Skocz do zawartości

Na pomoc gniazdu mini jack - kątowa wtyczka + możliwy rekabling


emlo9999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tworzę ten temat by dowiedzieć się jak pomóc moim telefonom, w których nagminnie niszczę gniazda mini jack :( Historia zaczyna się gdy zakupiłem Shure SRH240 i jako odtwarzacza używałem Nokii Lumii 610... Po kilku miesiącach oryginalna wtyczka Shure'ów wygięta o jakieś 25 stopni, poszły na gwarancje gdzie wymienili wtyczkę na Amphenola, gdy wróciły i minęło następnych kilka miesięcy, gniazdo w telefonie zaczęło rozłączać. Akurat zmieniałem telefon więc się nie przejąłem, aż do teraz, gdy to znowu po kilku miesiącach mam problem. Jestem świeżo po wymianie gniazda mini jack w nowszym telefonie i raz na zawsze chcę położyć kres mojemu niszczeniu gniazd.
Część zasadnicza(tl;dr):

Potrzebuję wtyczki kątowej do Shure'ów, ponieważ przez noszenie odtwarzacza (telefon 4'') w kieszeni, gniazdo się uszkadza.

 

Po moim researchu znalazłem takie wyjścia:

1) Adapter kątowy. Jednak nie mogę znaleźć na tyle małego, by było go wygodnie używać.

2) Wtyk kątowy Ale czy rozsądnym jest zmienianie Amphenola na to? Może zrobić mały przedłużacz z tego wtyku?
3) Mam również douszne słuchawki od telefonu Huawei Ascend G6, których wtyczka po prostu świetnie spełnia funkcję, o którą mi chodzi. Może da się jakoś ją wykorzystać?

4) Rekabling. Znalazłem taki oto kabel. Tylko tutaj chciałbym się dowiedzieć jak dużą rolę pełni kabel w jakości dzwięku. W sumie słucham muzyki z telefonu oraz słuchawki nie są górnych lotów więc...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wyżej wymienionego neutrika. W moich a-jaysach po pięciu miesiącach używania padł oryginalny kątowy wtyk. Wykosztowałem się na neutrika i jestem w pełni zadowolony, jest minimalnie grubszy lecz używałem go w Clipie, w smartfonie ZTE i teraz Motorola - póki co jest ok, także wtyk gorąco polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adapter na kątowym wtyku choćby DIY i nie będzie ci sterczała taka antena jak neutrick, ot zasady mechaniki czy tez dźwigni

 

wtyk kabel i to

http://allegro.pl/gniazdo-mini-jack-3-5mm-4-polowe-1592-i4648712520.html

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności