Skocz do zawartości

Jakie głośniki 2.0 do iMac'a - Fostex 4.0 vs T40 II vs Companion 2


mbk84

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma być tanio, a dobrze. Ja zachorowałem ostatnio na Focal Twin6 BE i nie odpuszczę: muszę je mieć! :) chociaż u mnie to takie zabawki na siebie zarobią akurat.

 

Mackie nie słyszałem, więc się nie wypowiem.

tapaupload0.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

Lepiej grają Companiony 20. I to zdecydowanie lepiej. Ale to już nie ten budżet.

 

Mógłbyś napisać coś więcej o Bose Companion 20 ?

Czytałem zagraniczne recenzje, podobno mają dużo basu.

Boję się trochę że dźwięk może być zbyt zmulony, misiowaty.

 

Edifiery zostały dzisiaj odesłane do sklepu, ze względu na zły kolor.

Zastanawiam się czy nie wymienić ich na Companion 20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas w żadnym wypadku nie jest zmulony, jest go faktycznie nieco więcej, ale to w kategoriach audiofilskich, że tak powiem. Jeśli już szukać dziury w całym. To nie są neutralne i liniowe w tym zakresie. Linia basowa jest wyraźna. Coś jak w słuchawkach ortodynamicznych. Bas nie daje zapomnieć o swojej obecności. Jest to zabieg wykonany w celu skompensowania ich małych rozmiarów. Ale nie ma mowy o subwooferowej prezentacji, rozlewaniu się i mulącym basie. Dźwięk jest po prostu dobarwiony akcentem basowym. Co nie jest w 100% neutralne, ale wyłącznie w ujęciu opisanym w pierwszym zdaniu. Coś jak w którejś recenzji z Amazona: "brzmienie fortepianu odbiegało od neutralności, ze względu na nieco większe wypełnienie dolnych zakresów" O takiej skali odbiegania od neutralności mowa :). Te recenzje piszą głównie ludzie dobrze osłuchani, wiedzący czego chcą, skoro zdecydowali się już na całkiem konkretny wydatek. A którzy w związku z tym "skazują g..no na śmierć" i doszukują się już totalnie każdego drobiazgu. Użytkownicy "czachojebów" 2+1 z marketu za 100zł, raczej nie są zainteresowani tą grupą produktową. A jak już gdzieś przypadkiem posłuchają Comaponionów 20, to raczej napiszą, "a gdzie bas?".

 

Stąd, jak widać, nieco odmienne podejście do recenzowania i opisywania dźwięku. Więc i określenie "dużo basu" nie zawsze oznacza to samo, i jest zależne od tego kto takie słowa wypowiada/pisze.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Poszukam tej recenzji z Amazona, czytałem akurat kilka innych.

 

Mam niezłą rozkminkę w tym momencie.

Nie wiem czy wrócić do Edfiier Luna, tylko w innym kolorze czy uderzać w Companion 20, których nie słuchałem.

 

Edifier ma mocno neutralny dźwięk, raczej nie podbarwiony. Po tygodniu grania całe pasmo bardzo się wyrównało.

Co na pewno mi się podoba to "dźwięczność" góry, chociaż to nie sama góra pasma, sam nie wiem jak to opisać.

Żywa perkusja zarówno w jazzie jak i rocku brzmi na Edifierach wybornie. Nie spotkałem się z taką prezentacją dźwięku w innych głośnikach. Nie chodzi o talerze, one mogłyby nieco dłużej wybrzmiewać, są trochę surowe i bezduszne.

Chodzi raczej o uderzenia pałeczką w bębny (nie wiem, nie jestem ekspertem, trudno mi zdefiniować ten dźwięk), te wszystkie stuknięcia, pyknięcia, solówki na bębnach mają doskonały impakt i energię oraz tą "dźwięczność".

Minusem jest to że w niektórych utworach, głównie metalowych robi się lekki bałagan. Brakuje wypełnienia (riffy) i całość wydaje się być nieco jazgotliwa. Kiedy muzyka nieco się uspokaja, wszystko wraca na swoje miejsce.

 

Oddałem te głośniki ale trochę za nimi tęsknię. Z drugiej strony kuszą Companion 20 - bo być może będzie jeszcze lepiej ale w tym wypadku to trochę loteria, zwłaszcza bez odsłuchu.

Edytowane przez mbk84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal, daj spokoj, uderzaj w "prawdziwe" monitory studyjne, a nie sie bawisz w jakies zabawki, chociaz ladne sa, nie powiem :P.

 

Rozważam taką opcję.

Tylko czy otrzymam parę sensownych monitorów za maksymalnie 700 - 750 zł ?

 

Czy są jakieś monitory warte uwagi w tym przedziale cenowym?

Zależy mi na tym aby podłączenie było możliwie jak najmniej profesjonalne, tak abym mógł połączyć je z iMackiem bez dodatkowego DAC'a czy regulatora głośności.

Podłączenie najlepiej na zasadzie mały jack > RCA.

 

Ciekawym rozwiązaniem wydają się być te monitorki:

 

Dopiero zaczynam o nich czytać. Podobno basu mniej niż w Audioengine A2 (bardzo chwalone), ale ogólna jakość dźwięku lepsza.

Co mi się w nich podoba, to możliwość regulacji akustyki względem rozstawienia i rozmiaru pomieszczenia oraz osobna regulacja mid oraz high.

Jest to chyba rzadkość w monitorkach w tej cenie.

 

Czy są jeszcze jakieś monitorki warte uwagi w tej cenie?

 

Fostexy odpadają - dwa niezależne wejścia oraz osobna regulacja głośności w każdym z głośników.

Są jakieś nowe Mackie - CR3 - wszystko niby OK ale brak jakiejkolwiek regulacji dźwięku oraz zielone akcenty kolorystyczne skutecznie mnie odstraszają.

KRK RP5 - niestety poza zasięgiem cenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie odzywałem się dłuższą chwilę.

Czekałem na zwrot gotówki za Edifiery.

 

Dzisiaj dotarły do mnie Presonus Eris 4.5.

Grają dopiero 2h, ale już teraz jestem oczarowany.

Był to strzał w ciemno, który okazał się strzałem w dziesiątkę.

 

Teraz będę zbierał na interfejs USB.

Albo Focusrite Scarlett Solo USB albo Presonus Audiobox USB.

Nie zależy mi na wejściach mikrofonowych i midi, tylko wyjście słuchawkowe, co jest standardem.

Kilka dni temu odkurzyłem moje pianinko Akai pod USB, więc w sumie nigdy nie wiadomo co z tymi wejściami, ale ogólnie nie są zbytnio potrzebne.

Priorytetem jest mimo wszystko dźwięk, zarówno do odsłuchów rekreacyjnych jak i amatorskiej produkcji.

Edytowane przez mbk84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności