Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Cowon P1 Plenue


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

nie słuchałem ak240 i nie słuchałem go w parze z roksanami, a to ma znaczenie, bo gdy Chickenek zobaczył moja wykrzywioną, zbierającą się na wymioty twarz, wziął te roksany podłączone do hifimana 901 i potwierdził, że faktycznie gra to fatalnie i to nie tyle fatalnie jak za te ogromne pieniądze, ale ogólnie fatalnie. Powiedział za to , że słuchał ich w parze z ak240 i to było zupełnie inne granie, i grało to wtedy naprawdę bardzo bardzo fajnie.

Moim zdaniem firma AK zrozumiała, że można zarobić bardzo dużo na gatunku jeleniosaudiofilios; to bardzo dziwne, żeby zrobić słuchawki dokanałowe za ponad 7tyś zł i odtwarzacz przenośny za 10tyś zł tak, żeby się to zgrywało i był dobry efekt, bo osobno już nie i sprzedawać to. No może źle powiedziałem,dziwne jest nie tyle sprzedawanie tego, co kupowanie.

Mam nadzieje, że się na mnie Wulkan bardzo nie obrazi, bo uważam, że nie tyle trzeba być głupcem, żeby wydać tyle pieniędzy za taki zestaw, co być po prostu nieosłuchanym, nie znać się na temacie i dać się naciągać marketingowi.

Gdybym miał tyle pieniędzy na portable to na 10000000% kupiłbym: Cowona P1 i Ultrasone ed.5.

 

Na rynku są/były tylko 4 pary słuchawek, które były czymś zupełnie zjawiskowym:

- Orfeusz (nigdy nie słuchałem);

- Omega I (idem);

- Sony R-10 (słuchałem; była to wersja z pierwszej produkcji, lżejsza i myślę, że kupiłby tę późniejszą, bardziej basową);

- K-1000 (słuchałem już ich z 5 razy; ostatnio wczoraj z kablem Entrequ'a Apollo za 10tyś zł, który teraz juz kosztuje 5tyś zł - eh, wesołe życie audiofila, była za każdym razem to wersja z późniejszej produkcji, ta gorsza).

 

Miałem bezpośrednie porównanie najlepszych obecnie nauszników (hd800, akg 812, ultrasone ed.12, grado gs1000 i ps1000, audeze) do k1000 i R-10. Pomiędzy dwoma ostatnimi, a resztą jest ABSOLUTNA PRZEPAŚĆ. To nie jest tak, że te legendy grają lepiej czy dużo lepiej albo wyraźnie lepiej; po prostu grają ZNIEWALAJĄCO i nie ma absolutnie porównania. Do tej czwórki dołączają ultrasone ed.5 - mają swoją specyfikę i charakter, ale to jest ten poziom, ta liga i bez dwóch zdań kupiłbym je, gdybym miał na to pieniądze.

 

Absolutna przepasc to moze byc miedzy pchelkami a R10 - roznice miedzy topowymi sluchawkami sa zwykle niewielkie i sprowadzaja sie bardziej do tego jaka charakterystyke sie preferuje (jasne/ciemne, bezposrednie/przestrzenne itp.). Zdecydowana wiekszosc topowych sluchawek ma jakies braki ktore rekompensuje zaletami w innych miejscach. Zawsze frapowala mnie natomiast fascynacja K1000 - to najmniej wygodne sluchawki jakie znam, w normalnych warunkach raczej ciezko ich sluchac ze wzgledu na ekstremalna "otwartosc" i nie jestem nawet pewien czy sluchawki to jest wlasciwa nazwa dla nich. Pamietam spotkanie w Nautiliusie, na ktorym bylo sporo topowych sluchawek lacznie z K1000 wlasnie, gdzie po udanych odsluchach wlasciciel puscil nasza muzyke na monitorach. Pomimo tego ze zrodlo i wzmacniacz byly identyczne to wszyscy przyznalismy ze kolumny brzmia po prostu lepiej. Czasem troche lepiej a czasem sporo lepiej ale zawsze lepiej niz dowolne sluchawki ktore mielismy

 

Nie. Pomiędzy tymi słuchawkami (hd800 itd) a słuchanymi wczoraj k1000 była przepaść (podobnie jak w przypadku Sony R-10). Nie wiem o czym mówisz, ale k1000 są ekstremalnie wygodne - są lekkie, a drivery W OGÓLE nie mają styczności z uchem, twarzą, głową

5934920830_ba2eb3ac1f_z.jpg

pałąk w modelu, o którym mówię był rozgięty bardziej, a te gąbki, które stykają się z głową usunięte, więc opisywane przeze mnie k1000 W OGÓLE nie stykały się z twarzą, uszami, no prócz pałąka rzecz jasna.

Nie będę tu dyskutował czy lepsze są kolumny czy słuchawki, bo to nie ma sensu.

AKG K-1000 są słuchawkami.

 

 

Zdefinuj "porzepasc" w takim razie. Audeze graja np. diametralnie inaczej niz HD 800 ale przepascia bym tego nie nazwal. Dla mnie K1000 nie sa wygodne - uciskaja mi glowe a dodatkowo nie bardzo moge sie ruszac trzymajac je na glowie. Jak dla mnie to nawet YH100 sa wygodniejsze. Dodatkowo ich otwartosc je zupelnie dyskfalifikuje bo w tych samych warunkach lepszy dzwiek moge uzyskac na kolumnach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Saudio - Nie ma ed.5 więc nie mam nic więcej do napisania o nich :) ale po moim wpisie jeden z użytkowników tego forum je kupił :) (nie powiem który, bo to nieelegancko, eh, może sprzedawcą zostanę), więc za tydzień może on coś powie więcej.

 

@Dawindyk

nie wiem czy mam definiować słowo przepaść czy jak to napisałeś "poprzepaść" :) Zacznę od końca - słuchałem wszystkich audeze (z fazorem; w tym również po balansie) i te słuchawki nie zrobiły na mnie ogromnego wrażenia, a opisałem je w zakładce "może meet w Krakowie", możesz zerknąć i poczytać. Ja wiem o co ci chodzi, to prawda, że nie ma dużych różnic na plus czy minus jeśli porównujesz akg 812, ultrasone ed.12, hd800, grado ps/gs1000, audeze. Każde z nich grają inaczej i to zawsze jest coś za coś, plus preferencje słuchacza. Ktoś może powiedzieć, że dla niego najlepsze z tej listy są hd800, ktoś inny, że audeze, ale to jest raczej lepszość jednego aspektu dźwięku, co przekłada się na to, że w jednej płycie wybrałbym audeze, a w innej hd800.

ALE - z k1000, a już na pewno z R-10 itd., czyli tzw. trojką to jest inna bajka; one są pod każdym względem, na każdej płycie o tyle lepsze od pozostałych, że tego nie da się ująć w kategorie małych czy średnich różnic; spektakl, który oferują te słuchawki jest naprawdę bajeczny, serio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stax 009 nie widziałem na oczy;

nie będę się wypowiadał na temat ed.5, bo ich nie miałem u siebie np. tydzień ani nie słuchałem 2h bez przerwy np. w sklepie, a nie będę przytaczał cudzych superlatyw i udawał, że to przed chwilą wymyśliłem na podstawie odsłuchu jak robi większość "znawców"; poza tym, trzeba słuchać, a nie czytać i podniecać się np. moimi wypocinami.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym podniecaniem to trochę przesadziłeś, chodzi bardziej o przekonanie się czego warto posłuchać

bo nie da się wszystkiego. Na tym forum można akurat poczytać dość wiarygodne opinie, które potem

potwierdzają się, więc nie jest to stracony czas, jak np. czytanie niektórych recenzji w prasie specjalistycznej

czy też na portalach. Poza tym aby napisać recenzję pewnie trzeba posłuchać przez tydzień, ale sprawdzić

czy słuchawki pasują pod własny gust wystarczy parę godzin, na znanych utworach i torze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No cóż skusiło mnie, kurcze AK100 się chowa, DX90 fajnie grał,

ale P1 po któtkim odsłuchu na znanych utworach potrafi oczarować.

Nie ma analityczności, której się obawiałem jest wyjątkowo naturalnie i szczegółowo.

Bas, jeszcze takiego nie słyszałem z przenośnego grajka, nawet DACi ze wzmacniaczami

stacjonarne takiego nie dają, mam tu na myśli HDVD-800 i M-DACa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas, jeszcze takiego nie słyszałem z przenośnego grajka, nawet DACi ze wzmacniaczami

stacjonarne takiego nie dają, mam tu na myśli HDVD-800 i M-DACa.

cowon ma bardzo dobre oprogramowanie, pewnie jakiś malutki filtr cyfrowy zapodali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwa slow i fast rolloff.

W większości DACów są filtry, ale w niektórych nie ma wyboru.

W P1 dopracowali DACa i wzmacniacz także jest sporo lepiej niż w kałachu 100 i DX90.

Po moich doświadczeniach AK100 był takim równym grajkiem, DX90 przyjemniejszy

bardziej wypełniony dźwięk dla mnie.

Jeszcze za mało słuchałem P1, ale po pierwszych paru godzinach coraz bardziej mi się podoba,

przynajmniej na jednych słuchawkach, zobaczymy jak będzie na innych, ale na to przyjdzie czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam nadzieje, że się na mnie Wulkan bardzo nie obrazi, bo uważam, że nie tyle trzeba być głupcem, żeby wydać tyle pieniędzy za taki zestaw, co być po prostu nieosłuchanym, nie znać się na temacie i dać się naciągać marketingowi.

Gdybym miał tyle pieniędzy na portable to na 10000000% kupiłbym: Cowona P1 i Ultrasone ed.5.

Dopiero dzisiaj przeczytałem ten temat (i wątek). Myślę, że to dzięki Saudio, który popełnił powyższy wpis :)

Spoko. Nie obrażam się. Przyznaję, że w temacie portable jestem dopiero od niedawna, więc siłą rzeczy zbyt wiele nie słuchałem.

Jest tylko jedno "ale" - w Ultrasone Edition 5 nie wyjdę na ulicę (sorry, ale bawią mnie ludzie w takich słuchawkach, chodzący po dworzu. Wygląda to śmiesznie nieraz. Ale to jest naturalnie tylko moje zdanie.), a w AKR03 i owszem :)

Cowon P1 zagrał najlepiej i to dużo lepiej niż wspomniani przeciwnicy; mógłbym powiedzieć, że dźwiękowo ten grajek ma w sobie wszystko i to do tego stopnia, że naprawdę bym go dla siebie kupił i nie wiem czy tak się to nie skończy. Nie słuchałem ak120II ani 240, ale brałbym tego cowona bez sprawdzenia tych grajków, bo jest po prostu tak dobry.

Bardzo mądrze napisane!

Jak już powyżej napisałem - nie czytałem tego wątku, a w wątku Fatso (dot. testu P1) napisałem DOKŁADNIE tak samo (że jakbym miał P1, to już by mnie nie korciło, żeby iść dalej i szukać, i na P1 bym poprzestał). Wprawdzie słuchałem w sklepie P1 (na AKR03) około godzinkę, więc po dłuższym obcowaniu coś mogłoby mi nie odpowiadać, ale po tym krótkim odsłuchu, pozostaję pod OGROMNYM wrażeniem P1!

Edytowane przez wulkan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak już powyżej napisałem - nie czytałem tego wątku, a w wątku Fatso (dot. testu P1) napisałem DOKŁADNIE tak samo (że jakbym miał P1, to już by mnie nie korciło, żeby iść dalej i szukać, i na P1 bym poprzestał). Wprawdzie słuchałem w sklepie P1 (na AKR03) około godzinkę, więc po dłuższym obcowaniu coś mogłoby mi nie odpowiadać, ale po tym krótkim odsłuchu, pozostaję pod OGROMNYM wrażeniem P1!

 

 

Ależ korciłoby Kolegę jak najbardziej. Wszedłby Kolega na stronę wieszcza Ryki, który dopiero co napisał trzynastozgłoskowcem akt strzelisty do nowego koreańskiego walkmana za 50.000 zł i już by miał Kolega gwarantowane ssanie. Tak to działa.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak już powyżej napisałem - nie czytałem tego wątku, a w wątku Fatso (dot. testu P1) napisałem DOKŁADNIE tak samo (że jakbym miał P1, to już by mnie nie korciło, żeby iść dalej i szukać, i na P1 bym poprzestał). Wprawdzie słuchałem w sklepie P1 (na AKR03) około godzinkę, więc po dłuższym obcowaniu coś mogłoby mi nie odpowiadać, ale po tym krótkim odsłuchu, pozostaję pod OGROMNYM wrażeniem P1!

 

 

Ależ korciłoby Kolegę jak najbardziej. Wszedłby Kolega na stronę wieszcza Ryki, który dopiero co napisał trzynastozgłoskowcem akt strzelisty do nowego koreańskiego walkmana za 50.000 zł i już by miał Kolega gwarantowane ssanie. Tak to działa.

 

Gdyby było tak, jak piszesz (gdyby cena grała rolę), to bym się nie zachwycał P1 (czy szanował X5 i DX90), bo przecież za tani.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już nie męczcie tego wulkana :) Ma swój odtwarzacz i słuchawki i jest zadowolony. Czy każdy musi po kolei mu to wytykać?

Ale wpis Samuela_ jest z października i sam Wulkan pisze, że dopiero teraz się odnosi, niejako z mojej winy

bo odpowiedziałem na wpis NewUser, który się zapewne poezji jakiegoś wieszcza naczytał i podważa to co

jeden z forumowych kolegów zrobił dla nas wszystkich porównał ze sobą kilka DAPów i przedstawił swoją

oczywiście subiektywną opinię i nie znaczy to, że każdy kto posłucha tych samych zestawień będzie miał

taką samą opinię, ale każdy kto poczyta wpisy Samuela_ i pozna jego opinie, będzie mniej więcej wiedział

o co chodzi i czego oczekiwać, wtedy moim zdaniem powinien posłuchać sam i dopiero się odnieść, a nie

pisać głupoty wyczytane w poezji wieszczów. Trochę przy długie zdanie ale tak wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Coś tu cichutko w związku z Plenue P1, a nie tak dawno pojawił się nowy firmware, który dodaje coś tak praktycznego jak zegar. Po AK100 brakowało mi tego w Cowon'ie. Co zaś tyczy się brzmienia, to mam wrażenie, że od wersji 2.0 firmware poprawili wybrzmienia. Mam nadzieję, że wraz z przyszłym oprogramowaniem będziemy mogli usłyszeć ewolucję brzmienia. Ostatnio bardzo często słucham Cowon'a w funkcji DAC i spełnia swoją rolę znakomicie, nawet lepiej, bo cieplej i muzykalniej, niż mój poprzedni DAC Hegel HD20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

No i jednak Cowon P1 to nie to ? Podobnie jak w moim przypadku.... Rzucisz jakimś konkretem ? Dla mnie był za ciepły, przytłumiony. 120tka też gra analogowo ale swbodniej, przestrzenniej i lżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szybko się go pozbywasz? Ja też miałem problem z doborem słuchawek do niego na jednych było za ciepło i muliło a na innych góra była trochę za ostra ale w końcu znalazłem odpowiednią synergie dla mnie może lepiej zamiast sprzedawać cowona zmień słuchawki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szybko się go pozbywasz? Ja też miałem problem z doborem słuchawek do niego na jednych było za ciepło i muliło a na innych góra była trochę za ostra ale w końcu znalazłem odpowiednią synergie dla mnie może lepiej zamiast sprzedawać cowona zmień słuchawki :)

 

Tyle że ja dobieram źródła do słuchawek a nie na odwrót i mam bardzo sprecyzowane wymagania w które P1 którego kupiłem w ciemno się nie wpisał i tyle. Jakbym szukał źródła do phonaków no to P1 gra z nimi rewelacyjnie, ale ja chce dogodzić etymoticom, a tym pomimo słabej ergonomii lepiej dogadza Colorfly C10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności