Skocz do zawartości

Cowon P1 Plenue


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do specjalistów.

 

Mam pokusę zakupić ten odtwarzacz, korzystając z mega przeceny na amazon.com. Pytanie - czy jako osoba niewtajemniczona do tej pory w sprzęt tej klasy (użytkuję Cowona Plenue D jako player przenośny + do tego mam słuchawki ATH-MSR7 o ATH-E40) muszę liczyć się z koniecznością inwestycji dodatkowo w jakieś bardzo drogie słuchawki albo wzmacniacze, żeby wyciągnąć z tego urządzenia chociażby część jego potencjału? Bo jeśli miałoby to brzmieć na moich ATH tak samo jak Cowon Plenue D, no to...

 

Będę wdzięczny za rady, rekomendacje etc.

Edytowane przez munken
Poprawa błędów językowych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cowon juz jakis czas temu obnizył cene  P1 na 399 USD, z łatwościa napędzi ATH-MSR7, mam PD miałem PM2 a teraz P2 i moge powiedzieć, że róznica jest spora , P1 jest po prostu technicznie lepszym odtwarzaczem ze sporym zapasem mocy , jedyną bolączka jest bateria, nieco ponad 8h grania plików FLAC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź.

 

Rozumiem, że możesz polecić ten zakup po takiej cenie? Szczerze mówiąc dziwię się, że ten odtwarzacz warty kiedyś 45000 zł teraz jest do nabycia za 2000 zł (już po dodaniu opłat celnych etc.). Ufam natomiast, że wszystko jest ok, skoro dystrybutorem na amazonie jest sam producent Cowona. Podobnie zresztą można tam dostać tanio Cowona Plenue D, tyle że jego sprowadzenie już nie będzie się opłacało ze względu na dodatkowe dopłaty.

 

Bateria raczej nie powinna być problemem, ponieważ używałbym to w domu. Jestem raczej mobilnym człowiekiem i nie zamierzam inwestować w żaden domowe studio, więc Plenue 1 przed snem + ewentualnie jako DAC do laptopa, a w czasie dnia Plenue D :)

 

Ewentualnie jeżeli możesz polecić mi jakieś dobre, ciepłe słuchawki do tego Plenue 1, to będę wdzięczny. Brakuje mi czegoś, co grałoby muzykalnie, bo mój asortyment  i jego kombinacje mają raczej analityczne przeznaczenie. Z drugiej strony słyszałem, że sam P1 jest już wystarczająco melodyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj poprzedni odtwarzacz Plenue PM2 kupowałem własnie na Amazonie od autoryzowanego sprzedawcy Jet Audio, cena była bardzo dobra bo sam przywiozłem go ze stanów nie ponosząc opłat. Ja z Cowonów jestem bardzo zadowolony, to sprzet z dobracowanym softem, niespawiajacy żadnych problemow, wszystko dzaiła tak jak powinno. P1 z ostatnią aktualizacją został znacznie odswieżony, nowy wyglad menu i kilka nowych funkcji.

Z  Cowonem używam B&O H6 rev2 - jak dla mnie rewelacja,  poza tym masz w P1 Jet Effect 7, chyba najlepszy system DSP w przenośnym odtwarzaczu. Kupuijac go musisz sie liczyć z tym, że nie ma WiFi ani bluetooth.

 

Edytowane przez AndrePL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności