Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki do perkusji.


mietekdk

Pytanie

Witam! Mam kłopot i chciałbym was prosić o radę. Zamierzam kupić słuchawki dokanałowe do 300zł. Chciałbym żeby miały dobrą jakość dźwięku ale przede wszystkim dobrą izolacje akustyczną gdyż będą one głównie wykorzystywane podczas ćwiczeń na perkusji abym mógł sobie z nich puścić metronom albo podkład. Chciałbym je móc również wykorzystać czasem w autobusie czy podczas biegania czy tam czegoś innego... Do tej pory miałem zwykle, najtańsze słuchawki douszne a na to nakładałem słuchawki nauszne izolujące(takie jak na budowę), jest mi raczej obojętne czy teraz będę używał samych słuchawek dokanałowych czy dokanałowych + nauszne izolujące. Na początku chciałem zainwestować w Shure se215 ale po długich godzinach szukania mam 2 faworytów:

- Soundmagic e10

-Etymotic MC2

 

Jakie mam kupić? Które z tych 2 polecacie, bądź też inne, te mnie kusza bo wydają się super a są sporo tańsze niż Shure se 215. Z góry dzięki za pomoc ;)

 

Edytowane przez mietekdk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Moja wypowiedź może zostać odebrana jako stronnicza :)

Miałem audeo 012, mam Brainwavz Delty, Ety MC5, jak dla mnie jeśli chodzi o izolację<E10 vs Ety> to tylko Ety (tri flange).

Nie napisałeś jakiej muzyki słuchasz i czego oczekujesz. Shure są basowe, a Ety neutralne, E10 podobno uniwersalne.

Edytowane przez krzysiek313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jak z izolacją w Soundmagic? Wziąłbym Ety od razu, tylko mam jedną wątpliwość co do wygody użytkownia, w etach nie ma z tym problemu?

Poza tym Soundmagic wydają sie bardzo solidne i są bardzo chwalone, więc nie wiem :(

Słucham wielu rodzajów muzyki jednak zdecydowanie przeważa rock/metal itd, zalezy mi glownie na izolacji podczas grania z metronomem i podkladem.

Edytowane przez mietekdk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak ktoś chce narzekać to będzie narzekał. Soundmagic są śmieszne przy Etach. Jako posiadacz zarówno serii MC jak i HF mogę powiedzieć, że HFy są ostrzejsze na górze, dlatego w sumie lepiej, że zakładasz zakup MC.

 

Izolacja jest fenomenalna, a do głębokiej aplikacji idzie przywyknąć po 2-3 dniach, więc ludzie, którzy ich nie słuchali, a ostrzegają - demonizują. Powiem tyle: w Etach zdarzało mi się usnąć ;)

 

PS. Etymotic mają świetne kable, więc o wytrzymałość się nie bój. Soundmagic są chwalone, bo są tanie i dość uniwersalne, ale nie poleciłbym ich Tobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Celna uwaga z wygodą w Etach, ja nie mam problemu, ale sporo osób na forum narzekało "że włażą w mózg"

Niestety tych E10 nie miałem ale Bi-Flangi MEElectronics podobno dają radę, piszę podobno, bo opieram się na recenzji a nie na własnym doświadczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności