Jump to content
  • 0

Kupno hd555

Raitoneq

Question

Hej, jak myślicie warto kupić senki hd555 jeśli posiadam cale? Które grają lepiej? Trochę czytałem i zdania są podzielone, ogólnie dźwięk w calach mi jakoś nie przeszkadza ale po paru h uszy bolą(słabo z wygodą) i myślałem o sprzedaniu ich i kupnie senków lub padów z hm5 do cali(co by zwiększyło wygodę raczej).

7 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Hd555 - wyyygooodne :)

Je się nosi dla przyjemności. Wygodniej niż bez słuchawek :)

Odnośnie dźwięku, to bardzo są podatne na mody upodabniające je do bliźniaczego, droższego modelu.

Śmiało polecam jeżeli chodzi o wygodę.

• 0

Coś mi się zdaje, że przekładania przetworników to gra nie warta świeczki. Co do wygody to HD555 to jedne z najbardziej wygodnych słuchawek jakie miałem na głowie. Dosłownie można w nich spędzać całe dnie i nie czuć potrzeby ich ściągania.

Niestety w kwestii tego, które grają lepiej ciężko mi się wypowiedzieć, ponieważ CALe miałem na głowie 2 - 3 razy i raczej przez krótką chwilę.

Edited by kopec23

• 0

Raczej nie da rady przełożyć przetworników, bo mają inne mocowania. Hd555 bardzo wygodne i całkiem nieźle grające, z mniejszą ilością basu w porównaniu do CAL ale nadrabiaja sceną. Hd555 to takie ciepłe granie, które niektórzy lubią.

Co do padów hm5 to na pewno zwiększyły by wygodę.

• 0

Może i w audiomagic wiedzą lepiej. Generalnie nie spotkałem się z ich strony nigdy z jakimiś przekłamaniami na rzecz reklamy. A odpowiedź dostałem od jednego z użytkowników, ale bardziej w postaci takiej, że pady hm5 na pro80/hi2050 są dobre, a one jednak mają większe muszle, więc na hd2000 będą za duże. Z kolei pady od CAL musiałem jednak trochę rozciągnąć, żeby weszły na takstary. W sumie to chyba się na nie szarpnę niedługo i najwyżej jak brzeczywiście nie będą pasować to polecą dalej...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By spay8
      Cześć. Szukam słuchawek za małe pieniądze. Po przejrzeniu portali aukcyjnych, widzę że w atrakcyjnej cenie da się dostać Sennheisery hd555 które zbierają całkiem dobre opinie. Jedyny minus to malutkie pęknięcia przy nausznikach w praktycznie każdym egzemplarzu. Znalazłem w podobnej cenie (~120zl) słuchawki hd 480ii. Pytanie czy warto kupować którekolwiek czy da się kupić coś lepszego w tej kwocie. 
    • By Kuback
      Hej
      Jestem nowym użytkownikiem forum i świeżakiem w temacie audio.
       Na wstępie powiem, że obejrzałem podobne tematy ale niestety żaden nie rozwiewa moich wątpliwości.

A więc sprawa wygląda następująco. Przez uszkodzenie kabla w moich stockowych CAL! zmuszony jestem do podjęcia jakichś działań. Nie jestem audiofilem, ale doceniam czyste brzmienie, możliwość odróżnienia instrumentów, bas - wtedy, kiedy go potrzeba. Słuchawek używam do słuchania muzyki i do gierek. CAL! bez żadnych modów są trochę zbyt rozlane w moim mniemaniu (do gier ok) chociaż i tak lepsze od innych (głównie  - tfu - gamingowych) słuchawek, które miałem możliwość użytkować.  Jedyne sensowne porównanie na którym mogę się opierać to Pioneery SE-A1000 z jakimś Fiio u mojego przyjaciela. Osobiście rozważam 3 rozwiązania, ale jestem otwarty na propozycje.

I - Recabling CAL! + DAC
      Jest to chyba najbardziej budżetowe rozwiązanie z trzech. Doczytałem, że CAL! z jakimś niezbyt ciepłym DACiem (nie wiem jak to się pisze) nabierają czystszego brzmienia, szerszej sceny. Problem leży w tym, że moje CALe mają już prawie 3 lata i chociaż nie noszą znamion intensywnego użytkowania, to obawiam się, że to trochę overkill. Poza tym, nigdy nawet nie otwierałem słuchawek. Kompletnie się na tym nie znam.

II - Brainwavz MH5
      Jezu, jak one mi się spodobały. Obejrzałem mnóstwo recenzji, wszystkie pozytywne - poza tymi na polskich forach. I właśnie tutaj rodzi się moje zakłopotanie. Podobno wygodne, czyste (niby w końcu monitory), dobra jakość wykonania. A można znaleźć opinie, że smutne, że brakuje w nich dołu. No i cena. Najtaniej znalazłem je za 540 zł, (a podobno można było dostać je za 300?)

III - Audio-Technica m40x (+ewentualnie pady MH5)
      O recenzjach nie ma co się rozpisywać. Są ich tysiące, prawie wszystkie na 5 gwiazdek. Początkowo mierzyłem w 50tki, ale ponoć 40tki jakością dźwięku nie odbiegają, a cena sporo niższa. Ale znowu można doczytać, że "rozlane". Pady z MH5 podobno dodają im sceny - mi na tym zależy, lubię ten efekt.

No i jestem zawieszony pomiędzy tymi trzema możliwościami. Raz widzę pozytywy w jednym, raz w drugim. Ktoś musi popchnąć mnie w którymś z tych kierunków, bądź pokazać kompletnie inne wyjście.
      Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i przepraszam, jeżeli jakichś zwrotów używam niewłaściwie C:

• By Prelude
      Witam, moje HD202 są już zmęczone. Szukam czegoś dobrego do ok 200zł, buszując po forach i sklepach internetowych skupiam się na:
      -Creative Aurvana Live!
      -Encore RockMaster OE

Słucham głównie elektroniki, w szczególności trance, nie mam zbyt dużego doświadczenia, ale po ponad 6 latach z HD202 ich dźwięk mi odpowiada (choć uciskają małżowiny i po jakimś czasie uszy bolą, dlatego szukam wokółusznych). CAL! przemawiają do mnie tym, że są sprawdzone. Obecnie użytkuję integrę jeżeli chodzi o pc,  Clip+ z rockboxem lub smartfon. Rozważam zakup jakiegoś małego wzmacniacza w przyszłości. Co wybrać?

• Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy