Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Jakie słuchawki dla producenta muzycznego?


KornelT

Pytanie

Zastanawiam sie na kupnem słuchawek nausznych ale ilosc modeli jest ogromna a prawie kazda para ma takie same parametry.

Na wielu modelach widze napis ze słuchawki posiadaja wzmocniony bass a mi chodzi o to zeby słuchawki przekazywały dzwiek takim jaki jest bez dodawanie basów ani wysokich dzwieków poniewaz wole sam equalizowac muzykę. Byłbym wdzięczny jest polecilibyscie mi cos :P

 

Peace!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

@Manuel - daj spokój tym AKG :P W cenie dostanie Shure SRH440 i będzie zachwycony :) sam na nich poprawiam perkę czy detale przełomu środka i góry.

To te 440 takie dobre? Ja do studio zdecydowanie bym wziął k551 a nie srh 1440 ani oczywiście tym bardziej srh 1540 :)

Ale prawda jest taka, że jakość dźwięku studia, które ja prowadzę - ćwierćprofesjonalnego lub mniej - ma się nijak do Twoich Produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Producent muzyczny ...budzet 300 zł. Napisz ze do domowego nagrywania. Jestem kierowcą rajdowym szukam auta do 7000 zł. ;)

to że ktoś tworzy muzykę nie musi mieć studia za X k pln, może dopiero zaczyna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Producent muzyczny ...budzet 300 zł. Napisz ze do domowego nagrywania. Jestem kierowcą rajdowym szukam auta do 7000 zł. ;)

to że ktoś tworzy muzykę nie musi mieć studia za X k pln, może dopiero zaczyna...
Tak, ale niech nie myśli, że słuchawki za 300zł przeniosą go w rejony chociażby amatorskiego studia (przykra prawda).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dokładnie. Co to za "produkcja", która odbywa się z pominięciem monitorów studyjnych?

 

Tak jak chłopaki radzą: napisz "do home-recordingu". Ja w domu też nie używam niczego wymyślnego, a już z pewnością nie mówiłbym o byciu producentem muzycznym używając tylko słuchawek, bo nic ciekawego miksowo z tego potem nie wyjdzie.

 

@Manuel - te Shure są super! Używam ich do wyrównywania perkusji. Bardzo precyzyjne na talerzach, werblach i ogólnie przełomie środka/góry. Od bawienia się dołem i niższą średnicą mam HM5, aczkolwiek rozważam przesiadkę na jedną, konkretną parę: Focal Spirit Pro

 

@autor - nie obrażaj się, ale porównanie Wojtka do rajdowca z autem za 7000 jest dość celne. Nieco pokory, bo od tych wszystkich wtyczek, DAWów i innych dobrodziejstw dostępnych na torrentach każdy kto ściągnie kilkanaście GB software'u muzycznego mianuje się potem "producentem". A potem jeszcze ktoś przy nim nagra ścieżkę wokalną to już urasta do "realizatora nagrań" :P

Edytowane przez nismovsky
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Pendragon - Słuchałem K550, ale Shure dają więcej informacji choćby o grze talerzy, shakerów itd. Są szybsze i agresywniejsze od AKG. Tylko wygody im brak, ale i tak nie polecam pracy na słuchawkach studyjnych w długich sesjach. Od tego są monitory.

 

Najlepsze do samodzielnej pracy tylko na słuchawkach byłyby KRK KNS8400, ale to już inny budżet.

K550 nadają się do równego słuchania, ale jednak nie są tak "in-your-face" jak 440-tki. Słuchawki studyjne nie powinny wręcz mieć dobrej sceny, a AKG mają ją sporą. Rozmieszczenie instrumentów w przestrzeni robi się na monitorach studyjnych. Taką ja mam metodę pracy.

@pat_net - słuchałeś ich wszystkich w porównaniu czy tylko "z zasłyszenia" radzisz?

 

Podtrzymuję jednak zdanie, że "produkcja muzyczna" wyłącznie na słuchawkach (za 300 zł) to jakiś żart. "Domowe zabawy w tworzenie muzyki" to bardziej akuratne określenie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czytałem tutaj na forum, że do studia średnio się nadają Beyerdynamic dt 770, bo maja za dużo basu. Ale jak w telewizji pokazują jakieś materiały ze studia to najczęściej ten model widać w tle. Ewentualnie jakieś Akg z serii studio. Dlatego tego trochę nie rozumiem.

Edytowane przez BarteqW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Spieszę z wyjaśnieniami.

 

Jak ktoś robi z siebie "producenta muzycznego", który chce wszystko robić na słuchawkach to lepiej żeby były w miarę płaskie brzmieniowo. Normalni producenci 90% czasu spędzają przy płaskich monitorach studyjnych, a potem poprawki przeprowadzają na detalicznych, ale V-kowych słuchawkach (jak Beyery czy AKG) żeby słyszeć jak ich produkcja brzmi "na funowo", ale z dużą dozą detali, by móc poprawić drobnostki pod końcowego słuchacza, który raczej nie będzie słuchał ich utworu na analitycznym torze tylko na czymś z podbitym dołem lub/oraz górą.

 

Poza tym, jeśli nie masz wielkich monitorów studyjnych i sporego pomieszczenia to nie usłyszysz dobrze rozchodzącego się basu, a słuchawki z lekko podbitym oraz precyzyjnym dołem (i schodzące nisko) dają te brakujące informacje o dolnych rejestrach:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
@pat_net - słuchałeś ich wszystkich w porównaniu czy tylko "z zasłyszenia" radzisz?

 

 

Podtrzymuję jednak zdanie, że "produkcja muzyczna" wyłącznie na słuchawkach (za 300 zł) to jakiś żart. "Domowe zabawy w tworzenie muzyki" to bardziej akuratne określenie.

Kiedys widzialem wykresy, ale to moze faktycznie byc niezadowalajace, jezeli chodzi o sam przekaz. Shure 440 beda troche bardziej rowne i w sumie nauszniki od 840 zalawiaja tez sprawe wygody...

 

Poza tym myslalem ze nowe HD4x9 od sennheisera to tylko nowa buda, a jednak nie i te juz w ogole odpadaja w porownaniu z "szczurkami".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności