaj na ich stronie ma pojawić się SoundMagic hp 150 a same przesyłki będą realizowane za tydzień max za 2 tygodnie, ale mimo wszystko kupiłem już HP 100. Zobaczymy co one potrafią, najwyżej wylądują w komisie :)
A co do Philipsów to chciałbym je jednak usłyszeć a jak wiadomo są ciężko dostępne...

Także dziękuję wam za wszystkie komentarze i pozdrawiam.
atom_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mnie to połączenie pozamiatało, w tej cenie.

Dla uściślenia pozwól, że zapytam: które połączenie wypadło lepiej - E10K + Soundmagic HP100 czy E10K + K551?

Czy może są jakiekolwiek inne słuchawki tworzące jeszcze lepszy, synergiczny set z E10K?

 

Dzięki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję wam raz jeszcze za pomoc i Tobie jd1210 za podjęcie właściwej decyzji.
Teraz rozumiem co miałeś na myśli pisząc " Mnie to połączenie pozamiatało, w tej cenie." ;)
Jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję wam raz jeszcze za pomoc i Tobie jd1210 za podjęcie właściwej decyzji.

Teraz rozumiem co miałeś na myśli pisząc " Mnie to połączenie pozamiatało, w tej cenie." ;)

Jestem bardzo zadowolony.

Spoko.

Alton napisał w Muzostajni że znalazł killera E10K.

http://muzostajnia.wordpress.com/2014/09/21/fiio-e10k-olympus-2-test/comment-page-1/#comment-1462

 

Mnie to połączenie pozamiatało, w tej cenie.

Dla uściślenia pozwól, że zapytam: które połączenie wypadło lepiej - E10K + Soundmagic HP100 czy E10K + K551?

Czy może są jakiekolwiek inne słuchawki tworzące jeszcze lepszy, synergiczny set z E10K?

 

Dzięki za odp

 

E10K + Soundmagic HP100 zagrało bardziej basowo. Natomiast z K551 musiałem podbić bas. Z k551 było zdecydowanie jaśniej, więcej wysokich.

Mi osobiście Hp100 bardziej podeszły brzmieniowo z E10K, ale miały najmniejszą scenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Spoko.

Alton napisał w Muzostajni że znalazł killera E10K.

http://muzostajnia.w...1/#comment-1462

Miałem kupować smsl m2 ale gdzieś wyczytałem że szumi, a ja tego bardzo nie lubię, tylko nie pamiętam teraz co to było za źródło...

Po za tym tego Fiio polecił mi dobry kumpel, przeczytałem też dużo opinii o nim i zdecydowałem że go kupię.

I nie żałuję!

Jak do muzyki filmowej z hp 100 to gra świetnie, naprawdę.

Ale mimo wszystko aż mnie korci zamówić i samemu porównać, wtedy będzie człowiek pewny co ten M2 potrafi :)

 

http://www.aliexpress.com/item/2014-NEW-SMSL-M2-Portable-headphone-amplifier-external-DAC-decoder-sound-card/1899211307.html

Tutaj jest sprawdzony sprzedawca i ma dobrą cenę...

Jak bym go zamówił to weźmiesz go na testy do muzo ? ;)

Bo masz większe możliwości na obiektywne sprawdzenie niż ja. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

 

Spoko.

Alton napisał w Muzostajni że znalazł killera E10K.

http://muzostajnia.w...1/#comment-1462

Miałem kupować smsl m2 ale gdzieś wyczytałem że szumi, a ja tego bardzo nie lubię, tylko nie pamiętam teraz co to było za źródło...

Po za tym tego Fiio polecił mi dobry kumpel, przeczytałem też dużo opinii o nim i zdecydowałem że go kupię.

I nie żałuję!

Jak do muzyki filmowej z hp 100 to gra świetnie, naprawdę.

Ale mimo wszystko aż mnie korci zamówić i samemu porównać, wtedy będzie człowiek pewny co ten M2 potrafi :)

 

http://www.aliexpress.com/item/2014-NEW-SMSL-M2-Portable-headphone-amplifier-external-DAC-decoder-sound-card/1899211307.html

Tutaj jest sprawdzony sprzedawca i ma dobrą cenę...

Jak bym go zamówił to weźmiesz go na testy do muzo ? ;)

Bo masz większe możliwości na obiektywne sprawdzenie niż ja. ;)

 

Mogę go sprawdzić, nie ma problemu. Sam jestem ciekaw czy taki z niego killer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności