Skocz do zawartości

AKG K512 + ochronniki słuchu


JoChn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od dłuższego czasu biję się z myślą wstawienia mojego moddingu słuchawek (żeby nie zostać wyśmianym etc.), jak to mówią "najwyżej...".

 

Słowem wstępu:

Dość długo posiadałem słuchawki AKG K512

akg-k-512.jpg

 

jednak szmat czasu wpłynął na pady, popękały i stały się cholernie uciążliwe w użytkowaniu. W necie gdzieś kiedyś zobaczyłem, że ktoś sobie wrzucał membranki do ochronników słuchu.

Stwierdziłem, że zaryzykuje... i tak leżały i się kurzyły.

A więc, skombinowałem sobie ochronniki słuchu Peltor Optime H510A

16861794.jpg

 

Następnie rozebrałem AKG, nożykiem do tapet i usunąłem nadmiar plastiku wyjętych membran. W Peltorach nawierciłem z boków małe otworki na kabelek łączący prawą z lewą słuchawką oraz otwór na kabelek wychodzący (okablowanie oryginalne).

Membrany leżały w muszlach bardzo luźno, więc trzeba było je usztywnić. W tym celu Poxilina dwuskładnikowa -> wewnątrz muszli zrobiłem a'la stelaż na membranę (średniej wielkości kuleczki), przykleiły się dość dobrze do wnętrza muszli, a po stwardnięciu Poxiliny, można było ją lekko nawiercić w miejscu gdzie miały przyjść śrubki mocujące. Tak też zrobiłem, tyle że grając nie posiadały nic co by przypominało chociażby odrobinę basu. Ciśnienie generowane przez membrankę uchodziło przez usunięte nadmiary plastiku z AKG. Z pomocą przybył silikon. Zalepiłem silikonem wszystkie otwory. Teraz gra. Pytanie tylko jak...

Jak dla mnie słuchawki grają dziwnie, jakby przestrzeń w nich była taka pomiędzy słuchawkami, a głośnikami.

 

Cel jak dla mnie został osiągnięty, ponieważ zależało mi na dobrej izolacji otoczenia i na komforcie noszenia, a nie koniecznie na super hiper idealnym odtworzeniu każdej częstotliwości. Słuchawek używam głównie w pracy, gdzie nie mam żadnych dobrych źródeł, więc w większości leci jakieś tam radio tuba.fm.

 

Pytanie, czy ktoś z okolic Katowic/Gliwic/Bytomia byłby chętny wziąć i rzucić na nie uchem?

 

Słuchawki po moddingu wyglądają tak:

 

DSC_0234.jpg

DSC_0251.jpg

DSC_0252.jpg

DSC_0253.jpg

DSC_0254.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że na stałe zrobiłeś tym silikonem, bo możnaby pomodować przetwornik, żeby bardziej basowo grały. W celu redukcji pogłosów do środka warto wrzucić watolinę lub wełnę do wypełniania kolumn (w ostateczności porozciąganą watę). Ścianki można wykleić matą bitumiczną/pianką pod panele - będzie lepsza izolacja i dodatkowa redukcja pogłosów.

 

Mniej więcej w ten sposób zrobiłem swoje DIY z przetwornikami Fatality - imo jedne z lepszych słuchawek zamkniętych jakie słuchałem, zwłaszcza pod względem przestrzeni.

http://forum.mp3store.pl/topic/89926-badz-bohaterem-w-swoim-audio-czyli-dzisiaj-sam-zrobilem/page-106?p=1118735#entry1118735

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silikon łatwo schodzi, można go bez problemu zerwać. Mógłbym się pobawić, zobaczę jak zdobędę trochę materiałów.

 

 

edit. jak możnaby ew. zmodować przetworniczek, żeby grały bardziej basowo?

Edytowane przez JoChn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hej Perul,

napisałeś "Szkoda, że na stałe zrobiłeś tym silikonem, bo możnaby pomodować przetwornik, żeby bardziej basowo grały."

Mam nowego dawcę, dorwałem też kawałek pianki i gąbki. Póki jeszcze nie potraktowałem ich gorącym klejem, żeby osadzić je twardo w muszlach, mogę prosić o jakieś rady żeby słuchawki nabrały basu? Generalnie jeszcze nie siedzą na stałe, a juz czuję, że jednak tam brakuje jeszcze pierd***nięcia.

Do porównania służą mi Superlux HD681 EVO MK2. Główne przeznaczenie słuchawek to słuchanie w pracy tak, żeby izolowały otoczenie (aktualnie Soudmagic pl11).

 

Tutaj jak to aktualnie wygląda:
http://imgur.com/a/lhn8J

 

Na ostatnim zdjęciu próbowałem robić "coś" sam, w oparciu o Twoje mody, ale za wiele nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety moje próby zrobienia dobrze grających peltorów spełzły na niczym. Trzeba dobrać jakieś mocno basowe zamknięte słuchawki jako dawcę przetworników, bo inaczej basu będzie jak na lekarstwo. Mi to jednak bardziej przeszkadzała nienaturalna średnica niż mała ilość basu.

Ewentualnie podobno z powodzeniem można wrzucić przetworniki typu KPP, KSC75, tylko muszą być dość blisko ucha (czyli tak jak w oryginale są). Ktoś tak przerabiał i był zadowolony z efektów, aczkolwiek nie wiem na ile "wyrobione" ucho miał i może to co jego zadowoliło, to mnie niekoniecznie ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku słuchawek otwartych jak KPP to właśnie może leżeć luźno w muszli - przynajmniej tak zrobił tamten gość. No ale powinien być blisko ucha bo pewnie bas ucieknie.

 

W przypadku jeśli zdecydujesz się na słuchawki zamknięte, to dołu dodaje się basportami z tyłu przetwornika i basreflexami w obudowie. W przypadku tak szczelnych obudów jak peltory basporty praktycznie nic nie dają, a basreflexy pogarszają izolację od otoczenia :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności